Szczotki i szufelki - drewniane, plastikowe, do zamiatania

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

3 32

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Szczotki a sprzątanie

Mimo, że odkurzacz już dawno zastąpił szczotki i szufelki do zamiatania podłóg to produkty te można nadal znaleźć w wielu domach. Wynika to z ich łatwej dostępności. Do drobnych zabrudzeń mała i zgrabna szczotka z szufelką nadają się idealnie. Nie trzeba podłączać do kontaktu ciężkiego sprzętu, mając do posprzątania tylko niewielką powierzchnię np. z rozsypanym piaskiem, mąką czy innym sypkim produktem. Choćby właśnie dlatego w szczotki i szufelki powinna być wyposażona każda kuchnia. 

Ale szczotki to nie tylko narzędzie do zamiatania podłogi. Mniejsze, dopasowane do dłoni doskonale sprawdzają się w myciu i sprzątaniu wielu rzeczy czy różnych powierzchni. Szczotki są przydatne szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z trudnymi zabrudzeniami. Bez nich nie obejdą się więc generalne porządki jak i drobne sprzątanie. 

 

Szczotka do zamiatania

Zamiatanie zwykłą szczotką jest nieco bardziej pracochłonne niż odkurzaczem. Mimo to, zestaw szczotka plus szufelka przydaje się niezwykle często. Najprostszy komplet – mała szufelka ze zmiotką jest najlepszy gdy ich uchwyty można razem spiąć. Ułatwia to przechowywanie i pozwala zaoszczędzić więcej miejsca. Z kolei gumowe wykończenie krawędzi szufelki sprawia, że łatwiej zebrać i utrzymać na jej środku drobny brud czy kurz z podłogi. 

Dla bardziej wymagających lepszym rozwiązaniem są szczotki do zamiatania wyposażone w długi drążek. Zapewnia to większą swobodę i wygodę użytkowania, ponieważ nie trzeba się schylać podczas zamiatania. Jest to szczególnie ważne, gdy sprzątanie jest męczące i kojarzy Ci się tylko z bólem pleców. Kupując szczotkę z długą rączką możemy wybierać spośród różnych rodzajów włosia, które w zależności od materiału skutecznie radzi sobie ze zbieraniem różnego rodzaju zabrudzeń.

Największą wygodą cechuje się zestaw szczotka i szufelka - obie wyposażone w długi drążek. Zarówno przy zamiataniu czy zbieraniu zabrudzeń na szufelkę nie trzeba się schylać i nadwyrężać. Sprzątanie z użyciem takich akcesoriów staje się łatwe i szybkie. 

 

Jaka szczotka do zamiatania jest najlepsza?

Wszystko zależy, do czego chcemy ją używać. Jeśli powierzchnia do sprzątania jest duża, najlepsza jest wersja z długim drążkiem. Bardzo ważną kwestią przy wyborze odpowiedniej szczotki do zamiatania jest rodzaj włosia, z jakiego ją wykonano. Dzisiaj producenci wykorzystują różne technologie, by ulepszać swoje produkty. I tak możemy spotkać się z wieloma przydatnymi cechami szczotek do zamiatania, takimi jak:

  •       bardzo cienkie włosie, które dokładniej zbiera wszystkie zabrudzenia z podłogi
  •       połączenie różnych grubości włosia – grubsze zbiera włosy, cieńsze zamiata kurz
  •       specjalne włosie szczotki do lepszego zbierania włosów i sierści
  •       wyprofilowane włosie po bokach szczotki, ułatwiające czyszczenie trudnodostępnych miejsc
  •       gumowe wykończenie nasady szczotki, by nie obijać delikatnych powierzchni mebli czy ścian
  •       połączenie włosia z elektrostatyczną gąbką – szczotka zbiera włosy, brud i sierść a gąbka zapobiega unoszeniu się zbieranego podczas zamiatania kurzu
  •       szczotki używane na zewnątrz wyposażone w dłuższe włosie i włókna, które mają zwiększoną odporność na ścieranie

 

Szczotki do czyszczenia

Szczotki przydają się również do czyszczenia innych powierzchni niż podłoga. Najczęściej można kupić szczotki do butelek (długie, wąskie) czy szczotki do naczyń(mniejsze włosie, wyprofilowany kształt). W naszej domowej szafce nie może zabraknąć też bardziej uniwersalnego modelu. Niewielkie szczotki o poręcznej formie (np. kształt klepsydry lub żelazka) doskonale nadają się do czyszczenia dywanów i rzeczy tapicerowanych. Na bardziej delikatnych powierzchniach lepiej ostrożnie posługiwać się twardą szczotką. Gdy już do robimy, lepiej decydować się na miękkie włosie. Warto też zwrócić uwagę, czy szczotki – modele uniwersalne lub specjalnego przeznaczenia, mają otwór do powieszenia (na wisząco szczotki szybciej schną).