Zabawki dla dzieci - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

4 700

Producenci

więcej... mniej

Zabawki dla dzieci - szeroki wybór, niskie ceny


Każdy, kto ma dzieci wie, ile radości może sprawić maluchowi podarowana mu zabawka. Zawsze najlepsze wrażenie robią te zabawki dla dzieci, które wręczane są na specjalne okazje. Najczęściej są to rzeczy długo wyczekiwane i naprawdę wymarzone. Jednak nie wyklucza to oczywiście radości z zabawki otrzymanej przez dziecko bez okazji – takie też zawsze są bardzo mile widziane. W końcu każdy dzień jest dobry na zakup nowego pluszowego misia, czy zestawu klocków.
Wybór najlepszej zabawki dla dzieci


Niekiedy myślimy, że zakup zabawki dla dzieci jest rzeczą banalną. Wystarczy przecież tylko wybrać piękną lalkę dla dziewczynki, czy też kolorowy samochód dla chłopca. Niestety, nic bardziej mylnego. Chcąc sprawić radość naszym pociechom, a jednocześnie pobudzić do działania ich małe jeszcze, ale bardzo chłonne umysły, powinniśmy zastanowić się dłużej nad wyborem zabawki dla dzieci. Oczywiście pierwszym aspektem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę, są preferencje naszego dziecka. Musimy zorientować się, czy nasza pociecha chętniej bawi się lalkami, samochodzikami, czy może klockami albo pluszakami. Warto więc poobserwować, po jakie przedmioty w trakcie zabawy dziecko sięga najczęściej. Dla rodzica nie będzie to żaden problem – przebywając z dzieckiem praktycznie przez cały okres jego dorastania orientuje się, jakimi zabawkami najchętniej się ono bawi. Jeśli jednak nie mamy kontaktu z dzieckiem na co dzień najlepiej zasięgnijmy opinii rodzica, czy też innej osoby, która bardzo dobrze zna upodobania dziecka. Warto też pamiętać, że nie należy sugerować się powszechnie utartą opinią, według której mała dziewczynka zawsze będzie chętnie bawić się lalkami, natomiast chłopczyk samochodami. Kiedy widzimy, że jest zupełnie odwrotnie, nie zabraniajmy dziecku bawić się tym, czym tylko zapragnie. Jeśli już znamy preferencje naszej pociechy, powinniśmy zastanowić się nad zabawką, która będzie nie tylko super rozrywką dla naszego dziecka, ale także w pewnym sensie sposobem przyswajania nowej wiedzy. Dobre zabawki dla dzieci powinny jednocześnie uczyć naszego malucha nowych rzeczy i pomagać mu poznawać świat przez dobrą zabawę. Domers.pl oferuje szeroki wybór zabawek kreatywnych, czyli takich, które pobudzą nasze dziecko do myślenia. Młodszym dzieciom warto sprezentować zabawki, dzięki którym będą one poznawać nowe kształty, kolory, nazwy zwierząt i wiele innych rzeczy, otaczających nas na co dzień. Dla malucha będzie to nie tylko dobra zabawa, ale i edukacja. Istnieją również zabawki dla dzieci starszych, które wzbudzą w nich kreatywność i twórcze myślenie. Zainwestować możemy na przykład na początek w zabawkowy instrument dla dziecka. Być może to będzie bodźcem dla rozwoju życiowej pasji naszej pociechy. Na domers.pl znaleźć można różnorodne tego typu produkty w niskich, okazyjnych cenach. Warto również pamiętać, że nie wszystkie skomplikowane i wieloelementowe zabawki dla dzieci będą lepsze, niż te o wiele prostsze. Nie wszystko, co najbardziej nowoczesne i reklamowane w telewizji sprawdzi się najlepiej. Bardzo często dzieci korzystają z tego typu zabawek intensywnie, ale przez krótki okres. Natomiast te prostsze zabawki, wymagające od nich bardziej kreatywnego myślenia i twórczego działania, mogą posłużyć przez długie miesiące. Dlatego czasem warto zastanowić się nad tym, czy nie zainwestować w te prostsze wersje zabawek dla naszych dzieci.

Bezpieczna zabawa

Najważniejszym aspektem przy wyborze zabawki dla dzieci jest to, czy będzie ona dla malucha w pełni bezpieczna. Nie wystarczy, aby dziecko świetnie spędzało czas, bawiąc się daną lalką, czy autem na baterie. Jako opiekunowie naszych pociech chcemy przede wszystkim mieć pewność, że przy takiej zabawie nic nie grozi naszemu dziecku i że jest ono bezpieczne. Zabawki dla dzieci powinny spełniać szczególnie restrykcyjne normy. To właśnie dzieci, szczególnie te najmłodsze, testują zabawki na niemal wszystkie sposoby. Należy więc liczyć się z tym, że małe dziecko nie tylko będzie układać zamki i wieże z klocków, ale też, że spróbuje poznać ich „smak”, zapach, teksturę. Pierwszą kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest to, dla jakiej kategorii wiekowej przeznaczone są zabawki dla dzieci. Jest to bardzo ważne, gdyż minimalizuje ryzyko zrobienia sobie krzywdy na przykład przez połknięcie malutkiego elementu zabawki przez najmłodsze dzieci. Dodatkowo musimy wiedzieć, że zabawki wyprodukowane w krajach europejskich mogą być potencjalnie bardziej bezpieczne, gdyż w Unii Europejskiej normy wyznaczone do spełnienia dla producentów zabawek są bardziej restrykcyjne. Przy kupnie zabawki dla dzieci sprawdźmy, czy nie posiada ona ostrych krawędzi, którymi nasze dziecko mogłoby się zranić, albo czy nie zawiera małych elementów, które dziecko będzie w stanie połknąć. Zabawki oferowane na domers.pl spełniają wszelkie wymagane normy bezpieczeństwa, dzięki czemu możemy być pewni, że naszemu dziecku podczas zabawy nic nie grozi. Kupując na domers.pl gwarantujemy dziecku dobrą zabawę w najbezpieczniejszych warunkach.