Worki na śmieci - mocne, supergrube, eko natura

Filtruj według

Cena

2 18

Producenci

więcej... mniej

Niezastąpione worki na śmieci

W ostatnich latach, jak wskazują statystyki, produkujemy coraz więcej odpadów. Żeby je odpowiednio przechowywać i sortować niezbędne są odpowiednie worki na śmieci. To, na jakie się zdecydujemy zależy głównie od wielkości kosza. Można bez problemu kupić worki na śmieci na bardzo mały kosz np. w łazience, który ma pojemność 15L, 18L, 20L lub 35L. Do tych najbardziej popularnych można zaliczyć worki o rozmiarze 60L lub 80L, choć na rynku dostępne są też modele o innych wielkościach – 40L, 50L czy 70L. Gdy kosz jest bardzo duży wówczas kupujemy worki na śmieci o pojemności 120L, 160L a nawet 240L. 

Worek na śmieci to rzecz niezwykle praktyczna. Jego podstawową funkcją jest segregacja odpadów, ale z powodzeniem można go wykorzystać do wielu innych rzeczy. Można w nim umieścić zbędne rzeczy, których nie potrzebujemy, gromadząc na stychu. Worki na śmieci doskonale nadają się do przewożenia luźnych przedmiotów typu ubrania podczas np. przeprowadzki. Świetnie sprawdzają się też podczas porządków w ogrodzie. W dużych workach można przechowywać nawet opony. Mniejsze wystarczy zwinąć i wypełnić nimi delikatne przedmioty wysyłane przesyłką kurierską czy pocztową. Ogólnie worki na śmieci warto wykorzystać do zabezpieczenia konkretnej rzeczy lub posegregowania większej ilości przedmiotów.

 

Worki na śmieci – które najlepsze?

W sklepach oprócz różnej wielkości można spotkać się z workami, które różnią się także sposobem wykonania i dodatkowymi właściwościami. Wiadomo – im grubsze worki, tym solidniejsze i bardziej wytrzymałe. Jednak to nie jedyna ich cecha, dzięki której przechowywanie, segregowanie i wyrzucanie śmieci będzie o wiele łatwiejsze. Jakie worki na śmieci warto wziąć pod uwagę podczas zakupów?

  •       Worki easy-pack– ten model worka posiada specjalne „uszy”, czyli jest zakończony czterema dłuższymi kawałkami folii, by można było go łatwiej zawiązywać i przenosić.
  •       Worki supergrube– worki wykonane z folii o większej grubości, dzięki czemu są one bardziej wytrzymałe. Ta właściwość sprawia, że można je wykorzystywać wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. 
  •       Worki z taśmą– dzięki specjalnej taśmie ściągającej, umiejscowionej na brzegach worka można maksymalnie wykorzystać jego pojemność. Taśma ułatwia także szczelne zamknięcie worka.
  •       Worki eko– ten specjalny rodzaj jest bardziej przyjazny środowisku. Worki wykonuje się bowiem z folii degradowalnej (często ze specjalnym dodatkiem d2w). Dzięki takiemu wykonaniu worki zaczynają ulegać degradacji już po 18-24 miesiącach – całkowicie po kilku latach. Jest to ogromna różnica, ponieważ zwykłe worki poddają się rozpadowi w niektórych przypadkach nawet po 400 lat. Worki ekologiczne produkuje się również z surowców wtórnych, czyli w odpadów foliowych poddanych procesowi recyklingu.
  •       Worki zapachowe– pomagają neutralizować nieprzyjemne zapachy, uwalniając delikatne aromaty natury. Pachnący worek na śmieci wzmacnia też poczucie czystości. 

 

Worki na śmieci a segregowanie

W związku z tym, że śmieci stale przybywa, zwiększa się też potrzeba dbania o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów walki z ogromną ilością odpadów jest ich segregacja. Właściwy podział śmieci umożliwia łatwiejsze ich przetwarzanie, również w formie recyklingu. „Drugie życie” wyrzuconych rzeczy jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ z odpadów wytwarza się całkiem nowe produkty, przydatne również na co dzień. 

Przy wyborze worka do segregacji śmieci ważne jest, by on sam był biodegradowalny, czyli przyjazny środowisku. W workach możemy wygodnie posortować odpady:

  1.     Metalowe i z tworzyw sztucznych, czyli butelki i oddzielnie zakrętki, opakowania wielomateriałowe (np. po sokach, mleku), opakowania plastikowe po żywności, plastikowe torby i worki, aluminiowe puszki po napojach, puszki po konserwach, kapsle. 
  2.     Papierowe, czyli karton, papiery, czasopisma, zeszyty, książki, torebki papierowe, ulotki, papier do pakowania.
  3.     Szklane, czyli butelki i słoiki po żywności, szklane opakowania po kosmetykach.
  4.     Organiczne, czyli odpadki po owocach i warzywach, trawa, liście, kwiaty, gałęzie, kora, resztki jedzenia.