Artykuły dziecięce - atrakcyjne ceny, szeroki wybór

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

1 2300

Producenci

więcej... mniej

Nowy członek w rodzinie – jaki prezent kupić, by rodzice byli zadowoleni?

Kiedy w rodzinie pojawia się nowy członek i chcemy odwiedzić maleństwo, a także jego rodziców, można przynieść niemowlakowi odpowiednie artykuły dziecięce.

Jakie artykuły dziecięce wybrać?

Poszukajmy czegoś, co będzie idealnym prezentem dla nowego członka rodziny. Artykuły dziecięce dostępne w naszym sklepie są tak liczne, że na pewno uda nam się coś wybrać. Czasem jednak lepiej jest zrezygnować z zabawki na rzecz czegoś pragmatycznego, ale bardzo potrzebnego noworodkowi. Mowa tutaj o pieluchach, czy kosmetykach. Uwaga! Zanim sięgniemy po tego typu artykuły dziecięce, skonsultujmy się z rodzicami dziecka, jakich kosmetyków i pieluch maluch może używać. Jest to ważne z tego względu, że rodzice przeważnie mają przetestowane produkty, których używają i nie chcą ich zmieniać, albo już zmieniali i wiedzą że inne uczulają dziecko. Nie wstydźmy się zatem pytać rodzica, jakich produktów używają, ponieważ zakup nietrafionych pieluch, chusteczek nawilżonych, czy oliwki dla dzieci będzie tylko marnowaniem naszych pieniędzy. Szkoda byłoby kupić coś, co i tak pójdzie na zmarnowanie. Jeśli jednak nie mamy ochoty kupować pieluch czy kosmetyków, możemy kupić śpiochy, półśpiochy albo body. Dzieci w tym wieku szybko wyrastają ze swoich ubranek, więc nawet jeśli przypadkiem kupimy o rozmiar za duże, to nic złego się nie stanie, ponieważ maluch szybko dorośnie do odpowiedniego rozmiaru. Mimo to, jeśli chcemy, by dziecko ubrało jak najwcześniej to, co dla niego kupiliśmy, zapytajmy rodziców o rozmiar. W innym wypadku, możemy kupić coś większego; przy dziecku nie pójdzie to na zmarnowanie, nawet jeśli kupiliśmy ubranko na roczne dziecko.

Czego zdecydowanie nie kupować?

Idąc do świeżo upieczonych rodziców, nie wypada iść z pustymi rękami. Czasem jednak okazuje się, że lepiej iść z pustymi rękami, niż kupować coś, co może okazać się kompletną porażką i nie przynieść radości ani dziecku, ani rodzicom. Jakie artykuły dziecięce zaliczają się do tego typu rzeczy, z których najlepiej będzie zrezygnować? Może być to zadziwiające, ale na pierwszym miejscu będą, niestety, pluszowe zabawki, zwłaszcza te bardzo puszyste. Niestety, ale na zabawkach tego typu osadza się kurz, ponieważ noworodki jeszcze nie rozumieją koncepcji pluszaków i nie przytulają się do nich, a w późniejszych latach, kiedy zabawka nazbiera porządną dawkę kurzu, dziecko będzie pakować je do buzi. Pluszak jest dobrym prezentem, ale dla znacznie starszego dziecka, które nie wkłada wszystkiego do buzi. Kolejną rzeczą, która może okazać się kompletnie nietrafionym prezentem, są bibeloty. Porcelanowe figurki, choć niejednokrotnie są bardzo ładne, w rzeczywistości będą tylko stać na półce i zbierać kurz, bo dziecko albo nieprędko będzie się bawić taką figurką, albo nigdy nie stanie się to jego zabawką, a będzie tylko stać i gracić. Pamiętajmy, że kupujemy coś dla dziecka, coś, co może mu się przydać! Złym pomysłem będą więc zabawki, które nie są dostosowane do wieku dziecka, choć nie jest to aż tak problematyczne, jeśli zabawka tylko trochę wykracza poza wiek dziecka. Zwróćmy uwagę na oznaczenia wiekowe na zabawkach, by te nie musiały długo czekać na malucha. Ponadto, patrzmy też na to, by zabawki były bezpieczne i miały odpowiednie oznaczenia. W innym razie, zabawka może nie być przeznaczona dla dzieci.

Czy wypada kupować prezent dla rodziców?

Jeśli idziemy odwiedzić malucha, to siłą rzeczy odwiedzamy także jego rodziców. Czy zatem kupowanie prezentu rodzicom jest konieczne? W teorii, nie. W teorii, kupienie prezentu dziecku także nie jest konieczne, ale najzwyczajniej w świecie wypada przynieść coś drobnego, zwłaszcza teraz, kiedy wybór wśród artykułów dziecięcych jest tak duży. Ale jak jest z praktyką? Wszystko to zależy od rodziców. Jeśli dobrze ich znamy, jeśli są dla nas naprawdę bliską rodziną, to kupienie czegoś rodzicom nowo narodzonego dziecka nie będzie czymś złym, a wręcz przeciwnie. Rodzice, przyjmujący kolejnych gości, którzy są zachwyceni bobasem, z pewnością mogą poczuć się zepchnięci na dalszy plan. Jeśli to ich pierwsze dziecko, to może być to dla nich naprawdę nowa sytuacja i wcale nie muszą czuć się z tym dobrze. Tak więc, jeśli chcemy, możemy kupić rodzicom dziecka jakiś prezent. Nie chodzi oczywiście o to, żeby się wykosztować, ale miło będzie przynieść coś, co będzie tylko dla rodziców, np. kawa, czy płyta ulubionego wykonawcy, albo też płyn do kąpieli o jakimś relaksującym zapachu. Pamięć o rodzicach jest ważna, zwłaszcza w sytuacji, w której przyjaźniliśmy się z nimi przed narodzinami dziecka. Dajmy im znać, że teraz, kiedy wszystko się zmienia i w ich życiu jest dziecko, nadal o nich pamiętamy i nadal są dla nas ważni, tak samo jak przedtem. Zwłaszcza młode kobiety, które zostają matkami, czują się zepchnięte na dalszy plan i zapomniane przez przyjaciółki; jeśli jesteśmy przyjaciółką bądź przyjacielem młodej mamy, zadbajmy o to, by czuła się ważna i doceniona – to pomoże jej przejść przez burzę hormonów, jaka trwa w niej po porodzie.