Noże kuchenne

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

1 555

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Nóż – przydatne narzędzie w każdej kuchni

Z pewnością każda osoba, która choćby amatorsko i hobbystycznie kiedykolwiek zajmowała się gotowaniem zdaje sobie sprawę jak niezbędnymi elementami przy tej czynności są odpowiednie noże kuchenne . Bez nich tak naprawdę nie jesteśmy w stanie zdziałać zbyt wiele w tej dziedzinie, a gotowanie staje się wtedy wręcz uciążliwym zajęciem, które nie dostarcza nam już przyjemności, a my sami chcemy jak najszybciej zakończyć tę męczącą pracę. Nasza frustracja może odbić się nawet na jakości przygotowywanych przez nas potraw. Niezadowolony i poirytowany kucharz nigdy nie stworzy dań, które będą cieszyły podniebienie jego gości, a kuchnia nie będzie już jego prawdziwym królestwem, a miejscem, w którym będzie czuł się niekomfortowo. Odpowiedni nóż jest więc niezbędnym atrybutem każdej osoby, która zajmuje się gotowaniem choćby w zaciszu swojego domu. Dzięki posiadaniu takiego noża każdy sprawnie i z ogromną łatwością będzie przyrządzał kolejne potrawy.

Jak wybrać odpowiednie noże kuchenne?

Tak naprawdę nie każdy z nas wie jak wybrać dobry nóż i jaki będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Istnieją jednak pewne uniwersalne zasady, którymi powinien kierować się każdy, kto ma w planach nabycie tego niezbędnego w każdej kuchni narzędzia. Przede wszystkim, co wydaje się dosyć oczywiste, ważna jest ostrość naszego noża. Najczęściej jesteśmy przekonani, że noże kuchenne, które posiadamy w swojej kolekcji są ostre. Jednak nie zawsze tak jest. Ostry nóż cechuje się tym, że nie musimy używać siły przy krojeniu. Jest to kwestia kluczowa, ponieważ tępym nożem możemy wbrew pozorom zrobić sobie więcej krzywdy, niż nożem ostrym. Kiedy musimy używać siły nóż szybciej może omsknąć nam się na palce, a w ten sposób najłatwiej o wcale nie tak błahy uraz. Jeśli chcemy uniknąć właśnie takich wypadków powinniśmy wybierać tylko ostre noże. Poza tym krojenie tępym nożem jest po prostu męczące i w takim przypadku gotowanie staje się dla każdego bardzo żmudnym i irytującym procesem. Odpowiedni nóż również powinien służyć nam przez wiele lat. Powinniśmy tylko co jakiś czas go ostrzyć. Jeżeli nóż nie służy nam dobrze już po kilku miesiącach jego użytkowania, nie powinniśmy poświęcać mu więcej naszej uwagi. Dobrze zainwestować w sprawdzony sprzęt, który posłuży nam przez bardzo długi czas. Na domers.pl oferujemy tylko najwyższej jakości noże kuchenne w szerokim wyborze, a ponadto w atrakcyjnych cenach. Odpowiedni dla nas nóż to również taki, którym będzie się nam przyjemnie i wygodnie pracować. Należy wybrać nóż z rączką, która będzie dopasowana do naszej dłoni. Dlatego też kobietom o mniejszych dłoniach poleca się wybierać noże z mniejszą rączką, natomiast do krojenia przez mężczyzn analogicznie te z rączką większych rozmiarów. Prawdziwi esteci w naszym sklepie znajdą również noże, które zaspokoją ich wymagania wizualne i będą pięknie prezentować się w ich kuchni.

Podstawowe zasady korzystania z noży kuchennych

Jak traktować nóż, aby posłużył nam przez długi czas i jednocześnie cieszył swoją dobrą kondycją przez długie lata? Pytanie to wydaje się dość błahe, a odpowiedź na nie oczywista. Jednak każdy z nas, kto nigdy nie zagłębiał się w ten temat z pewnością ma na swoim koncie parę nieprzemyślanych czynności, często nawet nie zdając sobie sprawy, co tak naprawdę robi źle. Wydaje nam się, że kiedy udamy się do sklepu, gdzie znajdziemy i już zdecydujemy się na ten odpowiedni dla nas nóż, cały trud za nami i teraz nie mamy się już o co martwić. Nic bardziej mylnego. Należy jeszcze mieć na uwadze parę drobnych, ale bardzo istotnych zasad. Przede wszystkim dla noży kuchennych zgubna okazuje się wilgoć. Nie powinniśmy więc przechowywać noży w wilgotnych miejscach. Ponadto podstawowym błędem jest również mycie ich w zmywarce. Narażone są one wtedy na korozję, a dodatkowo jest to bardzo niekorzystne dla tych noży, które posiadają drewnianą rączkę. Podczas mycia w zmywarce może się ona po prostu zniszczyć. Nie należy również pozostawiać noży przez dłuższy czas w wodzie. Powinniśmy pamiętać, aby kroić tylko i wyłącznie na deskach wykonanych z drewna. Jest to korzystniejsze dla ostrza, które na plastikowej czy szklanej desce po prostu się tępi. Ostatnią istotną kwestią jest ostrzenie noży – należy to robić regularnie i specjalnie do tego przeznaczonym sprzętem. W naszym sklepie znaleźć można profesjonalne i najwyższej jakości ostrzałki do noży w bardzo korzystnych cenach.

Domers.pl – noże kuchenne w szerokim wyborze i atrakcyjnych cenach

W naszym sklepie oferujemy noże tylko i wyłącznie od znanych i cenionych producentów, takich jak na przykład Gerlach. Nasze produkty cechują się wyjątkową trwałością i najwyższą jakością. Noże zakupione na domers.pl z pewnością służyć będą w niejednej kuchni przez długie lata. Oferujemy bogaty wachlarz produktów – od noży służących do krojenia mięsa, przez te do krojenia warzyw, aż po takie idealnie nadające się do krojenia chleba. Amatorom kuchennych eksperymentów proponujemy noże uniwersalne. A wszystko to w atrakcyjnych cenach.