Komplety garnków, szeroki wybór - niskie ceny

Filtruj według

Cena

129 1000

Producenci

więcej... mniej

Wysokiej jakości komplety garnków

Twoją prawdziwą pasją jest gotowanie? A może po prostu lubisz przyrządzać posiłki swoim najbliższym – rodzinie oraz przyjaciołom? Aby gotowanie było łatwe i przyjemne, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości garnki. Na rynku obecne są dzisiaj zarówno komplety garnków, jak i garnki pojedyncze. Obojętnie jakie wybierzemy, warto zwrócić uwagę z jakiego tworzywa są wykonane oraz czy posłużą nam przez dłuższy czas. Wbrew pozorom wybór garnków to często nie tak łatwa decyzja, dlatego też powinna być bardzo dobrze przemyślana. Dla miłośników gotowania może się okazać bowiem kluczowa. Przy wyborze garnków najważniejsza jest niewątpliwie ich wysoka jakość. Obecnie jednak coraz częściej klienci zwracają uwagę również na ich design, który może nadać niezwykłego charakteru całej naszej kuchni. Na domers.pl kupisz garnki wysokiej jakości w przystępnych cenach, które będą służyły Ci przez długie lata. Szukający estetycznie i starannie wykonanych produktów również znajdą tutaj coś dla siebie.

Komplety garnków czy pojedyncze garnki?

Przy wyposażaniu własnej kuchni wielu z nas staje przed dylematem – wybierać całe komplety garnków, czy też kupować je pojedynczo? Zazwyczaj decyzja ta zależy po prostu od osobistych preferencji. Niejednokrotnie jednak zdarza się, że komplety garnków po przeliczeniu okazują się być korzystniejsze pod względem ceny, porównując ją do cen garnków kupowanych pojedynczo. Kupując je jednak pojedynczo mamy szansę przetestować garnki różnych producentów.

Garnki ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna to materiał bardzo często wykorzystywany właśnie przy produkcji garnków kuchennych. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki i bardzo różnorodny wybór tego typu produktów. Garnki wykonane ze stali nierdzewnej charakteryzują się tym, że są trwałe i z pewnością będą dobrą inwestycją na długie lata. Ich niewątpliwą zaletą jest również to, że dość szybko nagrzewają się, co pozwala na sprawne przygotowywanie posiłków wymagających podgrzania. Garnki ze stali nierdzewnej to więc idealny wybór dla osób zapracowanych, które chcą szybko przygotowywać swoje domowe posiłki. Stal nierdzewna wysokiej jakości wykazuje również dużą odporność na korozję, dzięki czemu garnki wykonane z tego materiału będą wyglądać nienagannie, nawet po wielokrotnym użytku. Garnki takie charakteryzują się również estetycznym wyglądem, dzięki ich wysokiemu połyskowi. Większość garnków wykonanych ze stali nierdzewnej może być również używana na prawie wszystkich rodzajach kuchenek, a nawet często można używać ich w piekarnikach. Te kwestie jednak należy sprawdzić indywidualnie dla każdego garnka przed rozpoczęciem gotowania. Starajmy się również nie myć garnków wykonanych ze stali nierdzewnej różnego rodzaju „ostrymi” szczoteczkami czy gąbkami. Użycie takich materiałów do czyszczenia tego typu garnków może się okazać nietrafionym pomysłem ze względu na nieestetyczne zarysowania, które powstają na błyszczących powierzchniach.

Garnki z żeliwa

Garnki wykonane z żeliwa nie są aż tak popularne, jednak mówi się, że są to garnki najwyższej jakości. Za dobrą jakością idzie automatycznie wyższa ich cena, jednak posiadacze tego typu garnków bardzo chwalą sobie korzystanie z nich. Garnki wykonane z żeliwa bardzo dobrze i równomiernie nagrzewają się, a dodatkowo idealnie zatrzymują to doskonale rozprowadzone po całej powierzchni ciepło. Panuje pogląd, że potrawy przygotowywane w garnkach żeliwnych mają niepowtarzalny smak, gdyż materiał ten nie wpływa w żaden sposób właśnie na doznania smakowe. Garnki żeliwne są natomiast bardzo ciężkie w porównaniu do garnków wykonanych z innych tworzyw. Nie będą to więc garnki idealne dla osób, które często zmieniają miejsce zamieszkania. O garnki żeliwne należy również dbać z należytą precyzją. Nie wolno na przykład zmywać ich w zmywarce. Pamiętajmy także, aby pod żadnym pozorem rozgrzanych żeliwnych garnków nie polewać zimną wodą. W ten sposób możemy narazić nasze garnki na kompletne zniszczenie – żeliwo bowiem może popękać. Wówczas garnki nie będą mogły dłużej nam służyć. Wszystkie te kwestie rekompensowane są jednak ich wysoką jakością. Gotowanie w garnkach żeliwnych to prawdziwa przyjemność – każdy pasjonat kuchni powinien tego spróbować.

Garnki z aluminium

Garnki aluminiowe wciąż zyskują na popularności. Mają one bardzo wiele zalet, które skutecznie mogą skłonić do ich kupna. Przede wszystkim bardzo szybko się nagrzewają – dzięki temu nasze posiłki możemy podgrzewać w szybki i prosty sposób. Ponadto garnki wykonane z aluminium są niezwykle lekkie – jest to ważny aspekt na przykład jeśli często się przeprowadzamy i całe wyposażenie kuchni musimy wielokrotnie transportować. Wówczas lekkość garnków aluminiowych wydaje się być niepodważalną zaletą. Głosy o szkodliwości dla naszego zdrowia garnków wykonanych z aluminium ucichły, gdy ich producenci zaczęli stosować technologie, które chronią nas przed jakimikolwiek negatywnymi skutkami aluminium. Dziś stosuje się na przykład specjalne powłoki, które mają odizolować nasz posiłek od aluminium.