Komplety sztućców, szeroki wybór - niskie ceny

Filtruj według

Najlepsze komplety sztućców

Sztućce to bardzo ważny element zastawy każdego stołu. Jeśli chcesz, aby Twoje sztućce pasowały do siebie i tym samym estetycznie się prezentowały, powinieneś zainwestować w komplety sztućców. W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju komplety sztućców w bardzo dobrej jakości i przystępnych cenach. Jeśli jednak komplety sztućców to nie Twoja bajka, zainwestuj w pojedyncze sztućce, ciesząc się równie dobrą ich jakością oraz szerokim wyborem i niską ceną.

Jakie sztućce wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów sztućców. Różnią się one swoim przeznaczeniem, materiałem, z którego są wykonane, a także wyglądem. Wybór sztućców zależy tak naprawdę od naszych osobistych preferencji. Niektórzy przywiązują bowiem większą uwagę do trwałości sztućców, inni do ich wyglądu, a dla jeszcze innych ważne jest to, aby nie były one drogie. Na domers.pl każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Sztućce ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna to materiał, który najczęściej używany jest do produkcji sztućców. Są to więc najpopularniej występujące obecnie na rynku sztućce. Stal nierdzewna jako materiał do produkcji sztućców to bardzo dobry wybór. Posiada ona wiele niewątpliwych zalet, które mogą przekonać do zakupu sztućców z niej wykonanych nawet najbardziej wymagających konsumentów. Sztućce ze stali nierdzewnej są sztućcami dość trwałymi, a także odpornymi na korozję. Co bardzo ważne dla osób nielubiących myć naczyń ręcznie – można je myć bez żadnego problemu także w zmywarce. Nie ma więc ryzyka, że w ten sposób je uszkodzimy. Możemy mieć pewność, że sztućce ze stali nierdzewnej posłużą nam przez długie lata – nie musimy nawet stosować żadnego szczególnego sposobu dbania o nie. Zdecydowaną zaletą sztućców wykonanych ze stali nierdzewnej jest także ich cena. Obecnie na rynku znajdziemy całą gamę tego typu sztućców po okazyjnych cenach. Nie musimy więc wydawać fortuny na zastawę stołową, aby cieszyć się naprawdę trwałymi i estetycznie wykonanymi naczyniami oraz sztućcami. W sklepach możemy znaleźć wiele wzorów sztućców wykonanych ze stali nierdzewnej. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Sztućce ze srebra

Sztućce wykonane ze srebra to zdecydowanie wybór dla osób, które mogą przeznaczyć na ten cel dużą sumę. Sztućce srebrne są bowiem dość drogie – z pewnością dużo droższe, niż sztućce wykonane ze stali nierdzewnej. Są jednak również bardzo trwałe, odporne na korozję. Należy jednak pamiętać, że przy kontakcie z niektórymi produktami mogą one zaśniedzieć – będą to na przykład jaja, majonez czy ryby. Sztućce wykonane ze srebra nie będą aż tak łatwo dostępne, jak sztućce wykonane ze stali nierdzewnej. Robią jednak bardzo duże wrażenie jeśli chodzi o ich efekt wizualny. Często znajdują się na nich różnego rodzaju żłobienia oraz grawery. Należy jednak pamiętać, że o sztućce srebrne trzeba odpowiednio dbać. Nie powinniśmy myć ich w zmywarce, gdyż mogą ulec w ten sposób zniszczeniu. Z pewnością powinniśmy czyścić je wodą wraz z delikatnym detergentem, a po umyciu starannie je wycierać do sucha. Pozostawienie mokrych sztućców srebrnych może im zaszkodzić.

Sztućce platerowane

Sztućce platerowane to takie, które pokryte są metalem szlachetnym, najczęściej srebrem bądź złotem. Są one tańsze niż na przykład te wykonane w całości ze srebra. Będą wyglądały z pewnością bardziej elegancko niż te wykonane po prostu ze stali nierdzewnej, jednak należy pamiętać też, że będą bardziej podatne na różnego rodzaju zarysowania. Dlatego też należy je myć ręcznie. Mycie w zmywarce jest dla nich bardzo szkodliwe.

Sztućce drewniane i bambusowe

Sztućce drewniane i bambusowe to mniej popularny rodzaj sztućców, niż wszystkie wymienione powyżej. Zazwyczaj rzadko spotykamy sztućce w całości wykonane z drewna. Bardzo często drewniane są tylko ich trzonki. Jest to dzisiaj bardzo popularny i modny design. Dlatego też osoby idące z duchem czasu mogą zastanowić się nad tego rodzaju sztućcami. Czasem sztućce wykonane są również w całości z drewna – popularne są dzisiaj na przykład drewniane noże do masła. Sztućce bambusowe to natomiast doskonała alternatywa dla plastiku. Dzięki używaniu sztućców bambusowych zamiast plastikowych będziemy bardziej ekologiczni – drewno bambusowe o wiele szybciej ulega rozkładowi niż szkodliwy dla naszej planety plastik.

Podstawowy komplet sztućców

Zupełnie podstawowy komplet sztućców powinien zawierać nóż, widelec, łyżkę do zupy, a także małą łyżeczkę (deserową). Warto jednak pomyśleć o poszerzeniu tej kolekcji także o inne sztućce, równie przydatne przy spożywaniu posiłków. Będą to na przykład nóż i widelec do ryb, a także widelczyki deserowe, które sprawdzą się bardzo dobrze przy jedzeniu ciast oraz innych rodzajów deserów. Powinniśmy także z pewnością zaopatrzyć się w łyżkę wazową, która ułatwi nalewanie zup czy sosów. Osoby, które często pieką torty powinny nabyć również specjalną łopatkę oraz nóż do krojenia tortów. Dzięki nim krojenie i nakładanie warstwowych, kremowych tortów i ciast stanie się dużo łatwiejsze, niż dotychczas.