Krzesło biurowe, fotele biurowe

Filtruj według

Cena

3 1599

Producenci

więcej... mniej

Jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe?

Wybór odpowiedniego fotela do pracy przy biurku to nie lada wyzwanie, jeśli chcemy, aby był on wygodny i funkcjonalny. Krzesło biurowe powinno spełniać pewne określone wymogi i być wykonane z dobrej jakości materiałów, aby mogło posłużyć nam przez długie lata, a dodatkowo nie spowodowało kłopotów ze zdrowiem, na przykład z kręgosłupem. Nieodpowiednio dobrane krzesło biurowe, jeśli spędzamy na pracy przy biurku dość dużo czasu w ciągu dnia, może wyrządzić nam dużo więcej szkody niż pożytku.

Krzesło biurowe dopasowane do indywidualnych potrzeb

Fotel do pracy przy biurku powinien być wybierany zgodnie z osobistymi preferencjami osoby, która będzie z niego korzystać. Inne powinny być parametry krzesła biurowego jeśli pracujemy dużo przy komputerze, inne jeśli przy biurku przygotowujemy dokumenty, a jeszcze inne, jeśli nasza praca przy biurku wymaga wielokrotnych i bardzo częstych zmian pozycji. Pamiętajmy, że estetyka i ogólny wygląd zewnętrzny jest ważny, ale ustępuje on z pewnością miejsca funkcjonalności wybieranego przez nas fotela. Krzesło biurowe powinno być przede wszystkim ergonomiczne.

Na co zwracać uwagę przy wyborze krzesła biurowego?

Jest parę elementów, które powinniśmy szczególnie wziąć pod uwagę, gdy wybieramy fotel do pracy biurowej. Bardzo ważne w każdym krześle biurowym jest przede wszystkim jego oparcie. Oparcie naszego fotela powinno być w pełni funkcjonalne – nie może być tak, że przy pracy przez większość czasu pochylamy się nad biurkiem, nie mając odpowiedniego podparcia dla naszych pleców. Powinniśmy mieć więc możliwość oparcia się o krzesło w każdej pozycji, w której pracujemy. Bardzo istotne jest, aby oparcie naszego krzesła biurowego podpierało odcinek lędźwiowy naszego kręgosłupa. Pamiętajmy także, aby krzesło biurowe było dopasowane również indywidualnie do naszego wzrostu. Warto wybrać takie, w którym wysokość będzie odpowiednio regulowana. Szczególnie istotne jest to dla osób wysokich, które najczęściej siedząc na typowych krzesłach muszą podginać nienaturalnie nogi. Jest to pozycja bardzo niewygodna i co równie ważne – bardzo niezdrowa. Warto także przy wyborze krzesła biurowego zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ono wykonane. Naturalne materiały, takie jak prawdziwa skóra, pozwolą na odpowiednią wentylację, dzięki czemu praca przy biurku będzie wygodniejsza i bardziej komfortowa. Z kolei jeśli krzesło biurowe wykonane jest ze sztucznych materiałów, to bardzo ważne jest, aby było wyposażone w otwory wentylacyjne. Dla osób, które cenią sobie mobilność i łatwość przemieszczania się po swoim biurze, poleca się wybrać fotel wyposażony w kółka. Dzięki nim będziemy mogli zmieniać pozycje i miejsca pracy bez konieczności wstawania z krzesła. Warto jednak wybrać takie kółka, które będą dostosowane do materiału, z którego wykonana jest podłoga. Na przykład jeśli w biurze położone są panele, to wybierzmy miękkie kółka gumowe. Zminimalizujemy wtedy ryzyko porysowania podłogi. Wszystkie te kwestie są bardzo istotne przy wyborze krzesła biurowego – dzięki dopasowaniu jego właściwości do naszych indywidualnych potrzeb będziemy mogli cieszyć się komfortową pracą przy biurku.