Meble do kuchni i jadalni - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

10 2389

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Kuchnia i jadalnia

Zarówno w kuchni, jak i w jadalni, spędzamy bardzo dużą część naszego życia. Szczególnie dotyczy to osób rodzinnych, które często przygotowują w domu posiłki i jadają je w gronie najbliższych. Wspólne gotowanie i jedzenie wzmacnia więzi rodzinne, dlatego warto, aby pomieszczenia, w których wtedy przebywamy, były urządzone w sposób dokładnie zaplanowany. Przede wszystkim meble do kuchni i jadalni powinny być wybrane odpowiednio do naszych indywidualnych potrzeb.

Jak urządzić kuchnię i jadalnię?

Coraz częściej te dwa pomieszczenia łączone są w jedno. Wówczas najczęściej mamy do czynienia z tak zwaną kuchnią otwartą, wyposażoną na przykład w wyspę, na której w wygodny sposób można przygotowywać posiłki. Po drugiej stronie pomieszczenia umieszczamy wtedy stół wraz z krzesłami. Jest to rozwiązanie idealne przede wszystkim dla osób, które lubią gotować w towarzystwie swoich gości. Zapraszając znajomych czy rodzinę na posiłek, nie musimy rozstawać się z nimi podczas jego przygotowywania. Przy kuchni połączonej z jadalnią nie tracimy kontaktu z naszymi gośćmi. Jest to bardzo funkcjonalne i przydatne rozwiązanie także wtedy, gdy posiadamy małe dzieci. Wówczas, gotując, możemy mieć jednocześnie na oku maluchy jedzące swój posiłek. Osoby o bardziej tradycyjnym podejściu mogą urządzić kuchnię i jadalnię standardowo - w oddzielnych pomieszczeniach. Bardzo ważnym aspektem, zarówno w kuchni, jak i w jadalni, jest oświetlenie. Powinniśmy zadbać o to, aby najlepiej oświetlone były najbardziej strategiczne punkty. W kuchni powinno to być miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki, natomiast w jadalni – stół. Warto zdecydować się na jedno ogólne, rozproszone oświetlenie i jednocześnie światło padające punktowo na wybrane przez nas elementy pomieszczenia.

Praktyczne meble do kuchni i jadalni

Przy urządzaniu kuchni i jadalni warto przede wszystkim kierować się względami funkcjonalnymi. Jeśli posiadamy mało miejsca, meble do kuchni i jadalni również nie powinny być zbyt masywne. Postawmy na praktyczne rozwiązania – jeśli dysponujemy małą przestrzenią, rozważmy usytuowanie w jadalni niewielkiego stołu, który jednak można rozkładać do większych rozmiarów. Wówczas na co dzień nie będzie on zajmował zbyt dużo miejsca, a jednocześnie przy specjalnych okazjach będziemy mogli go rozłożyć i usadzić przy nim wielu gości. Jeśli jednak mamy do dyspozycji większą przestrzeń, to warto zastanowić się nad stołem dużym i masywnym. Unikniemy wtedy zamieszania z rozkładaniem go, a jadalnia będzie wyglądała bardziej reprezentatywnie. Eleganckiego wystroju nadadzą również krzesła obite materiałem. To jednak opcja mniej funkcjonalna – w pomieszczeniu, w którym spożywamy posiłki łatwo będzie o zabrudzenie takich krzeseł. Rozwiązanie to nie jest z pewnością przeznaczone dla osób posiadających małe dzieci – wtedy ryzyko powstania trudnych do usunięcia plam znacznie wzrasta. Krzesła drewniane bez obicia również wyglądają bardzo elegancko, a jednocześnie są bardziej praktyczne w użyciu, ponieważ zdecydowanie łatwiej je wyczyścimy.