Kawa mielona Sklep online - szeroki wybór, atrakcyjne ceny

Filtruj według

Cena

4 27

Producenci

więcej... mniej

Kawa w Europie

Kawa od kilku stuleci towarzyszy Europejczykom. Aromatyczny, pobudzający napój na stałe wszedł do codziennego jadłospisu większości z nas. Dziś nie wyobrażamy sobie poranka bez gorącej kawy, która stawia nas na nogi, nawet jeśli jesteśmy niewyspani. Cierpki posmak kawy idealnie skomponuje się ze słodkim podwieczorkiem po południu. Wielu z nas korzysta z pobudzających właściwości kawy także późnym wieczorem.

Kawa pojawiła się w Europie prawdopodobnie w XVI wieku, jednak napojem powszechnie dostępnym stała się w następnym stuleciu. Została sprowadzona na Stary Kontynent za pośrednictwem Anglików i Holendrów, którzy uzyskiwali ją w swoich koloniach. Kawa szybko stała się popularna na Wyspach Brytyjskich, nieco wolniej na kontynencie. W Europie powstawały liczne kawiarnie. Picie aromatycznego napoju weszło także na stałe do domowych zwyczajów.

W Polsce kawa zyskała popularność dopiero na przełomie XVII i XVIII wieku. Miała swoich zwolenników, ale była także uważana za napój niesmaczny i szkodliwy. W XVIII wieku kawa stała się tak powszechna, że mogli pozwolić sobie na nią nie tylko wysoko urodzeni, ale nawet bogatsi chłopi. Wielkim popularyzatorem kawy był w Europie był Jerzy Kulczycki, Polak, który założył pierwszą kawiarnię w Austrii.

Dziś kawa gości w niemal każdym europejskim domu.

Rodzaje kawy

Wszystkie odmiany kawy są produkowane z dwóch jej gatunków: arabiki i robusty. Arabika jest kawą łagodną, aromatyczną, często o korzennym posmaku. Jest słabsza niż robusta. Robusta zawiera więcej kofeiny, ma cierpki, gorzkawy smak. Robusta jest zdecydowanie mniej dostępna niż arabika, która zdominowała światowy rynek kawy (około 70% sprzedawanej kawy to właśnie arabika). Charakterystyczna pianka powstająca podczas parzenia kawy (crema) to efekt, który daje robusta. Wiele kaw to mieszanki obu tych gatunków.

Dziś możemy kupić kawę w różnych postaciach. Na rynku dostępna jest kawa mielona, ziarnista i rozpuszczalna. Kawa ziarnista jest dostępna w postaci ziaren zielonych lub palonych. Kawa rozpuszczalna to kawa poddana zabiegowi liofilizacji (specjalnemu procesowi suszenia).

Kawa mielona – zalety

Istnieje obiegowa powierzchowna opinia, że kawa mielona jest gorsza od ziarnistej. Decydujące w tej materii jest jednak nasze subiektywne zdanie. Powinniśmy wybrać taką kawę, która bardziej nam smakuje i której przygotowanie jest dla nas wygodniejsze. Kawa mielona ma tę niewątpliwą zaletę, że jest od razu gotowa do zaparzenia. Nie musimy uprzednio jej rozdrabniać za pomocą młynka, który jest niezbędny, gdy chcemy przygotować napar z kawy ziarnistej. Taka postać kawy pozwala zaoszczędzić czas – przygotowuje się ją znacznie krócej. Dużym plusem jest także bezpośrednia dostępność kawy już odpowiednio zmielonej, przystosowanej do zaparzania w konkretnym urządzeniu. Producenci kawy umieszczają na opakowaniach informację do jakiego rodzaju sprzętu dany rodzaj jest przygotowany.

Kawa mielona

może stanowić dla nas zamiennik kawy ziarnistej podczas podróży lub wtedy, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na długi rytuał przygotowywania ulubionego napoju.

Bardzo ważne jest odpowiednie przechowywanie kawy mielonej. Niestety, traci ona swój aromat szybciej niż kawa ziarnista, która – zmielona świeżo – zawsze jest intensywna i wonna. Aromat kawy to jedna z największych zalet tego produktu, przez wielu ludzi stawiana na równi ze smakiem napoju. Na szczęście wielu producentów ułatwia nam odpowiednie przechowywanie kawy. Po pierwsze, kawa zaraz po zmieleniu jest zamykana hermetycznie. Zatem po otwarciu opakowania czujemy charakterystyczny, intensywny aromat, zupełnie jak po świeżym zmieleniu kawy ziarnistej. Opakowania są odpowiednio przygotowane do ponownego zamknięcia – najczęściej można je dość szczelnie zakleić. Dobrym rozwiązaniem będzie także przesypanie kawy do innego, szczelnie zamykanego pojemnika, najlepiej szklanego lub ceramicznego. Wówczas będziemy mieć pewność, że nasza kawa na długo zachowa swoje właściwości, a my będziemy mogli za każdym razem cieszyć się nie tylko wspaniałym smakiem, ale także intensywnym aromatem.

Nasza oferta: kawa mielona sklep online

Sklep domers.pl oferuje szeroką gamę produktów w kategorii kawa mielona Sklep online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie szybkie i wygodne zakupy. Oszczędność czasu i satysfakcja z zakupów to główne założenia naszego serwisu. Wśród naszych produktów znajduje się wiele rodzajów kawy: kawa ziarnista, kawa rozpuszczalna, kapsułki z kawą oraz kawa mielona Sklep online ma również tę zaletę, że można dokładnie obejrzeć oferowane produkty oraz zapoznać się z ich starannym opisem. Sklep domers.pl oferuje różne rodzaje kawy mielonej. Jak wiadomo, stopień rozdrobnienia kawy musi odpowiadać możliwościom urządzenia, w którym chcemy przyrządzić napój. W naszym serwisie dostępne są rozmaite typy kawy, które można dobrać w zależności od potrzeb. Produkty są starannie opisane. Zostały wyszczególnione informacje takie jak: stopień rozdrobnienia i palenia kawy, intensywność smaku czy zawartość kofeiny. Oferujemy także opakowania różnej wielkości. A wszystko to w atrakcyjnych cenach.