Szafy tekstylne, pojemniki plastikowe, wieszaki, półki, szafy na buty

Filtruj według

Cena

3 105

Producenci

więcej... mniej

Sposób na idealny porządek

Perfekcyjnie uporządkowany dom – brzmi zbyt idealnie? A jednak jest to możliwe! Sekret tkwi w odpowiedniej organizacji. Nawet, gdy w domu o nieustanny bałagan dbają dzieci, z pomocą przychodzą akcesoria. Pojemnikipudełkaszafkiszafy.. jeśli wszystkie rzeczy będą tam przechowywane, cały dom będzie wyglądał na czysty i uporządkowany. Wystarczy kilka chwil, by ubrania, zabawki, buty i inne przedmioty znalazły w nich swoje miejsce. 

Jak uporządkować rzeczy?

W domu nie wszystkie przedmioty przechowujemy tak samo. Inaczej porządkujemy ubrania, buty, kosmetyki, zabawki czy delikatne ozdoby. W przechowywaniu odzieży ważny jest swobodny dostęp powietrza, by do materiału nie wkradła się wilgoć i brzydkie zapachy. Istotną rzeczą jest też sposób składania ubrań – niektóre z nich lepiej poskładać w kostkę w szufladzie np. t-shirty, inne typu koszula powinny wisieć na wieszakach. 

Jeśli chodzi o buty to powinny być przechowywane w suchym i chłodnym miejscu. Te wyższe, zimowe lepiej dodatkowo zabezpieczyć wkładką z gazety w środku, by się nie odkształciły.

Kosmetyki najlepiej przechowywać w drobnych koszyczkach i pudełkach. Na co dzień powinny być szczelnie zamknięte, by nie utraciły swoich właściwości. Dobrym pomysłem w ich porządkowaniu są też półeczki, dzięki którym produkty kosmetyczne nie zajmują całej powierzchni umywalki czy wanny, ale są zgromadzone w jednym miejscu. 

Na zabawki najlepsze są duże pojemniki ozdobione dziecięcymi akcentami. Warto przechowywać je także w specjalnych skrzyniach, które jednocześnie będą pełnić funkcję siedziska. 

Akcesoria do przechowywania ubrań i butów

Gdzie przechowuje się ubrania? Oczywiście w szafie! Jednak nie w każdym pomieszczeniu taki mebel się zmieści. Klasyczne szafy mogą z powodzeniem zastąpić szafy tekstylne. Ich zaletą jest rozmiar, ponieważ zajmują mniej miejsca a jednocześnie pomieszczą sporo ubrań. Szafy tekstylne gwarantują również swobodny przepływ powietrza. Pomocne w porządkowaniu odzieży są wieszaki regulowane. Bez obudowy, do postawienia w dowolnym miejscu, łatwo dostępne ubrania umieszczone na rurce z wieszakami – to są główne cechy tego typu szafy.  

W przypadku butów, idealnym miejscem na nie są szafki ze skośnymi przegrodami. Czasami szafki na buty wyposażone są w pojemniki lub kółka. Taki mebel można spotkać również w wersji tekstylnej.

Pudełka do przechowywania – jakie wybrać?

Niezastąpionym pomocnikiem w porządkowaniu domowych rzeczy są pudełka do przechowywania. Dlaczego warto je kupować? Ponieważ cechuje je duża różnorodność pod względem wielkości czy materiału, z jakiego zostały wykonane. W wielu sklepach bez problemu są dostępne małe pudełka na drobiazgi, średnie np. na ubrania czy całkiem duże na przedmioty o większych rozmiarach typu zabawki. Co jest ważne przy wyborze pudełka do przechowywania konkretnych rzeczy?

Jeśli w pudełku mają się znaleźć ubrania lub buty, najlepiej wybrać pojemnik materiałowy, który zapewni swobodny dostęp powietrza do jego wnętrza.

Warto wybierać modele pudełek, które posiadają miejsce na etykietę z przodu. Przy porządkowaniu wystarczy napisać na niej, co jest w środku pojemnika, bez konieczności wyciągania wszystkich rzeczy. To z pewnością zaoszczędzi nasz czas.

Pojemniki do przechowywania, które posiadają uchwyty są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu. Umieszczone z boku rączki sprawiają, że pudełko bez względu na to, czy w środku są lekkie drobiazgi czy ciężkie kosmetyki, można z łatwością przenieść w dowolne miejsce.

Jedne z najpopularniejszych są plastikowe pojemniki do przechowywania. Ich rozmiary są bardzo różnorodne, więc łatwo dopasować je do konkretnych rzeczy, które chcemy porządkować. Chowając przedmioty w plastikowym pudełku można zobaczyć je zewnątrz, ponieważ jest to materiał przeźroczysty. Jest to jedna z największych zalet takich pudełek – nie trzeba zaglądać do środa, żeby sprawdzać, co w nich jest. 

Na zabawki będą idealnie duże pojemniki plastikowe, na których dziecko może nakleić własne naklejki czy ozdoby. Dla najmłodszych można też kupić pudełka z gotowym motywem bajkowym. Są też specjalne, dziecięce pufy, które się otwiera, dzięki czemu można ich używać jednocześnie jako siedzisko i pojemnik na zabawki.