Artykuły do sprzątania i utrzymania czystości - niskie ceny

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

0 149

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Utrzymanie czystości

Sprzątanie domu kojarzy się najczęściej z niełatwą i czasochłonną pracą. Nic dziwnego, usunięcie wielu zabrudzeń czy plam czasami wymaga dużej cierpliwości czy wprawy. Utrzymanie czystości na bieżąco też nie jest łatwe, szczególnie wtedy, gdy w domu mieszka duża rodzina z dziećmi i zwierzętami. Kluczem do sukcesu jest nasze podejście i wyrobienie właściwych nawyków. Co można do nich zaliczyć?

  •       Minimalizm, czyli rezygnacja z drobnych bibelotów w każdym pomieszczeniu. Im mniej dodatków, tym mniej rzeczy do przecierania z kurzu a więc w ostateczności krótsze sprzątanie i więcej czasu dla rodziny.
  •       Regularność, a więc systematyczne porządkowanie. Jeśli masz czas, rób to na bieżąco, będzie mniej sprzątania na później. Przygotowujesz śniadanie? Sprawdź przy okazji świeżość produktów w lodówce. Przebierasz się? Zgarnij brudne ubrania z sypialni do prania. Jeśli masz zmywarkę, nie myj pojedynczych talerzy i szklanek, bo to strata czasu. Gdy uzbierasz brudne naczynia włącz program, poświęcając wolną chwilę swojej rodzinie.
  •       Drobne niedoskonałości i zabrudzenia najlepiej maskują odcienie beżu – od jaśniejszego ecru po brąz. Urządzając wnętrza warto wiec zdecydować się na taki kolor podłóg, ścian czy mebli. Najbardziej widoczne zabrudzenia widać na frontach lakierowanych. Gdy jednak je już mamy, zrezygnujmy z ich dodatkowego podświetlenia LED, by nie podkreślać każdej plamy na takiej powierzchni. 

 

Sprzęt do sprzątania

Same chęci do sprzątania nie wystarczą. Trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzia. Sprzęt do sprzątania i utrzymania czystości może być profesjonalny (bardziej skomplikowany) albo prosty i tani. Najwięcej drobnych akcesoriów tyczy się kuchni. Powinny się w niej znaleźć liczne ściereczki, szczotki do mycia, zmywaki, worki na śmieci, wiaderka, ociekacze a także maty lub sitka do zlewu.

Jedną z czynności, którą robimy najczęściej w kuchni to zmywanie naczyń. Do tego niezbędne są zmywaki miękkie oraz zmywaki szorstkie, które pomogą usunąć te bardziej uciążliwe zabrudzenia. Bardzo ważne jest, by gąbkę do mycia naczyń wymieniać regularnie, ponieważ gromadzi się na niej mnóstwo bakterii. Czyste naczynia albo wędrują na ociekacz, który również trzeba systematycznie oczyszczać, by nie pojawiła się nim pleśń albo zostają wytarte do sucha przez ścierkę, najlepiej bawełnianą, czyli najlepiej wchłaniającą wilgoć. Sam zlew warto zabezpieczyć specjalną matą, która chroni powierzchnię przed zarysowaniem a naczynia przed rozbiciem. Odpływ najlepiej osłonić sitkiem, które wyłapuje większe kawałki jedzenia i zapobiega zapychaniu się rur.

Jaki sprzęt do sprzątania i utrzymania czystości jest jeszcze przydatny w domu? Nie tylko do porządków w kuchni przydadzą się rękawice. Chronią dłonie przed szkodliwym wpływem detergentów. Kurz usuniesz za pomocą miotełki lub ściereczki z mikrofibry, która jest lepsza dla alergików – przy sprzątaniu kurz unosi się bardziej przy użyciu miotełki. Podłogę najwygodniej myje się mopem, szczególnie tym płaskim. Problem z myciem szyb i luster rozwiąże specjalny zmywak. Dzięki niemu można usunąć zabrudzenia oraz zetrzeć dokładnie płyn za pomocą gumowej nakładki.

A co może przyśpieszyć sprzątanie?

  •       Zaprzyjaźnij się z folią spożywczą – wyłóż nią wnętrza szafek lub półki w lodówce. Gdy się zabrudzi, nie musisz szorować powietrzni, wystarczy, że wymienisz folię. 
  •       Często myjesz okna i lustra a szmatka pozostawia na nich smugi i drobinki? Takie powierzchnie szybko przetrzesz ściągaczką do okien . 
  •       Masz w domu zwierzęta, które zostawiają na meblach sierść? Nie musisz za każdym razem używać odkurzacza - szybko usuniesz ją za pomocą taśmy klejącej.
  •       Kiedy zmywasz podłogę a masz duży dom, użyj mopa płaskiego, który czyści większą powierzchnię naraz, dlatego szybciej poradzisz sobie z tą czynnością.

 

Sprzęt do sprzątania w internetowym sklepie Domers.pl – atrakcyjne ceny i szeroki wybór 

Utrzymanie czystości wymaga użycia specjalnych akcesoriów. W sklepie Domers.pl oferujemy szeroki wybór takich produktów. Sprzęt do sprzątania i utrzymania czystościt o przede wszystkim rozmaite gąbki, rękawice, ściereczki, mopy, szczotki, kosze oraz wiele innych akcesoriów przydatnych w domu, które kupisz w Domers.pl w atrakcyjnej cenie.