Klipsy i wieczka do torebek i opakowań spożywczych

Filtruj według

Cena

4 24

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Przechowywanie łatwe i wygodne

Ile razy zdarzyło Ci się otworzyć lodówkę, w której pomieszały się wszystkie zapachy? Ile razy sięgasz po przyprawy, które przez otwarte opakowanie straciły swój intensywny aromat? Rozwiązaniem tych i wielu innych problemów jest zachowanie zasad właściwego przechowywania.

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na szczelne zamykanie. Dania czy produkty w otwartych opakowaniach lub garnkach szybko tracą smak. Różnego rodzaju klipsy i wieczka z pewnością pomogą zachować na dłużej świeżość naszej żywności. O dokładnym zamykaniu warto pamiętać przy przechowywaniu rozmaitych produktów spożywczych. Wszelkie jogurty, śmietany, puszki a także produkty sypkie lub garnki z potrawami muszą mieć odpowiednie pokrywki, jeśli nie chcesz, by szybko się zepsuły.

 

Akcesoria do przechowywania niezbędne w kuchni

Ciężko właściwie przechowywać żywność bez specjalnych akcesoriów kuchennych. Wiele z nich, takie jak klipsy i wieczka są przeznaczone do szczelnego zamknięcia wybranych produktów. I tak, można kupić wieczka na jogurty (dłużej zachowają świeżość) lub wieczka na szklanki (wieczka ochronią np. przed owadami). Klipsy kuchenne to z kolei akcesoria bardzo uniwersalne. Można nimi szczelnie przechowywać produkty sypkie umieszczone w woreczkach. Klipsy są idealne do zamykania opakowania płatków, mąki, cukru i wielu innych artykułów, których używamy na co dzień. Świetnie sprawdzą się też w przechowywaniu przypraw. Dzięki nim zioła o wiele dłużej zachowają swój zapach i smak niż wtedy, gdy są przechowywane w otwartych torebkach. Nie można zapominać również o butelkach. Zgubiona zakrętka nie jest problemem – wystarczy zamknąć butelkę specjalnie przeznaczoną do tego zatyczką. Szczelne przechowywanie jest szczególnie ważne, gdy chodzi o trunki alkoholowe oraz gazowane. Profesjonalne zamknięcie do szampana czy wina zabezpieczy je przed wygazowaniem czy ulotnieniem się specyficznego smaku