Krzesła i młodzieżowe fotele obrotowe, duży wybór, niskie ceny

Filtruj według

Cena

168 1569

Producenci

więcej... mniej

Pokój młodzieżowy

Czerty kąty dla nastolatka w domu muszą być umeblowane pod jego dyktando. Gusta młodzieżowe są dość specyficzne, często wręcz niezrozumiałe dla dorosłych. Jednak przecież najważniejsze jest, by nastolatek poczuł się w swoim pokoju komfortowo, co jest możliwe, gdy otacza się przedmiotami, które lubi. Musi znaleźć tam przestrzeń do wypoczynku, ulubionych zajęć czy nauki. I tak w pokoju młodzieżowym nie może zabraknąć wygodnego łóżka, solidnego biurka oraz ergonomicznego fotela.

Fotele młodzieżowe

Absolutną podstawą przy urządzaniu pokoju młodzieżowego jest oprócz łóżka, zestaw biurko plus fotel. To właśnie tam nastolatek przyswaja wiedzę, zdobywa nowe umiejętności i relaksuje się przy swoim hobby. W związku z tym, że dziecko może spędzać tam mnóstwo czasu ważne jest, by było ono rzeczywiście wygodne a przy tym dbało o jego zdrową postawę i prawidłowy rozwójMeble dla dzieci typufotele obrotowe młodzieżowe, muszą być jednym z elementów, które są w centrum całego pokoju. Przy dobrze ustawionym biurku (dobrze oświetlonym, nie kolidującym z innymi meblami) wygodne krzesło pełni bardzo ważną rolę. Jakie cechy powinien mieć fotel młodzieżowy?

Bardzo przydatną cechą jest możliwość regulacji, szczególnie jeśli chodzi o wysokość, ale także i nachylenie oparcia. Właściwa postawa to taka, gdzie stopy w całości przylegają do podłogi a kolana są zgięte pod kątem prostym. Bardzo ważne jest właściwe podparcie kręgosłupa zarówno w części piersiowej, jak i lędźwiowej. Oparcie musi być więc na tyle wyprostowane, by dobrze przylegało do pleców i uniemożliwiało tym samym garbienie się przez dziecko. 

Swoją praktyczną funkcję mają też podłokietniki. Pozwalają na lepsze ułożenie dłoni. Dzięki nim ręka mniej się męczy (ręka „wisi”, gdy nie ma podłokietnika) a dłoń może być swobodnie ułożona na biurku pod odpowiednim kątem. 

Młodzi ludzie spędzają mnóstwo czasu przy biurku. Uczą się, bawią, rozwijają hobby, szlifują swoje umiejętności. By robić to jeszcze lepiej, muszą poczuć się swobodnie i komfortowo. Właśnie dlatego fotele młodzieżowe są często tapicerowane. Miękkie wypełnienie z delikatnej pianki, która dobrze przylega do ciała czy lekka siateczka wspierająca linię pleców to gwarancja wygody na wysokim poziomie. Twarda powierzchnia krzesła przy długiej pracy może sprawić, że nastolatek będzie odczuwać dyskomfort i ciężko będzie mu znaleźć optymalne ułożenie sylwetki. W konsekwencji może go to zniechęcić do dalszych zajęć przy biurku. 

Fotele obrotowe młodzieżowe

Dlaczego fotele obrotowe młodzieżowe są jednym z najlepszych propozycji dla nastolatków? Ponieważ mają mnóstwo zalet. Cechuje je przede wszystkim duża różnorodność. Takie krzesła występują zarówno w wersji drewnianej, plastikowej jak i tapicerowanej. Na korzyść takich foteli przemawia również duża mobilność. Umieszczone w podstawie kółka oraz obrotowe siedzisko sprawia, że siedząc na nim ma się dużą wygodę i swobodę ruchów. 

Wybierając fotele młodzieżowe obrotowe mamy do dyspozycji szeroki wachlarz kolorów i wzorów. Ciekawe barwy zgodne z gustem nastolatka będą odpowiednio uzupełniać wygląd pokoju i sprawią, że dziecko będzie się w nim czuć naprawdę dobrze. Z kolei na oparciu i siedzisku przy wyborze tapicerowanych wersji może pojawić się interesująca grafika, modny wzór czy ulubiony bohater. Oryginalny nadruk to świetny akcent, który przełamuje monotonię a jednocześnie da poczucie nastolatkowi, że jego pokój jest naprawdę wyjątkowy. Poprzez wystrój wnętrza, w tym także wygląd fotela obrotowego, dziecko może wyrazić swój indywidualny styl, który zaimponuje jego rówieśnikom.

Fotele obrotowe młodzieżowe są często wyposażone w regulacje – wysokości czy oparcia, dlatego łatwiej je dopasować do sylwetki nastolatka. Takiej funkcji nie mają proste krzesła, które nie zawsze są przez to wygodne. Spędzając przy biurku dużą ilość czasu, brak komfortu może negatywnie odbić się na zdrowiu i samopoczuciu dziecka. Z fotelem obrotowym łatwiej jest zagwarantować nastolatkowi to, czego rzeczywiście potrzebuje