zasłona gotowa Rossie posiada...
Lśniące sztućce i szklanki, błyszczące się talerze – tak wyglądają naczynia tuż po umyciu. Jednak czy czyszczenie ich zawsze jest takie proste? To zależy od rodzaju zabrudzeń i akcesoriów, jakich używamy do mycia. Najczęściej są to gąbki. Mała, zgrabna, praktyczna, łatwo dostępna. Świetnie wchłania wilgoć i dobrze się pieni, co pozwala na szybsze usunięcie trudnych zabrudzeń. Jakie gąbki do mycia naczyńmożna spotkać w sklepie?
Używając gąbki do mycia naczyńnależy pamiętać, że jej regularna i częsta wymiana jest bardzo ważna dla naszego zdrowia. Powierzchnia gąbek pochłania wraz z brudem dużą ilość bakterii i zarazków, dlatego konieczna jest wymiana na nową lub dezynfekcja starej za pomocą wrzątku czy mikrofalówki. Najlepiej jednak wybrać świeżą gąbkę a tą zużytą zamiast naczyń wyczyścić różne powierzchnie w kuchni czy łazience.
Gąbki do mycia naczyń, nazywane również zmywakami, poradzą sobie z trudnymi zabrudzeniami szczególnie wtedy, gdy mają postać tzw. druciaków. To wersja o strukturze szorstkiej, która usuwa ten najbardziej uporczywy brud. Niestety nie wszystkie naczynia nadają się do mycia druciakiem. Produkty wykonane z delikatnych materiałów np. porcelany czy szkła a czasem nawet wykonane ze stali mogą zostać porysowane podczas mycia. Używając gąbki z szorstką powierzchnią drucików należy szczególnie uważać podczas czyszczenia delikatnych patelni oraz płyt kuchenki, które można w łatwy sposób uszkodzić. Najczęściej spotkać się można ze zmywakami metalowymi / stalowymi, które są bardziej ostre lub z nieco delikatniejszymi zmywakami plastikowymi.
Oprócz gąbki do mycia naczyń, w zlewozmywaku najczęściej mamy szczotki. Mają one różną funkcję, różniąc się od siebie wielkością i kształtem. Stopień wyprofilowania szczotki zależy głównie od tego, do czego powinno się ją wykorzystywać. I tak do dyspozycji mamy różnorodne szczotki do naczyń, długie szczotki do butelek (w tym także butelek dla niemowląt), szczotki do szczelin z płaskim i niewielkim włosiem, szczotki do zlewu lub wanny o dużej powierzchni czy praktyczne szczotki z pojemnikiem do jej okładania.
Gąbka służy do mycia, to jej najpopularniejsza funkcja. Jednak ten przedmiot można używać na wiele innych sposobów. Do czego możemy wykorzystać tanią i praktyczną gąbkę? Oto jej zastosowania, które warto znać: