Zabawki kreatywne - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Cena

4 295

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Zabawki kreatywne, szeroki wybór, niskie ceny

Jeszcze niedawno pojęcie zabawek kreatywnych tak naprawdę nie istniało. Dzieci musiały bawić się tylko tym, co było dostępne na co dzień. Dziś możliwości dla naszych pociech są dużo większe, a wybór zabawek w każdym sklepie jest naprawdę szeroki. Zabawki kreatywne w ciągu ostatnich lat zyskały bardzo dużą popularność na rynku i tak naprawdę wypierają nieco zabawki tradycyjne.

Dlaczego warto wybrać zabawki kreatywne?

W dzisiejszym świecie najważniejszy dla nas jest przede wszystkim rozwój. Chcemy więc, aby nasze dziecko szybko poznawało świat, uczyło się nowych rzeczy, zapamiętywało coraz więcej. Jest to oczywiste, że chcemy wzbudzać w nim twórcze myślenie. Wiedza zdobyta w dzieciństwie zapewni mu lepszy start w dorosłym życiu. We wszystkim tym idealnie pomogą naszemu dziecku zabawki kreatywne. Są to zabawki, dzięki którym maluchy nabywają nowych umiejętności paradoksalnie nawet tego nie zauważając. Nie musimy więc zmuszać naszego dziecka do tego, aby przesiadywało godzinami nad książkami. Oczywiście, nauka jest bardzo ważną rzeczą, ale możemy również wykorzystać sposoby na przemycenie jej w trakcie codziennej zabawy. Dlatego warto zainwestować w zabawki kreatywne. Inwestycja ta z pewnością zwróci się nam z nawiązką. Dziecko będzie zadowolone, bo zabawka dostarczy mu rozrywki, a jednocześnie posiądzie nową wiedzę, potrzebną w codziennym życiu. Dla małych dziewczynek idealnie sprawdzą się takie zabawki kreatywne, jak na przykład mówiąca lalka, którą powinny one się opiekować jak własnym dzieckiem. Lalki takie niekiedy mówią, trzeba je karmić, przewijać i bawić się z nimi. Dziewczynki uczą się w ten sposób, jak postępować z małymi dziećmi i rozwija się u nich empatia oraz opiekuńczość w stosunku do drugiego człowieka. Świetnym rozwiązaniem dla dziewczynki będą zabawki kreatywne, dzięki którym samodzielnie będą one mogły projektować ubrania. Może w ten sposób rozwinie się ich pasja, która pozostanie z nimi nawet w dorosłym życiu. Dla małych chłopców idealne będą takie zabawki kreatywne, jak na przykład elektroniczna gitara. Dzięki niej dziecko stanie się bardziej wrażliwe na muzykę, pozna nowe dźwięki, a może nawet skomponuje własną piosenkę. Niewykluczone, że zachęci to dziecko do rozwijania umiejętności w graniu na prawdziwym instrumencie w przyszłości. Dla każdego dziecka świetnym rozwiązaniem będzie na pewno interaktywny piesek, który reaguje na polecenia i wymaga opieki niczym prawdziwe zwierzątko. Warto pomyśleć nad taką opcją, jeśli dziecko namawia nas na kupno psa, kota czy innego pupila. Dzięki takiej zabawce przekona się ono choć w małym stopniu, jak wygląda opieka nad własnym zwierzątkiem i być może łatwiej będzie mu później wykonywać takie obowiązki, gdy już dostanie wymarzonego, prawdziwego pupila.

Zabawki kreatywne dla każdego dziecka

Często myślimy, że nasze dziecko jest jeszcze za małe na to, by bawić się zabawką kreatywną. W efekcie czekamy zbyt dużo czasu na kupno pierwszej tego rodzaju zabawki, marnując czas, w którym nasz maluch mógłby już intensywnie poznawać świat. Nie jest prawdą, że zabawki kreatywne odpowiednie są dla dzieci dopiero w wieku przedszkolnym. Pierwsze możemy kupić nawet kilkumiesięcznemu maluchowi. W takim wieku ważne jest, aby dziecko poznawało najprostsze rzeczy, które będą otaczać go w najbliższym czasie. Warto w takiej sytuacji zainwestować w zabawki, które nauczą naszą pociechę różnorodnych kształtów, struktur, kolorów, czy dźwięków. Należy oczywiście pamiętać, by dla najmłodszych dzieci wybrać zabawki kreatywne w pełni dla nich bezpieczne. Zawsze należy zapoznać się z tym, dla dzieci w jakim wieku zabawka jest polecana przez producenta. Dla niemowlaków oczywiście nie możemy kupić zabawek, zawierających małe przedmioty, które dziecko będzie mogło z łatwością na przykład połknąć. Idealnym rozwiązaniem dla noworodków i niemowlaków będą wszelkiego rodzaju projektory, które zamontować można przy łóżeczku dziecka. Mają one różnego rodzaju funkcje, na przykład automatycznie reagują na płacz, dzięki czemu nasza pociecha szybciej się uspokaja. Dzięki przyjemnej melodii wydobywającej się z zabawki maluch będzie spokojniejszy i szybciej zaśnie. Zabawki kreatywne to również dobre rozwiązanie dla starszych dzieci. Zainwestujmy dla naszego kilkulatka na przykład w misia, który po naciśnięciu będzie wypowiadał różne słowa w obcym języku. Dobrą opcją będzie również nauka liczenia w taki właśnie sposób. Zabawki kreatywne doskonale rozwiną twórcze myślenie naszej pociechy. Dziecko będzie szybciej kojarzyło fakty, będzie bardziej pomysłowe, a także będzie logicznie myślało. Nauka przez zabawę zawsze będzie dla malucha prostsza niż taka, dla której będzie on musiał poświęcić czas, na przykład czytając podręcznik. Dajmy więc naszemu dziecku możliwości łatwiejszej nauki i szybszego rozwoju. Na domers.pl znaleźć można ogromny wybór zabawek, które z pewnością spodobają się dziecku, a jednocześnie dostarczą mu możliwości do zdobywania nowej wiedzy. Oferujemy najwyższą jakość w okazyjnych cenach.