Sofy i wersalki, duży wybór mebli dostępnych od ręki

Filtruj według

Cena

815 2320

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Komfortowe meble wypoczynkowe                                  

Ciężko wyobrazić sobie salon bez miejsca na wypoczynek. Relaks przez telewizorem, przyjęcie gości czy spędzanie czasu w gronie rodziny sprawia, że w takim pomieszczeniu muszą być meble wygodne do siedzenia, leżenia a nawet spania. W tej funkcji idealnie sprawdzają się meble tapicerowane. W naszych domach królują takie, które towarzyszą nam od lat – sofy i wersalki. Oba rodzaje mebli mają mnóstwo zalet, dlatego nie dziwi fakt, że obecnie cieszą się ogromną popularnością wśród osób urządzających swoje wnętrza. Sofy i wersalki pozwalają nam osiągnąć kompromis między wygodą na wysokim poziomie a oszczędnością miejsca w domu. Z tego powodu po ten typ mebli sięgamy często, ponieważ chcemy nie zagracać swoich wnętrz a przy tym zyskać miejsce, które w każdej chwili wykorzystamy do błogiego wypoczynku i regeneracji sił. 

 

Stylowa sofa 

Nieco bardziej urozmaicona niż wersalka a mniejsza niż narożnik – sofa to kolejny, doskonały mebel wypoczynkowy. Jest uniwersalny, ponieważ sprawdzi się zarówno w niewielkim salonie (wystarczy wybrać mały, 2-osobowy wymiar) jak i w przestronnym wnętrzu (duża szerokość, modele 3-osobowe). Sofy cechuje lekkość i różnorodny styl. W wielu salonach znaleźć można sofy klasycznesofy nowoczesne czy obecnie bardzo modne sofy retro. Często występują one w zestawie z fotelami, dzięki czemu mamy możliwość urządzenia rozbudowanego miejsca wypoczynkowego. Sofy mają też szerokie zastosowanie, ponieważ pasują do wielu pomieszczeń, nie tylko salonu, ale też do pokoju młodzieżowego a nawet sypialni. 

Podobnie jak w przypadku wersalek i narożników, sofy wyróżnia wysoka funkcjonalność. Często modele sof wykonywane są na bazie systemu rozkładanego, przez co zyskujemy dodatkowe miejsce do spania. Jednocześnie umieszcza się w środku pojemnik do przechowywania pościeli. 

Sofy są wykonane z bardzo różnych materiałów tapicerskich. Najczęściej są nimi tkaniny, lecz ekoskóry i skóry naturalne są także dość popularne. Aby sofa była odpowiednio miękka, wykorzystuje się do jej wypełnienia zarówno sprężyny bonellowe jak i faliste, które czasami są też łączone. Całość uzupełnia elastyczna pianka, dbająca o elastyczność, czyli wygodę na najwyższym poziomie. 

 

Modna wersalka

Wersalka jest meblem, który ma bogatą historię, sięgającą czasów PRL-u. Wtedy była niezwykle popularna z wielu względów – charakteryzowała ją niska cena i praktyczność jednocześnie. Miejsce do spania na co dzień, duży schowek na pościel i różnorodny wygląd sprawiały, że wersalka do dziś cieszy się uznaniem w wielu domach.

Dlaczego tak wielu ludzi wciąż sięga po sprawdzony mebel, jakim jest wersalka? Powodem są z pewnością jej liczne zalety. Prosta budowa mebla, oparta na łatwym rozkładaniu siedziska i oparcia sprawia, że zajmuje on niewiele miejsca a przy tym doskonale spełnia swoją funkcję łóżka do spania. Wersalki mogą pochwalić się też sporym atutem, jakim jest duży pojemnik na pościel. Czasami zmieszczą się w nim nie tylko poduszki i kołdra, ale też inne drobiazgi, które chcielibyśmy przechowywać. Wersalki wciąż są na topie, dostosowując swój wygląd do współczesnej mody. Kiedyś stylowe, z wygodnymi podłokietnikami lub zdobieniami wykonywanymi z drewna, dzisiaj przybierają nieco minimalistyczne formy. Nowoczesne wersalki cechuje prostota lub całkiem oryginalne, nieoczywiste formy, które potrafią zaskoczyć. Czy to wersalki do salonu czy wersalki do pokoju młodzieżowego– każda z nich może wyglądać modnie i interesująco. Wynika to z ogromnej różnorodności w wykonaniu mebla. Wersalki występują w prostych kolorach, ciekawych wzorach lub w bardziej młodzieżowej stylistyce tapicerki. 

Wersalki wykonywane są na bazie tych samych materiałów, co sofa czy narożnik. Najpopularniejsze wypełnienie to sprężyny bonellowe wraz z pianką. Zapewnia to optymalną miękkość i trwałość. W nieco lepszych jakościowo modelach można spotkać się z wypełnieniem ze sprężyn falistych i pianki wysokoelastycznej, które gwarantują jeszcze lepszą wygodę. Efektownie wyglądają też drewniane wstawki, które świadczą również o wysokiej trwałości mebla.