Ścierki i ręczniki kuchenne - uniwersalne, antybakteryjne

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

0 21

Producenci

więcej... mniej

Ścierki kuchenne

Niezawodne i niezastąpione ręczniki kuchenne w formie ścierek towarzyszą nam praktycznie od zawsze. Gotując w kuchni nie można nie mieć tego produktu. Ścierki doskonale radzą sobie z zabrudzeniami, wilgocią czy przenoszeniem gorących rzeczy. Ręczniki kuchenne wykonane z bawełny mogą być też ozdobą kuchni. Wykończone ciekawym motywem lub wzorem np. ludowym sprawią, że aranżacja kuchenna będzie wyglądała o wiele ciekawiej. Ważne, by przy wyborze ścierki bawełnianej sprawdzić, czy producent zapewnia, że produkt nie straci kolorów po praniu.

 

Ściereczki do kuchni

Poza ścierkami, które wykonane są z bawełny, w kuchni coraz częściej używa się specjalnych ściereczek przeznaczonych do czyszczenia. Dlaczego warto je używać? Ściereczki przede wszystkim nie rysują powierzchni, nie pozostawiają smug a często też wykonane są z takich materiałów, że do usuwania zabrudzeń nie trzeba używać detergentów. Jest to szczególnie ważne dla osób wrażliwych i skłonnych do alergii, które nie powinny używać chemicznych produktów czyszczących. Zaletą takich ściereczek jest też uniwersalność. Naczynia, blaty, zlew a nawet kafelki – każdą powierzchnię można nimi wyczyścić na błysk.

 

Ściereczki z mikrofibry – dlaczego warto ją mieć?

Ściereczki wykonane z delikatnej mikrofibry są obecnie bardzo popularne. Powodem, dla którego coraz częściej po nie sięgamy jest fakt, że mają mnóstwo zalet. Czym jest mikrofibra? Ten materiał zbudowany jest z mikrowłókien – poliestrowych lub poliamidowych. Mają one mikroskopijną wielkość (ponad 100 razy mniejsze niż ludzki włos), dlatego dokładniej przylegają do czyszczonej powierzchni. Bardzo duża ilość mikrowłókien sprawia, że ściereczki są bardzo wytrzymałe. Ze względu na to, że mikrofibra doskonale wchłania wodę zmniejszając wilgotność powierzchni, oprócz kurzu czy zabrudzeń usuwa także bakterie. Ten wyjątkowy materiał wychwytuje i zatrzymuje wszystko, co spotka na swojej drodze. Dzięki swoim właściwościom przyciągającym, czyszcząc mikrofibrą nie potrzebujemy dodatkowych detergentów. Jest to więc rozwiązanie nie tylko ekonomiczne (oszczędzamy na produktach do czyszczenia), ale przede wszystkim ekologiczne i bardziej przyjazne dla środowiska. Ściereczki z mikrofibry odznaczają się też długą żywotnością, co wynika z ich wytrzymałości i odporności na pranie.

Wyjątkowe właściwości mikrofibry znacznie ułatwiają sprzątanie. Producenci oferują ściereczki z mikrofibry o różnym przeznaczeniu. Można więc kupić mikrofibrę do czyszczenia:

 •       Sprzętu RTV – delikatnie czyści z kurzu i nie rysuje delikatnej powierzchni sprzętu. 
 •       Mycia okien i luster – czyści bez użycia płynu do szyb, nie pozostawia smug.
 •       Do kurzu – przyciąga kurz z różnych powierzchni np. mebli, można nią czyścić na sucho i na mokro.
 •       Do podłogi – doskonale usuwa zabrudzenia i kurz z paneli i innych, delikatnych podłóg. 
 •       Do szkła – mikrofibra jest idealna do wycierania i polerowania szklanych przedmiotów, ponieważ wchłania wilgoć oraz nie pozostawia smug. 

 

 •       Uniwersalna – mikrofibry o szerokim zastosowaniu. Nadają się do różnych powierzchni a przy tym są bardzo chłonne i skuteczne podczas usuwaniu kurzu, brudu czy tłuszczu.

Używając jednej ściereczki z mikrofibry do sprzątania wielu miejsc trzeba pamiętać o jej systematycznym praniu. Najlepiej, by do czyszczenia różnych powierzchni używać oddzielnych ściereczek, dzieląc je np. na kolory. 

 

Ściereczki nasączane

Alternatywą dla kuchennych ręczników i mikrofibry są ściereczki nasączane. Są one wzbogacone o specjalną formułę i strukturę, dzięki czemu podczas sprzątanie jest łatwiejsze - nie musimy używać dodatkowych detergentów.Ściereczki nasączane są wilgotne, dzięki czemu kurz nie unosi się w powietrzu. Ponadto podczas czyszczenia uwalniają przyjemny zapach, dobrze odświeżając każdą powierzchnię. Bez problemu można kupić ściereczki nasączane:

 •       Do łazienki – usuwają brud i osad z wanny, szorstka powierzchnia ściereczek pomaga w czyszczeniu kamienia.
 •       Do kuchni – rozpuszczają tłuszcz i usuwają zabrudzenia z różnych powierzchni takich jak kuchenka, blat, zlew czy okap.
 •       Do mebli – usuwają brud i kurz, mogą zwierać dodatkowo wosk pszczeli, który chroni meble oraz nadaje im połysk.
 •       Do luster i szkła – usuwają brud, nie pozostawiają przy tym żadnych smug i włókien. 
 •       Do podłogi – duże ściereczki delikatnie myją i usuwają kurz czy zabrudzenia z różnych rodzajów podłóg.
 •       Uniwersalne – nadają się do sprzątania w całym domu – w kuchni, salonie czy łazience.
 •       Antybakteryjne – czyszczą a jednocześnie doskonale dezynfekują różne powierzchnie w łazience czy kuchni, dbając o higienę.