Produkty do pielęgnacji niemowląt - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

2 255

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Pielęgnacja niemowląt

Pielęgnacja skóry niemowlaka to bardzo ważny aspekt jego życia. Każdy rodzic powinien zapoznać się z zasadami prawidłowej pielęgnacji swojego dziecka. Jest to tak ważne, ponieważ skora niemowlaka jest szczególnie wrażliwa i wymaga przez to bardzo dużej uwagi. Skóra malucha znacznie różni się od skóry człowieka dorosłego. Ma mniejszy odczyn kwasowości, a dodatkowo jest mniej elastyczna, ma mniej gruczołów potowych, jest dużo bardziej wrażliwa. Dlatego też tak ważne jest, aby do jej pielęgnacji używać odpowiednich produktów. W żadnym wypadku nie powinniśmy u maluszka stosować kosmetyków, których sami używamy. Możemy w ten sposób bardzo mu zaszkodzić. Co ciekawe, do pielęgnacji skóry tak małego dziecka nie nadają się nawet kosmetyki, które stosujemy na przykład u kilkulatka. Skóra niemowlaka i skóra przedszkolaka znacznie się od siebie różnią, a przez to potrzebują też odmiennej pielęgnacji.

Jakie produkty do pielęgnacji niemowląt wybierać?

Gdy wybieramy kosmetyki do pielęgnacji naszego dziecka, warto zwrócić uwagę na ich skład. Przede wszystkim powinny to być produkty, które są przeznaczone specjalnie dla niemowląt. Produkty do pielęgnacji niemowląt powinny w swoim składzie zawierać jak najwięcej naturalnych składników. Mamy wtedy większe prawdopodobieństwo, że skóra naszego malucha nie zostanie podrażniona oraz że nie dozna on alergii. Sztuczne substancje mogą spowodować bowiem silną reakcję uczuleniową – skóra niemowlaka jest jeszcze bardzo wrażliwa i z łatwością może dojść do jej podrażnienia. Szczególnie na odparzenia narażone są miejsca intymne naszego dziecka, ze względu na noszenie pampersów. Dziś jest to mniej nasilony problem, gdyż zwykle używamy pampersów jednorazowego użytku, mających strukturę, która pozwala na komfortowe ich noszenie, a także zapobieganie odparzeniom. Przy pieluchach wielorazowego użytku problem ten występuje o wiele częściej. Jeśli nasze dziecko cierpi na odparzenia, wówczas przy każdej zmianie pieluszki (oprócz dokładnego umycia miejsc intymnych dziecka) powinniśmy użyć kremu, który złagodzi podrażnienia i będzie zapobiegał ich powstawaniu w przyszłości. Po umyciu dziecka, powinniśmy pozostawić je bez pampersa przez dłuższą chwilę, a dopiero następnie nałożyć krem. Później możemy założyć już świeżego pampersa. Pamiętajmy także, aby nie nakładać zbyt grubej warstwy kremu – powinien on mieć szansę się wchłonąć.

Produkty do pielęgnacji niemowląt - kąpiel

Jeśli chodzi o kąpiel niemowlaka, powinniśmy używać tylko takich produktów, które dostosowane są do pH skóry naszego dziecka. Dlatego też mydło, którego używają rodzice, absolutnie nie nadaje się do kąpieli niemowlaka. Nie zawsze możemy także używać jednego płynu czy mydełka do mycia całego ciała malucha. Niekiedy będziemy musieli zastosować osobny produkt do mycia główki dziecka (do mycia głowy nie powinniśmy bowiem używać produktów, które mają właściwości natłuszczające). Emolienty powinniśmy stosować raczej tylko wtedy, kiedy skóra naszego maluszka jest przesuszona i podrażniona. Niemowlaka nie musimy kąpać w przegotowanej czy też specjalnie odkażonej wodzie. Woda z kranu o odpowiedniej temperaturze będzie wystarczająca. Ważne jednak, aby do mycia buzi tak małego dziecka używać jednak przegotowanej wody. Częste wątpliwości pojawiają się przy pielęgnacji pępka noworodka. Kiedyś uważano, że moczenie w wodzie kikuta pępowiny jest niedozwolone. Dziś pogląd na tę kwestię się zmienił. Moczenie kikuta nie jest szkodliwe dla dziecka. Po kąpieli powinniśmy delikatnie osuszyć go czystym ręczniczkiem, a następnie pozostawić go odsłoniętego przez dłuższą chwilę. Dzięki temu kikut pępowiny będzie starannie wyczyszczony, a ponadto dokładnie wyschnie. Jest to ważne przy zapobieganiu różnego rodzaju zakażeniom. Pod żadnym pozorem natomiast nie powinniśmy stosować do odkażania kikuta pępowiny spirytusu. Wystarczy delikatne umycie go mydełkiem dla dzieci.

Produkty do pielęgnacji niemowląt – dziąsła

To, że nasze dziecko nie posiada jeszcze ząbków, nie zwalnia nas z obowiązku odpowiedniego dbania o jego jamę ustną. Codziennie powinniśmy przemywać dziąsła naszego malucha, aby usunąć z jamy ustnej resztki mleka, które mogłyby powodować rozwijanie się bakterii. Wystarczy, że jałowy gazik zmoczymy w ciepłej, przegotowanej wodzie i owiniemy nim palec wskazujący. W taki sposób należy delikatnie przecierać zarówno górne, jak i dolne dziąsła. Dzięki temu dziecko przyzwyczaja się również do mycia zębów w przyszłości. Kiedy dziecko posiada już pierwsze ząbki, możemy zacząć mycie ich delikatną, przeznaczoną specjalnie dla niemowląt, pastą. Nie powinniśmy tego robić jednak przed ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia. Wybór szczoteczki to też bardzo ważna kwestia – powinna ona być odpowiedniego rozmiaru, a jej włosie powinno być niezwykle delikatne i miękkie, aby nie podrażnić bardzo wrażliwych dziąseł niemowlaka. Pastę do zębów powinniśmy nakładać na szczoteczkę w bardzo niewielkiej ilości. Aby dziecko nie mogło jej połknąć, należy tę niewielką ilość wmasować odpowiednio we włosie szczoteczki.