Krzesełka dla niemowląt - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Nauka jedzenia

Współczesne zalecenia co do diety niemowląt mówią o wprowadzaniu nowych produktów od 6 miesiąca życia. To właśnie wtedy rozpoczyna się wielka przygoda ze smakami dla malucha. Początki bywają różne – dzieci, które nie siedzą stabilnie muszą być podtrzymywane przez osobę dorosłą, innym z kolei podawane jedzenie w ogóle nie smakuje. Prędzej czy później maluch będzie miał swoje ulubione menu, które rodzice stale urozmaicają. W tym okresie w Twoim domu powinno się pojawić krzesełko do karmienia.

 

Krzesełka do karmienia plastikowe i drewniane

Podstawowa różnica w wykonaniu krzesełek do karmienia to przede wszystkim materiał, z jakiego je wykonano. Najczęściej można spotkać krzesełka plastikowe i drewniane. Jakie są zalety i wady obu modeli?

Plastikowe krzesełka do karmienia– największą zaletą jest jego lekkość i łatwość w czyszczeniu. Często wyposażone są w kółka, dzięki którym można łatwo przesuwać krzesełko w różne miejsca. Z czasem plastik może pękać, więc te modele nie zalicza się do bardzo trwałych.

Drewniane krzesełka do karmienia– drewno jest surowcem bardziej wytrzymałym, ekologicznym i bezpiecznym dla dziecka. Takie modele są też nieco prostsze w budowie, ale jednocześnie cięższe, dlatego trzeba użyć większej siły, by je przenieść. 

 

Krzesełko do karmienia – jakie najlepsze?

Ciężko wyobrazić sobie karmienie dziecka, gdy raczkuje lub biega po całym pokoju. Nie jest to niemożliwe, lecz z pewnością bardzo problematyczne. Co ułatwia kamienie maluszka? Przede wszystkim krzesełka dla niemowląt. Dzięki nim Twoja pociecha znajduje się w bezpiecznej pozycji kiedy je posiłek. Jest to bardzo ważne, ponieważ zmniejsza prawdopodobieństwo zakrztuszenia się. 

Nie jest łatwo wybrać idealny model spośród bardzo wielu rodzajów dostępnych w sklepach. Czym się kierować przy zakupie krzesełka dla niemowląt? Im więcej ma poniżej wymienionych cech, tym lepiej. Oczywiście dla kogoś ważniejsza może być łatwość czyszczenia materiału, dla innych wielkość po złożeniu. Wybór musi więc uwzględniać wygodę dziecka a jednocześnie spełniać oczekiwania rodzica. 

Cechy dobrego krzesełka do karmienia:

  •       Regulacje – im ich więcej, tym lepiej. Zmieniać można wysokość siedziska, kąt odchylenia oparcia, wysokość pasów czy podnóżka. Dzięki możliwości regulacji tych elementów lepiej dostosujemy krzesełko do dziecka przez co ostatecznie będzie dla niego wygodniej i bezpieczniej. 
  •       Miękka nakładka – czy to krzesełko plastikowe czy drewniane, musi posiadać nakładkę, która zapewni dziecku odpowiednią wygodę podczas jedzenia. Często jest ona wypełniona delikatną pianką, którą trzeba kontrolować, ponieważ pod wpływem czasu, częstego prania lub uszkodzenia może się kruszyć. Najlepiej w kwestii karmienia dzieci sprawdzają się materiały typu ceratka, z których można łatwo usunąć zabrudzenia, korzystając wyłącznie z mokrej ściereczki lub płynu. Tapicerki materiałowe są nieco mniej praktyczne – można je wyprać, ale niektóre uciążliwe plamy trudno z nich usunąć. Niektóre modele krzesełek posiadają dodatkowe, niewielkie wkładki. Mają one za zadanie lepiej podpierać te najmniejsze maluszki, by były nieco stabilniej zapięte w krzesełku.
  •       Pasy – bardzo ważnym elementem krzesełka są pasy. Nie ulega wątpliwości, że zwiększają one bezpieczeństwo malucha. Najlepiej, gdy są regulowane (możliwość montażu na różnej wysokości), przez co krzesełko posłuży dzieciom w różnym wieku. Dodatkowym zabezpieczeniem przed wysunięciem dziecka jest trzpień – specjalna przegródka między nóżkami maluszka.
  •       Stabilna podstawa – nóżki powinny być ustawione pod odpowiednim kątem, by krzesełko było stabilnie osadzone na podłodze. Ważne są też antypoślizgowe zakończenia nóżek oraz dodatkowe wsporniki umieszczane w podstawie. Gdy krzesełko posiada kółka, musi być możliwość ich zablokowania. Są także modele, które mają dwie zwykłe nóżki i dwie wyposażone w kółka - jest to najbardziej optymalne rozwiązanie. 
  •       Proste składanie – wielu rodziców szuka krzesełek, które można złożyć łatwo (szczególnie ważne przy częstym składaniu i rozkładaniu) a przy tym nie zajmują one wiele miejsca. W takim przypadku odpadają duże, zabudowane modele, szczególnie te wielofunkcyjne o sporych rozmiarach. 
  •       Tacka – najlepiej, by była regulowana, by można było ją wysunąć lub całkiem odpiąć. To duże ułatwienie podczas mycia tacki. 

Dodatkowe akcesoria czy funkcje przydatne w krzesełku do karmienia to przykładowo kosz pod siedziskiem, czyli miejsce do przechowywania niezbędnych rzeczy czy możliwość rozłożenia na krzesełko i stolik. W drugim przypadku trzeba zwrócić uwagę na to, czy krzesełko można wsunąć pod blat i nie blokują go żadne wsporniki, ponieważ może to przeszkadzać dziecku podczas zabawy.

 

Krzesełko do karmienia dla starszych dzieci

Gdy dziecko ma już 1,5 roku lub jest starsze, standardowe krzesełko może być dla niego za małe. Wtedy warto wybrać modele bardziej kompaktowe. Mają one formę zwykłego krzesełka z dodatkowo dopinaną tacką (np. krzesełko Thermobaby firmy Abakusbaby). Można złożyć jego nóżki i postawić na krześle, czyli pełni funkcję podwyższenia podczas jedzenia przy stole. Zaletą tego modelu są też specjalne paski, dzięki którym można przypiąć dziecko i przymocować całą konstrukcję do krzesła. 

 

Krzesełka do karmienia w internetowym sklepie Domers.pl – duży wybór i niskie ceny

Chcąc spełnić zarówno wymagania rodziców jak i maluchów, w internetowym sklepie Domers.pl oferujemy bardzo różnorodne modele krzesełek do karmienia. Wysoka jakość każdego z nich oraz atrakcyjna cena sprawiają, że zakup krzesełka dla niemowląt w Domers.pl to gwarancja doskonałego wyboru.