Butelki dla niemowląt - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

1 115

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Butelki dla niemowląt

Mleko modyfikowane, mleko mamy, kaszki, woda.. w butelce można podawać przeróżne rzeczy, dlatego jest ona jednym z podstawowych elementów wyprawki. Gdy maluch staje się większy, zapotrzebowanie na butelki maleje na rzecz kubeczków i bidonów, jednak zawsze warto mieć ją w domu.

 

Rodzaje butelek dla niemowląt

W sklepach mamy do dyspozycji ogromny wybór butelek. Często są to modele standardowe, czyli uniwersalne. Prosta budowa, miarka, zatyczka – w takiej butelce można podawać przeróżne rzeczy, od picia i do jedzenia. Są jednak takie rodzaje, które mają wyjątkowy kształt i szczególne właściwości. Do takich typów można zaliczyć:

Butelki szerootworowe– jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się szerokim otworem łączącym butelkę ze smoczkiem. Ta cecha sprawia, że dokładne czyszczenie jak i przygotowanie mleka (wsypywanie pokarmu) jest o wiele łatwiejsze.

Butelki antykolkowe– posiadają specjalne systemy / zawory, dzięki którym powietrze jest właściwie odprowadzane z butelki, czyli w pokarmie nie tworzą się pęcherzyki odpowiedzialne za kolkę u niemowląt.

Butelki szklane– rodzaj butelki, który mimo, że odznacza się kruchością to jest bezpieczniejszy dla dzieci. Są alternatywą dla plastiku szczególnie w przypadku dzieci z alergią. Powierzchnia szkła jest mniej podatna na zarysowania, dlatego w szczelinach nie rozwijają się szkodliwe dla maluszka zarazki i drobnoustroje. Szklane butelki łatwo się myje a ponadto nie pochłaniają one zapachu pokarmów jak to bywa w przypadku modeli plastikowych. Dodatkowo zaletą jest tutaj ekologiczność, ponieważ szkło poddawane jest recyklingowi. 

Butelki wielofunkcyjne– niektóre butelki ze względu na swój specjalny kształt mogą być używane na różne sposoby. Przykładem może być butelka Lovi, która ma wbudowaną łyżeczkę, dlatego z jej użyciem można karmić dziecko w dowolnym miejscu. Po zamontowaniu nakrętki posłuży jako pojemnik do przechowywania pokarmu a na co dzień stanie się też praktycznym kubeczkiem. 

 

Smoczki do butelek

Podczas karmienia najważniejszą rolę nie odgrywa sama butelka, lecz jej smoczek. W zależności od jego kształtu możemy dopasować szybkość przepływu do wieku dziecka, rodzaju pokarmu czy zadbać o jego właściwy rozwój. Dobrze wyprofilowane smoczki do butelekpozwalają na to, by dziecko zachowało właściwy rytm ssania, połykania i oddychania jednocześnie. Końcówka butelki powinna również wpływać na aktywną pracę mięśni warg oraz języka. Do tych najbardziej popularnych smoczków należą:

Smoczki uniwersalne– wykonane z silikonu, posiadające różne wersje przepływu dostosowane do wieku dziecka czy rodzaju podawanego pokarmu. Pasują do wielu rodzaju butelek. Oddzielną kategorią są smoczki do butelek szerokootworowych. 

Smoczki antykolkowe– posiadają specjalny zaworek, dzięki któremu powietrze odprowadzane jest do butelki. Dziecko jest więc mniej narażone na połykanie z pokarmem pęcherzyków powietrza, a więc łatwiej jest uniknąć kolki. 

Smoczki dynamiczne– dbają o właściwy rozwój odruchu ssania u dzieci. Charakterystyczne wykończenie – wewnętrzne wypustki czy wydłużanie i kurczenie w trakcie jedzenia pomaga przyzwyczaić maluszka do aktywnej pracy warg oraz języka.  

Smoczki kauczukowe– są wykonane z naturalnego materiału w przeciwieństwie do silikonu. Są nieco bardziej miękkie, elastyczne a przy tym również trwałe. Ich charakterystyczny kolor przypomina odcień skóry mamy, przez co niektóre dzieci mogą chętniej pić z butelki z takim smoczkiem.

 

Akcesoria do butelek

Są takie akcesoria do butelek, dzięki którym stają się one bardziej praktyczne i wielofunkcyjne. Wystarczy użyć specjalnego dysku uszczelniającego, by w butelce można było przechowywać lub zamrażać pokarm. Z kolei zakrętki będą chronić przed rozlaniem podczas spaceru czy podróży. Przydatne są też ustniki, czyli specjalne nakładki idealne do nauki picia z kubka, często wyposażone w specjalny zaworek zapobiegający rozlewaniu.  

 

Mycie butelek

Dokładne mycie i dezynfekowanie butelek jest niezmiernie ważne szczególnie w pierwszych miesiącach życia maluszka. Najlepiej używać do tego specjalnych, wyprofilowanych szczotek. Niektóre z nich są obrotowe, inne wyposażone w gąbkę umieszczoną na końcówce. Wszystko po to, by dotrzeć do każdego zakamarka butelki i go starannie wyczyścić. Przydatnym sprzętem jest też suszarka do butelek i smoczków. Zwykle jest to specjalna mata ze specjalnymi widełkami, które umożliwiają dokładne wysuszenie pojemników na pokarm.