Termosy i kubki termiczne - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Cena

4 125

Producenci

więcej... mniej

Zatrzymać ciepło na dłużej

Czy zdarza Ci się, że chcesz wypić ciepły napój poza domem bez konieczności chodzenia do kawiarni, barów, restauracji i innych serwujących je miejsc? W takim przypadku przydadzą Ci się trzy produkty, które powinny znaleźć się również i w Twoim domu. Każdy z nich na swój sposób pozwala zachować ciepło lub chłodzić na dłużej wodę czy przygotowany w domu napój. Jakie to produkty? Czym kierować się przy ich zakupie? Jak wybrać najlepszy model?

 

Niezawodny termos

Termos to produkt z ponad 100 letnią historią. Jego specyficzna budowa opatentowana wiele lat temu pozwala do dziś na utrzymanie w wysokiej lub niskiej temperaturze płynnego produktu. Jest to funkcja niezwykle przydatna w bardzo wielu sytuacjach. W pracy, na spacerze, na wycieczce czy po prostu na co dzień w domu – termosy są używane na mnóstwo różnych sposobów. W pracy na zewnątrz termos jest wręcz niezbędny. Bez dostępu do kuchni można mieć bowiem pod ręką, w dowolnej chwili ciepłą kawę lub herbatę. Tymi gorącymi napojami możemy się też delektować, gdy wybierzemy się na piknik lub w daleką podróż. Termos przyda się również mamom niemowlaków. Mając łatwo dostępną, gorącą wodę w termosie można w każdy miejscu (zarówno w domu jak i poza nim) przyrządzić maluchowi mleko w butelce.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie termosu? Głównym czynnikiem jest materiał. Termosy zwykle są wykonane ze stali nierdzewnej lub plastiku (może być mniej trwały), które mają zadbać o lekkość produktu. W środku znajduje się też szklana wkładka, dzięki której termos trzyma ciepło lub chłód danego napoju. Przez nią termosy są jednocześnie bardzo wrażliwymi produktami – delikatne obicie obudowy czy upadek spowoduje utratę tych cennych właściwości.

Kupując termos, jego wielkość dostosujmy do własnych potrzeb, ale pamiętajmy, że im większy model, tym kawa, herbata czy po prostu woda będzie dłużej ciepła. Możemy wybierać spośród wielu wielkości od 0,35 litra, nawet do 1,9 litra. Współcześni producenci starają się zaspokoić potrzeby konsumentów, dlatego wybór pojemności jak i kolorystycznego wykończenia termosów staje się coraz większy. Podczas zakupu odpowiedniego modelu do dyspozycji mamy też korki zakręcane i typu open/close. Te pierwsze zwykle są bardziej szczelne. Warto wybierać również termosy z brzegiem w kształcie lejka, co znacznie ułatwi przelewanie napoju oraz z uchwytem, dzięki któremu można wygodnie przenosić go w dowolne miejsce.

Najważniejszą rzeczą w użytkowaniu termosu jest opłukanie jego wnętrza gorącą wodą tuż przed wlaniem kawy czy herbaty. Pozwoli to lepiej ogrzać powłokę wewnętrzną, przez co termos dłużej trzyma ciepło.

 

Wygodny kubek termiczny

Termosy i kubki termiczne są bardzo podobne w swojej budowie. Różnią się od siebie głównie wielkością i drobnymi szczegółami. Kubki termiczne to gadżety, których używa się do picia na bieżąco, przygotowując napój tak jak do normalnego kubka czy szklanki. Można je spotkać w różnych pojemnościach – od 0,3 litra aż do 0,5 litra. Kubki, podobnie jak termosy, mogą być wykonane z trwałej stali nierdzewnej oraz posiadają podwójną ściankę, która pozwala na zachowanie wysokiej lub niskiej temperatury napoju. Kubki termiczne są nieco bardziej wykończone silikonowymi elementami. Muszą je mieć przy zakrętce (uszczelka), by zachować odpowiednią szczelność. Silikonowe wykończenie znajduje się też często na poręcznej rączce, którą powinien posiadać praktyczny kubek termiczny. Niektóre modele są wyposażone w antypoślizgowy spód, dzięki czemu produkt jest bardziej bezpieczny w użytkowaniu.

Praktyczne opakowanie z izolacja termiczną

To wygodne rozwiązanie szczególnie w przypadku małych butelek dla dzieci, lecz można je wykorzystać do utrzymania ciepła również innych napojów w niewielkich pojemnikach. Tego rodzaju opakowanie wyścielone jest w środku folią termoizolacyjną, której zawdzięcza swoje właściwości. Ich zaletą jest również szeroki wybór kolorystyczny, również w wersji z motywami dziecięcymi. W utrzymywaniu wysokiej temperatury termo opakowania nie mogą się jednak równać z bardziej trwałym i solidnym termosem, czy też kubkiem termicznym.