Serwisy obiadowe i kawowe

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

64 1450

Producenci

więcej... mniej

Serwisy obiadowe

Prawie w każdym domu możemy znaleźć specjalny zestaw naczyń – wykonany ze szlachetnego materiału, efektownie ozdabiany,zarezerwowany na wyjątkowe okazje, ale czy aby na pewno potrzebujemy odświętnej zastawy stołowej? Zdecydowanie tak, w końcu uroczystego obiadu czy wykwintnej kolacji lepiej nie podawać w mocno zużytej zastawie, która z wiekiem czasu stał się patchworkowym pakietem kilku kolekcji talerzy, filiżanek oraz kubków. Wysokiej jakości serwisy obiadowe może i nie będą używane zbyt często, ale warto je mieć w swojej kuchni, by w uroczystej chwili odpowiednio docenić naszych gości i sprawić, żeby nasze potrawy smakowały i prezentowały się o niebo lepiej.

 

Co powinien mieć serwis obiadowy?

To, co znajdzie się w zestawie obiadowym, zależy głównie od jego wielkości. Można spotkać się z serwisami dla 6, 12 lub większej ilości osób. Optymalnym rozwiązaniem jest serwis dla 12 osób i tutaj wybór kompletów jest właśnie największy. Gdy bardzo rzadko gościmy większą ilość gości, można zdecydować się na wersje dla 6 osób, choć nigdy nie wiadomo, czy nie przyda się kiedyś i więcej naczyń. Liczniej wyposażony serwis jest lepszym rozwiązaniem również dlatego, że ze względu na delikatny materiał, jego elementy mogą kiedyś się rozbić. Gdy się to stanie, w dalszym ciągu będziemy mieć sporo naczyń do wykorzystania. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup serwisów z kolekcji, które posiadają możliwość dokupienia poszczególnych elementów na sztuki.

Serwisy obiadowe w najprostszych wersjach obejmują talerze – głębokie, obiadowe i deserowe. Przy wyborze większego zestawu często mamy do dyspozycji o wiele więcej elementów. Przykładowy serwis obiadowy na 12 osób może obejmować wyżej wymienione talerze oraz salaterki i półmiski w różnych rozmiarach a także wazy na zupy czy sosjerki. Całość tworzy absolutną podstawę oprawy stołu na uroczyste okazje. Rozbudowany serwis obiadowy pozwoli utrzymać wszystko w jednolitym stylu. Nie zawsze talerze będą pasować do innych, oddzielnie dobranych elementów zastawy typu półmisek czy waza. By wszystko prezentowało się perfekcyjnie, na stole musi panować pełna harmonia zarówno, jeśli chodzi o dodatki, jak i o samą zastawę. 

 

Serwis – jaki wybrać?

Jeśli chcesz kupić serwis, musisz zastanowić się, jaki rodzaj wybrać. Bardzo często serwisy obiadowe obejmują wyłącznie talerze i dodatki. A przecież podczas uroczystych przyjęć potrzebne są też filiżanki na kawę i herbatę. A może sam zestaw filiżanek to coś, czego potrzebujesz? Wśród serwisów można wyróżnić:

Serwisy do herbaty – jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy w nich wszystko to, co potrzebne jest do serwowania herbaty, czyli filiżanki, podstawki pod filiżanki, cukiernicę, czajnik lub dzbanek oraz talerzyk na deser.

Serwisy do kawy – takie zestawy składają się z praktycznie tych samych elementów, co serwisy do herbaty. Mogą być rozbudowane i posiadać oprócz filiżanek ze spodkami również dzbanki, cukiernice czy inne dodatki. Często do kupienia są też serwisy do kawy w wersji bardzo prostej wyłącznie z zestawem filiżanek i pasujących do nich spodków.

Serwisy obiadowe – najczęściej w ich skład wchodzi podstawowa zastawa stołowa, czyli różnej wielkości talerze, półmiski, salaterki, wazy i inne, drobne elementy. Jeśli chcesz, by Twój serwis obiadowy był najlepiej wyposażony, zwróć uwagę na to, czy dany model ma dodatkowo filiżanki.

Serwisy obiadowo – kawowe – zestaw, który obejmuje to, czego potrzebujemy najbardziej. Czasami taki serwis ma podstawowe elementy, czyli talerze i filiżanki ze spodkiem. Można też wybrać wersje bardziej rozbudowane z talerzami, półmiskami, salaterkami, filiżankami, dzbankiem, cukiernicą, wazą i pozostałymi dodatkami.

 

W Domers.pl serwisy obiadowe w atrakcyjnej cenie

Internetowy sklep Domers.pl oferuje szeroki wybór serwisów obiadowych. Są to serwisy obiadowo – kawowe oraz serwisy do herbaty czy serwisy do kawy. W naszym sklepie można kupić serwisy od popularnej marki Ambition czy firm z bogatą tradycją, takich jak Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”, których początki fabryki urokliwych serwisów sięgają aż do roku 1790. Niezwykle długa historia tych marek przekłada się na najwyższą jakość materiałów i unikalny od lat sposób zdobienia naczyń, który zachwyca do dziś. Wspaniale wykończone, pełne elegancji i szyku serwisy obiadowe Ćmielów czy nowocześnie zaprojektowane zestawy Ambition z oferty sklepu Domers.pl są do kupienia w wielu wariantach kolorystycznych i bardzo atrakcyjnych cenach.