Łóżka do sypialni

Filtruj według

Cena

159 2258

Producenci

więcej... mniej

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni

Łóżko jest prawdopodobnie najważniejszym meblem, jaki znajduje się w każdym domu. Statystyki wskazują, że spędzamy w nim nawet jedną trzecią całego naszego życia. Dlatego też wybór łóżka do sypialni powinien być przemyślany. Decyzji takiej nie można podejmować pochopnie, choć z pozoru mogłoby się wydawać, że wybór łóżka do sypialni nie jest kwestią skomplikowaną. Nic bardziej mylnego – odpowiednio dobrane łóżko może zaważyć nie tylko na jakości naszego wypoczynku oraz snu, ale nawet na naszym zdrowiu. Dlatego też na łóżku nigdy nie warto oszczędzać. Zdecydowanie lepiej jest wydać mniej pieniędzy na efektowne dekoracje, takie jak poduszki czy narzuty, a w łóżko zainwestować więcej swoich funduszy. Z pewnością nasz organizm odwdzięczy nam się za dobrze dokonany wybór.

Jak duże powinno być łóżko?

Standardowe łóżka jednoosobowe mają 90 centymetrów szerokości. Jest to rozmiar optymalny, aby jedna osoba mogła się na nim wygodnie wyspać, nie obawiając się o spadnięcie z niego. Natomiast optymalny wymiar łóżka do sypialni dwuosobowego to 180 centymetrów szerokości, czyli dwa razy więcej niż łóżka przeznaczonego dla jednej osoby. Oczywiście łóżka nie muszą koniecznie zachowywać takich rozmiarów – są to pewne ogólnie określone wytyczne, które mogą być przez nas przestrzegane lub nie. W zależności od okoliczności możemy zakupić łóżko węższe bądź szersze. Na przykład jeśli nie dysponujemy w naszej sypialni dużą przestrzenią, wybierzmy łóżko mniejszych rozmiarów. Musimy się jednak wtedy liczyć, że wypoczynek na takim łóżku nie będzie tak efektywny i wygodny, jak na łóżku o optymalnych rozmiarach. Zawsze jednak kierujmy się przy wyborze łóżka do sypialni swoimi własnymi, indywidualnymi preferencjami. Wówczas możemy być pewni, że dokonana przez nas decyzja jest słuszna, a w naszym łóżku będziemy czuć się komfortowo. Możemy nawet pokusić się o zamówienie łóżka do sypialni na wymiar. Musimy jednak liczyć się wtedy z większymi kosztami. Również jeśli chodzi o wybór materaca, to może być to problematyczne. Prawdopodobnie także będziemy musieli zamówić go na wymiar, co generuje kolejne koszty. Jeśli jednak cenimy sobie przede wszystkim własną wygodę i komfort, z pewnością będzie to dla nas dobre rozwiązanie.

Funkcjonalne łóżka do sypialni

Przy wyborze łóżka do sypialni zwracajmy uwagę przede wszystkim na to, aby było ono dla nas jak najbardziej funkcjonalne. Estetyka również jest ważną kwestią, jednak nie najistotniejszą. Warto pomyśleć o łóżku, które będzie spełniało jednocześnie kilka funkcji. Na przykład możemy zdecydować się na łóżko wyposażone w szuflady, w których przechowywać możemy pościel. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca, to będzie to doskonałe rozwiązanie. Zaoszczędzimy tym samym powierzchnię w standardowych szafach, robiąc miejsce na inne potrzebne nam rzeczy. Jeśli chodzi natomiast o samą konstrukcję łóżka, to jest to bardzo indywidualna kwestia. Na przykład osoby, które w łóżku dużo czytają, powinny zwracać uwagę na takie łóżka, które wyposażone są w zagłówek. Wszystko zależy więc od naszych osobistych preferencji.