Karafki - nowoczesne i klasycznie zdobione

Filtruj według

Cena

6 149

Producenci

więcej... mniej

Karafki na alkohole i napoje

Dużą, szklana i ozdobna – karafka to nieodłączny atrybut koneserów wytrawnych trunków. Choć jej pierwotna postać była znana już kilka tysięcy lat temu, kiedy to wino przechowywano w naczyniach wykonanych z ceramiki, brązu, złota lub srebra, współcześnie zdobywa coraz większą popularność, zyskując bardziej uniwersalną funkcję. Karafkiczęsto pojawiają się na stołach podczas wyjątkowych, ale także i tych codziennych okazji. Naczynie doskonale sprawdza się w serwowaniu różnorodnych napojów – od wyszukanych alkoholi, po klasyczną wodę i orzeźwiające nektary.

Karafki do serwowania trunków

Naczynia na wino, które w późniejszym czasie przekształciły swoją formę w szklaną karafkę to współcześnie najbardziej popularny sposób przechowywania trunków. Kiedyś używana wyłącznie przez elity, dziś jest wyrazem elegancji i wysokich walorów estetycznych związanych serwowaniem alkoholi w wielu domach. W karafce umieszcza się nie tylko białe i czerwone wino, ale także whisky lub różnego rodzaju nalewki czy likiery. Takie naczynie występuje najczęściej w formie zamykanej. Zaletą serwowania wina w karafce jest nie tylko wygoda przelewania trunku do kieliszka, ale także możliwość napowietrzenia wina, które dzięki temu zabiegowi nabiera intensywniejszego aromatu i smaku. Ważne jest, aby w przypadku białej odmiany wybierać naczynie z korkiem, ponieważ nadmiar powietrza może mu zaszkodzić. Warto również pamiętać, że im alkohol jest starszy, tym proces przelewania powinien być powolny i mniej gwałtowny. 

Karafkina alkohol mają też charakter dekoracyjny. Umieszcza się je na stole podczas przyjęć i wyjątkowych uroczystości, ponieważ prezentują się o wiele atrakcyjniej niż rozpieczętowana butelka wina. Samo przelewanie alkoholu z karafki do kieliszka jest niejako rytuałem stanowiącym podstawę profesjonalnego serwowania szlachetnych trunków. Przechowywane w takim naczyniu trunki na co dzień można umieścić w barku lub w witrynie, uzupełniając wystrój wnętrza o kolejny, ekskluzywny dodatek. 

Karafki do serwowania napojów

Współcześnie karafkinie są zarezerwowane wyłącznie dla alkoholi. Często serwuje się w nich wodę i inne napoje bezalkoholowe typu sok czy lemoniada. Używa się ich jednak z podobnego powodu – są wygodne w użytkowaniu, a poza tym wyglądają bardziej estetycznie na stole, z powodzeniem zastępując kartonowe opakowania. Karafki do napojów są mniej dekoracyjne niż wersje do alkoholu. Mają zwykle prosty kształt, pozbawiony wyżłobionych detali. Niektóre modele są lekko ozdobione na ściance np. modnym motywem kwiatowym. Karafki do napojów posiadają często korek lub silikonową zatyczkę, która chroni przed rozlaniem. Nowoczesne naczynia na wodę, soki, lemoniadę oraz inne napoje w stylu karafki są doskonałym dodatkiem do letniej oprawy stołu zarówno w domu, jak i w ogrodzie. 

Nowoczesne karafki

Współcześnie klienci mają ogromny wybór naczyń na trunki lub bezalkoholowe napoje. Do ich wykonania najczęściej wykorzystuje się zwykłe szkło lub szkło kryształowe, czyli perfekcyjnie przejrzyste. Najbardziej efektowne są bogato zdobione naczynia z grubego kryształu. Duży wybór karafek w sklepie Domers.pl dotyczy również ich pojemności. Można wybrać mniejsze naczynie 500 ml lub kupić większy rozmiar, czyli 700 ml, 800 ml lub 1 l i więcej. Duże karafki doskonale spełnią swoją funkcję podczas przyjęć i uroczystości w większym gronie.

Karafkina ogół są utrzymane w klasycznym, efektownym stylu, nie brakuje także modeli oryginalnych i nowoczesnych, odzwierciedlających wyjątkowy charakter właściciela. Ciekawą propozycją są naczynia w nietypowych kształtach lub wykonane z bardzo grubego szkła. Z kolei karafki dekorowane z grawerem doskonale sprawdzą się jako prezent dla konesera szlachetnych alkoholi.