Akcesoria łazienkowe

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

3 1399

Producenci

więcej... mniej

Jak urządzić łazienkę?

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie, choć trzeba przyznać, że nie jest ono łatwe do urządzenia. Jest to miejsce, w którym powinniśmy móc się zrelaksować, na przykład podczas wieczornej kąpieli, ale także miejsce, w którym będziemy mogli przygotować się rankiem do całego dnia pracy. Z pewnością nie jest łatwym zadaniem urządzenie łazienki, która będzie spełniała wymagania i upodobania wszystkich domowników.

Odpowiednie zagospodarowanie miejsca

Problem funkcjonalnego wykorzystania dostępnego w łazience miejsca pojawia się, kiedy nie mamy do dyspozycji zbyt dużego metrażu. Przy zagospodarowywaniu pomieszczenia musimy być szczególnie ostrożni właśnie w małych łazienkach. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładnie rozrysowanie sobie planu naszego pomieszczenia. Dzięki temu będziemy wiedzieć ile miejsca możemy przeznaczyć na dany mebel, a to ułatwi nam wybór wyposażenia łazienkowego. Standardowym pytaniem, jakie zadaje sobie właściwie każdy, kto urządza łazienkę, jest pytanie – wanna czy prysznic? Jeśli mamy do dyspozycji niewielki metraż, to odpowiedź jest w zasadzie oczywista – lepiej zdecydować się wtedy na prysznic. Dzięki temu oszczędzimy sporo przestrzeni, którą będziemy mogli wykorzystać na inne elementy wyposażenia. Prysznic, szczególnie ten z niskim brodzikiem, będzie lepszym rozwiązaniem także wtedy, gdy w domu mieszkają starsze osoby. Wygodniejsze dla nich będzie z pewnością wchodzenie do prysznica z niskim brodzikiem, niż na przykład do wanny. Z kolei jeśli posiadamy dzieci, to lepszym rozwiązaniem będzie jednak zdecydowanie się na wannę. Ten wybór musi być więc dostosowany do indywidualnych potrzeb domowników. Przy gospodarowaniu przestrzenią w łazience ważne jest nie tylko oszczędzanie metrażu, ale również optyczne powiększanie wnętrza. Standardowym na to sposobem jest zamontowanie w pomieszczeniu wielu luster, które sprawią wrażenie, że łazienka jest dużo większa niż w rzeczywistości. Obowiązkowym elementem każdej łazienki jest duże lustro umieszczone tuż nad umywalką. Chcąc zaoszczędzić miejsce w naszej łazience, warto pomyśleć o zamontowaniu grzejnika w typie drabinki. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ może on służyć nie tylko ogrzewaniu naszego pomieszczenia, ale również może spełniać funkcję wieszaka na mokre ręczniki, czy nawet drobniejszą odzież. Oszczędzimy w ten sposób miejsce, które wykorzystalibyśmy na standardowy wieszak do suszenia ręczników czy ubrań.

Stylowe akcesoria łazienkowe

Akcesoria łazienkowe to wbrew pozorom bardzo ważny element każdej łazienki. Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze było spójne i wyglądało stylowo, powinniśmy zwrócić uwagę również na dobór takich właśnie, z pozoru mało istotnych, przedmiotów. Akcesoria łazienkowe powinny do siebie pasować, abyśmy mogli stworzyć spójny i elegancki wystrój. Nie potrzeba do tego wiele – wystarczy na przykład, że nasz kubeczek na szczoteczki, dozownik mydła, oraz ręczniki będą w tym samym kolorze, albo choć w podobnym odcieniu. Dzięki temu niewielkim kosztem uzyskamy pożądany efekt.