Dekoracje okien - Dekoracje okienne - Niskie ceny, szeroki wybór

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

0 155

Producenci

więcej... mniej

Dekoracje okien

Prawidłowo urządzone wnętrze powinno cechować się spójnością zarówno stylistyczną, jak i kolorystyczną. Dużą rolę odgrywa w tym dobranie odpowiednich dodatków, które mogą sprawić, że nasze pomieszczenie uzyska całkiem nowego charakteru. Warto zwrócić uwagę na dekoracje okien, które pozornie mogą wydawać się nic nie znaczącym elementem wystroju wnętrza. Jednak umiejętnie dobrane dekoracje okienne potrafią wbrew pozorom ożywić całą aranżację i nadać jej nowego wyrazu. Warto więc dokładnie przemyśleć ich wybór.

Indywidualnie dopasowane dekoracje okienne

Pamiętajmy, aby dekoracje okien zgodne były ze specyfiką naszego wnętrza. Kiedy stajemy przed ich wyborem, zastanówmy się, jaki charakter ma pomieszczenie, w którym chcemy je umieścić. Warto rozważyć przede wszystkim funkcję, jakie to wnętrze ma docelowo spełniać, a także jego rozmiar. Oczywiste jest, że inne dekoracje okienne wykorzystamy w sypialni, a inne na przykład w kuchni. W pomieszczeniach, w których śpimy, poleca się wykorzystywać przede wszystkim dobrze kryjące zasłony. Jest to bardzo ważny aspekt, jeśli chcemy chronić swoją prywatność. Dzięki nim będziemy mogli odseparować się od świata zewnętrznego, a rankiem odsłonięcie ich nie będzie większym problemem. Stosowanie w pomieszczeniach kryjących zasłon czy rolet jest polecane szczególnie wtedy, gdy nasz dom sąsiaduje bezpośrednio z innymi domami. Wówczas możemy poczuć, że nasza prywatność jest zagrożona. Nikt nie chce, by sąsiad był w stanie bez trudu zobaczyć przez okno, co robimy we własnym domu. Jeśli jednak nie ma takiego ryzyka, możemy zrezygnować z ciężkich, kryjących zasłon, czy rolet. Wówczas możemy zdecydować się na przykład na lekkie, zwiewne firany. One również mają bardzo wiele zalet – główną jest to, że do pomieszczenia dociera więcej światła. Jest to ważne szczególnie w pochmurne, zimowe dni, kiedy brakuje nam słońca w naszych domach. Przy doborze dekoracji okiennych powinniśmy brać pod uwagę nie tylko specyfikę wnętrza, ale również jego rozmiar. Warto pamiętać, że w małych pomieszczeniach nie powinniśmy umieszczać ciężkich, długich zasłon. Przytłoczą one pokój i sprawią optyczne wrażenie jego zmniejszenia. Na cięższe i bardziej okazałe dekoracje okien możemy pozwolić sobie w pomieszczeniach o większych rozmiarach. W mniejszych wnętrzach zastosujmy rolety, czy lekkie, zwiewne firany.

Spójne dekoracje okienne

Warto zadbać o to, aby wystrój wnętrza był spójny. Uzyskamy wówczas elegancką aranżację. Dotyczy to również dekoracji okien. Zastanówmy się, jaką funkcję mają one spełniać w danym pomieszczeniu. Jeśli chcemy, aby zasłony, firany czy rolety nie rzucały się w oczy, zainwestujmy na przykład w takie o kolorze ścian. Najlepiej, aby zasłony nie były ciężkie i przytłaczające – zwiewne, lekkie zasłony w delikatnym, neutralnym odcieniu, będą w zasadzie niezauważalne. Jeśli jednak chcemy, aby dekoracje okien ożywiły nasze wnętrze i stały się centralnym elementem jego wystroju, nie bójmy się bardziej odważnych wyborów. Zainwestujmy w zasłony czy rolety o ciekawych wzorach i jaskrawych barwach. Nada to wnętrzu nowego wyrazu.