Pojemniki na żywność - Pojemniki kuchenne i miski

Filtruj według

Cena

0 96

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Pojemnik – Twój sposób na świeżą żywność

Czy w Twoim domu produkty spożywcze szybko się psują? Rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste. Wybierz sprawdzone i wysoce praktyczne akcesoria kuchenne w postaci pojemników. Dzięki nim warunki, w jakich jest przechowywana żywność są na tyle korzystne, że często wydłużają ich świeżość o wiele dni. Są idealne również do grupowania konkretnych produktów, pozwalają zachować perfekcyjny porządek w lodówce i nie tylko. A to tylko niektóre z całej listy zalet, jakie mają pojemniki na żywność.

 

Zalety pojemników na żywność

Umieszczając żywność w pojemnikach sprawisz, że zachowają one świeży smak i zapach na dłuższy czas – jest to kwestia najważniejsza. Jednak warto poznać inne zalety, jakie ma przechowywanie produktów w doskonale przystosowanych do tego naczyniach. Dlaczego warto mieć pojemniki na żywność w swojej kuchni?

 •        Pojemniki są rozwiązaniem, która gwarantuje sterylność przechowywanych produktów.
 •        Dzięki pojemnikom zapachy produktów nie mieszają się i nie roznoszą się po wnętrzu lodówki czy szafki.
 •        Pojemniki ograniczają dostęp powietrza i wilgoci, dzięki czemu produkty nie wysychają i są dobrze zabezpieczone przed szkodliwym działaniem np. owadów.
 •        Pojemniki na żywność są często odporne na zmiany temperatur, co pozwala użyć je również w mikrofalówce.
 •        Pojemniki wykonane z bezpiecznych materiałów są neutralne dla żywności – nie wpływają na zmianę jej smaku, koloru czy jakości.
 •        Przeźroczysta powierzchnia pojemników ułatwia rozpoznanie umieszczonego w nim produktu.
 •        Pojemniki mają różnorodne zastosowanie. Nie tylko doskonale sprawdzają się w kuchni, ale też są idealne do przechowywania drugiego śniadania do szkoły, obiadu do pracy czy produktów, które zabierzemy w podróż lub na piknik.
 •        Używając pojemników w ozdobnym wykończeniu (kolorowych, ze wzorem lub napisem) dobrze rozplanujesz przechowywanie żywności a przy okazji udekorujesz kuchnię barwnym dodatkiem.

 

Jakie pojemniki na żywność warto mieć?

Decydując się na przechowywanie swojej żywności w pojemnikach, masz do dyspozycji wiele rodzajów, wielkości i kształtów do wyboru. Pojemniki mogą być zwykłe – z pokrywką, która zapewnia szczelność. Są też modele przeznaczone specjalnie do lodówki, wykonane z wysokiej jakości plastiku i wyposażone np. w dwustronne dno z wypustkami (ochrona przed wilgocią). Pojemniki na żywność można spotkać również w wersji ceramicznej, szklanej (szkło hartowane) lub ze stali nierdzewnej np. w przypadku pojemników obiadowych. Warto inwestować też w pojemniki próżniowe, ponieważ całkowite usunięcie powietrza jeszcze bardziej wydłuża świeżość przechowywanych produktów. Pojemniki, które posiadają w środku specjalne przegrody są odpowiednie na śniadanie do szkoły czy obiad do pracy.

Nie wiesz, jakie produkty umieścić w pojemnikach? Możesz praktycznie każdy! Oto, co najczęściej nadaje się do przechowywania w pojemnikach na żywność:

 •        Produkty sypkie typu cukier, mąka, makarony, płatki, ryż, kasze i wiele innych – pojemniki na taką żywność są wysokie, często ze specjalnym dziubkiem na krawędzi, który ułatwia przesypywanie.
 •        Warzywa, takie jak cebula, papryka, czosnek lub owoce np. cytryna – pojemniki, w których się je przechowuje mogą występować w dokładnie odwzorowanym na nich kształcie co powoduje, że zajmują mniej miejsca i są dobrze zabezpieczone.
 •        Produkty do przechowywania w lodówce typu jaja ( np. Zdrowy pojemnik do lodówki Tescoma z datownikiem, otworami wentylacyjnymi, adapterem) czy masło ( np. Zdrowy pojemnik do lodówki Tescoma z wypustkami – masło nie ślizga się po płaskiej powierzchni).
 •        Kawa lub herbata – przechowywane w pojemnikach wysokich i bardzo szczelnych (zatrzymują intensywny aromat), często ozdobione napisem lub grafiką związaną z kawą lub herbatą, pełniąc tym samym rolę ozdobną w kuchni.
 •        Produkty wymagające np. zioła (pojemniki z zakładką podtrzymującą roślinę i miejscem na wodę), sypki ser typu parmezan (pojemnik z dozownikiem np. Tescoma) czy słodkie przekąski takie jak muffinki (taca z pokrywką i wgłębieniami na babeczki).

 

Pojemniki na żywność to doskonała inwestycja, która korzystnie wpłynie na jakość żywności, zmniejszając jednocześnie Twoje wydatki. Świeże produkty i porządek w kuchni? To jest możliwe, jeśli na co dzień wykorzystujesz bardzo praktyczne pojemniki na żywność!