Zestawy szklanek i kieliszków - elegancja w super cenie

Filtruj według

Cena

46 255

Producenci

więcej... mniej

Zestawy na wyjątkowe okazje

Szklane zestawymają zastosowanie w wielu sytuacjach. Komplety w formie klasycznych szklanek sprawdzają się na co dzień. Wersje bogato zdobione ze szlifowanymi ściankami są zarezerwowane na wyjątkowe, wymagające eleganckiej oprawy okazje. Jednak niezależnie od okoliczności, szklany zestaw można znaleźć praktycznie w każdym domu. Komplet szklanek na napoje lub alkohole wraz z karafką lub dzbankiem dba o to, aby serwowanie wybranych płynów było dla gości atrakcyjne pod względem wizualnym. Nie ulega wątpliwości, że wystrój stołu z użyciem szkła o całkiem odmiennym stylu nie jest w pełni estetyczny. Tym, którzy są konsekwentni w wyborze jednolitego fasonu, szklane zestawyułatwią serwowanie napojów lub alkoholi, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Zakup gotowego kompletu odgrywa ważną rolę w tworzeniu stylowej oprawy stołu, ale jest też korzystny finansowo. Często bowiem zestaw kilku szklanek jest tańszy niż wybór pojedynczych egzemplarzy. 

Jak wybrać dobry zestaw?

Decydując się na konkretny komplet szklanek, trzeba wziąć pod uwagę ich wygląd, wykonanie i przede wszystkim przeznaczenie. Biorąc pod uwagę ostatnią cechę, możemy wyróżnić zestawy takie jak:

Szklanki z karafką na alkohole– są to najbardziej efektowne komplety. Karafka ma stylową linię wykończenia, nawiązującą do formy pozostałych elementów, czyli szklanek np. na whisky. Szklana powierzchnia w przypadku takich zestawów jest często szlifowana. Za ekskluzywny wygląd szklanek i karafki odpowiada zazwyczaj szkło kryształowe – perfekcyjnie przeźroczyste, bez żadnych nalotów czy odcieni. 

Szklanki z dzbankiem na napoje– uniwersalne, jednak równie często dekoracyjnie wykończone. Mogą mieć prostą formę, ale wiele z kompletów wyróżnia równie odważny tak, jak w przypadku zestawów na alkohole design czy szlachetny materiał (szkło kryształowe). Wybór ich określonego wygląd zależy zwykle od okoliczności i indywidualnego stylu. Jeśli zestaw ma być użytkowany na co dzień, lepiej wybrać wersję mniej dekoracyjną i łatwą w czyszczeniu. Na uroczyste okazje odpowiednie będą szlifowane modele.

Zestaw szklanek do kawy– kawa pita w towarzystwie, szczególnie w przypadku specjalnej odmiany, wymaga odpowiednich szklanek np. wysokich do latte, czy niskich do espresso. Gotowe zestawy idealnie sprawdzą się w takiej sytuacji. Kawę można wtedy zaserwować większej ilości gości.

Zestaw szklanek do herbaty– klasyczne szklanki z uchem w gotowym komplecie dopełnią wiele sytuacji na co dzień, ale są też przydatne podczas uroczystych obiadów. W szklankach na herbatę wykończonych w jednolitym stylu warto serwować szczególnie gatunki bardziej wyszukane np. zieloną czy yerba mate. 

Zestawy szklanek jako prezent

Ze względu na to, że zestawyszklanych dodatków są niezwykle uniwersalne i praktyczne w każdej kuchni, można je z powodzeniem wykorzystać jako prezent na różne okazje np. urodziny, imieniny, rocznice, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci czy Dzień Dziadka. Wybór odpowiedniego kompletu szklanek zależy oczywiście od charakteru osoby obdarowywanej. W zależności od tego, czy lubi pić herbatę, kawę lub jest smakoszem wytrawnych trunków, można łatwo wybrać spośród wielu propozycji najlepszy zestaw. Warto też sięgnąć po szklane komplety w prostszym i uniwersalnym stylu, które nadają się do użytkowania również na co dzień. 

 

Zestawy szklanek w sklepie Domers.pl – duży wybór i niskie ceny

Oferta sklepu Domers.pl obejmuje różne zestawyszklanek na napoje i alkohole. Wybieramy produkty doskonałej jakości, dlatego każda z propozycji zachwyca wyglądem i wykonaniem. Atrakcyjne ceny zestawów sprawiają, że powinna wybrać je każda osoba, która chce mieć w pełni wyposażoną, gotową na wizytę większej liczby gości kuchnię.