Rękawice gumowe i kuchenne - różne rozmiary i kolory

Filtruj według

Cena

3 40

Producenci

więcej... mniej

Rękawice w domu i w ogrodzie

Rękawice to coś, bez czego nie obejdzie się prawdziwa pani domu lub pan domu. Ten często niedoceniany atrybut sprzątania spełnia bardzo ważne funkcje. Rękawice gumowe przede wszystkim chronią delikatną skórę naszych dłoni przed wpływem szkodliwych substancji zawartych w wielu produktach do sprzątania. Dzięki nim możemy więc uniknąć przykrych dolegliwości, takich jak zaczerwienienie czy wysypka. Odpowiednio wykończone rękawice stanowią doskonałą barierę przed ciepłem. Dzięki nim bez problemu chwycisz gorące naczynie bez obaw o oparzenie. Rękawice domowe lub rękawice ogrodowe zabezpieczają też delikatną powierzchnię paznokci przed ubrudzeniem, uszkodzeniem czy odbarwieniem. W końcu każdy, kto sprząta dom czy ogród chce mieć po wykonanych obowiązkach zadbane dłonie. Jeśli używamy rękawic, będzie to o wiele prostsze.

 

Rękawice kuchenne 

To, jak rękawica wygląda zależy od tego, do czego się ją używa. Rękawice kuchenne będą bardziej grube i solidne, by chronić dłonie przed wysoką temperaturą. Rękawice z mankietami to z kolei rodzaj bardzo praktyczny. Nie tylko wyglądają bardziej estetycznie, ale poza dłońmi zabezpieczają również odzież powyżej nadgarstka przed zabrudzeniem. W kuchni bardzo wygodne będą rękawice z magnesem. Można je przypiąć na dowolnej metalowej powierzchni, dzięki czemu mamy ją na wyciągnięcie ręki w najwygodniejszym dla nas miejscu.

 

Rękawice ogrodowe 

Z racji tego, że prace w ogrodzie są wymagające, rękawice do ich wykonywania muszą być bardzo wytrzymałe. Rękawice ogrodnicze często pokrywa się poliuretanem, co ma wzmocnić ich trwałość i zmniejszyć podatność na uszkodzenia. Ich powierzchnię zdobią też kolorowe wzory, które mają sprawić, że rękawice nie będą zlewać się z otoczeniem i łatwiej je odnaleźć w ogrodzie.

 

Z czego wykonane są rękawice?

W sklepach można kupić różnorodne rodzaje rękawic. Różnią się one grubością, strukturą i wyglądem. Jak je używać i które warto mieć? Oto podstawowe rodzaje:

 •       Rękawice jednorazowe winylowe – cienkie, pudrowane po to, by można było je łatwiej założyć. Nadają się do różnych czynności typu sprzątanie, malowanie czy farbowanie, choć są bardziej podatniejsze na uszkodzenia w porównaniu z innymi rodzajami. 
 •       Rękawice gumowe– guma jest grubsza a wiec bardziej wytrzymała. Lepiej chronią dłonie przed wilgocią i szkodliwymi substancjami. Można je używać w różnych miejscach – w domu, ogrodzie czy garażu. Istnieją też rękawice gumowe ocieplane od środka, dlatego praca w niższych temperaturach z ich użyciem nie będzie żadnym problemem. 
 •       Rękawice lateksowe – nie są zbyt grube, ale cechuje je wysoka wytrzymałość. Dobrze chronią przed wodą i środkami chemicznymi.  
 •       Rękawice nitrylowe antyalergiczne – są odpowiednim wyborem dla osób ze skłonnością do występowania alergii lub podrażnień. Wykonanie z syntetycznej gumy pozbawionej protein lateksu czy pudru sprawia, że rękawice są bardziej delikatne dla skóry. Jednocześnie są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie rozmaitych detergentów.
 •       Rękawice bawełniane / silikonowe -  są rodzajem, który wykorzystuje się w kuchni. Najprostsze bawełniane mogą pełnić funkcję dekoracji kuchennej, lecz nie zawsze dobrze chronią dłonie przed wysoką temperaturą. Właśnie dlatego wzmacnia się je często dodatkiem powłoki silikonowej lub proponuje rękawice wykonane całkowicie z silikonu, które się nie nagrzewają, stanowiąc jednocześnie mocniejszą barierę ochroną przed źródłem ciepła.

 

Rękawice - w trosce o dłonie

Używanie specjalnych rękawic to nie tylko zabezpieczenie delikatnej skóry przed szkodliwym działaniem chemicznych preparatów, ale też sposób na pielęgnację dłoni. Niektóre rękawice są wzbogacone o składniki, które wpływają również na piękny wygląd skóry. Jeśli chcesz takich używać wybierz np.:

 •       Rękawice aloesowe – mają przyjemny zapach, powłoka wzbogacona o aloes nawilża oraz delikatnie pielęgnuje dłonie podczas prac w domu czy w ogrodzie.
 •       Rękawice z kolagenem – ten składnik łagodzi podrażnienia i ma właściwości regenerujące naskórek, co jest szczególnie ważne dla osób z wrażliwą skórą.

 

Jak wybierać rękawice?

Przy wyborze odpowiednich rękawic czy to do pracy w domu lub poza nim, trzeba wziąć pod uwagę kilka ich przydatnych cech:

 •       Wyprofilowany kształt – dzięki niemu rękawice lepiej przylegają do dłoni a praca w nich staje się wygodniejsza.
 •       Odporność na uszkodzenia mechaniczne – im bardziej wytrzymałe rękawice tym wszechstronniejsze zastosowanie i dłuższy czas ich użytkowania.
 •       Flokowana powierzchnia – wewnętrzna warstwa rękawicy poddana flokowaniu przypomina w dotyku zamsz i sprawia, że skóra dłoni się nie poci. Przydaje się to szczególnie podczas długiej pracy w rękawicach.
 •       Intensywny kolor – łatwiej zauważyć, gdy powierzchnia rękawicy ulegnie uszkodzeniu.