Bramki zabezpieczające dla dzieci - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Cena

139 169

Producenci

więcej... mniej

Barierki zabezpieczające dla małych globtroterów 

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo dziecka często Rodzic musi wykazać się nie lada pomysłowością i sprytem w szukaniu coraz to nowszych zabezpieczeń. W chwili, gdy dziecko zaczyna raczkować lub chodzić w zasadzie musi być pod stałą kontrolą. Chwila nieuwagi i mamy upadek. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie specjalnych barierek lub bramek zabezpieczających. Dzięki nim uchronimy dziecko przed niefortunnym upadkiem ze schodów, czy uniemożliwimy mu wejście do pomieszczenia, gdzie nie powinno się znaleźć. Zazwyczaj bramki zabezpieczające wykonywane są z drewnianych lub metalowych szczebli i mogą być montowane na stałe (np: do ściany) lub tymczasowo (np: na ościeżnicy drzwi). Barierki w których zastosowano montaż rozporowy nie wymagają dodatkowego wiercenia czy jakiejkolwiek ingerencji w ścianę czy miejsce, w którym będzie przytwierdzona. Idealnym rozwiązaniem jest możliwość regulacji szerokości barierki zabezpieczającej w zależności od potrzeb i miejsca montażu.

Bramki zabezpieczające – zrób to sam 

Oczywiście barierkę zabezpieczającą możemy wykonać sami. Wystarczy kilka listewek, wkręty do drewna, zawiasy, kołki i haczyk lub skobelek. Należy jednak podkreślić, że tego rodzaju konstrukcje nie są wyposażone w specjalne blokady chroniące przed otwarciem, a rozbrojenie zwykłego haczyk ze sklepu budowlanego nie jest zbyt dużym wyzwaniem dla dwulatka. Planując zakup bramki zabezpieczającej doradzamy jednak wybór takiej z certyfikatami, wyposażonej w bardziej skomplikowane systemy zabezpieczające.

Warto też wspomnieć o tym, że niektóre bramki zabezpieczające można łączyć ze sobą co pozwala skutecznie blokować dojście do wyposażania typu piekarnik czy rozpalony kominek. Niezależnie od tego na montaż jakiej bramki zdecydujemy się w naszym domu, należy podkreślić, że najważniejszym element wspomagający wszelkie systemy zabezpieczeń jest czujne oko matki.:)