Smoczki uspokajające - Smoczki dla dzieci - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

3 29

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Smoczki uspokajające

Smoczek to w wielu rodzinach podstawowy element wyprawki dla niemowlaka. Oczywiście są dzieci, które go odrzucają i nie odczuwają potrzeby jego ssania. Jednak w większości przypadków smoczki uspokajające są przydatne, ponieważ przynoszą ulgę maluszkowi i pomagają rodzicom w wielu sytuacjach. 

Specjaliści twierdzą nawet, by smoczek podawać podczas usypiania a po zaśnięciu go wyjąć z buzi dziecka. Dzięki temu maluszek jest bardziej spokojny, nie denerwuje się i nie rozprasza. Smoczki dziecięce polecanes ą też tym niemowlakom, które odczuwają większą potrzebę ssania. Jeśli maluch jest najedzony, ma suchą pieluszkę, nie jest mu za gorąco lub za zimno to wszystko wskazuje na to, że po prostu lubi dużo ssać a przy tym smoczek jest wręcz niezastąpiony. Ponadto roczne dziecko łatwiej będzie oduczyć ssania smoczka niż ssania palca, co jest o wiele bardziej niekorzystne dla niego w kwestii prawidłowego zgryzu czy mowy. Warto jednak pamiętać, by nie odstawiać smoczka zbyt gwałtownie. Rodzic powinien stopniowo i bardzo konsekwentnie ograniczać czas dziecka spędzany ze smoczkiem w buzi. Maluchowi trzeba dać czas na to, by rozstał się z rzeczą naprawdę bliską. Można ją zastąpić nową zabawką np. pluszakiem, który będzie dla niego nowym przyjacielem.

 

Jak wybrać smoczek dla dziecka?

Smoczki uspokajające są używane często i już podczas okresu niemowlęcego, dlatego ich wykonanie musi być atestowane i w pełni bezpieczne. Jakie cechy ma dobry smoczek?

  •       Smoczki dla dzieci nie powinny zawierać szkodliwej substancji – bisfenolu A (czyli BPA), która jest niebezpieczna dla zdrowia.
  •       Smoczek powinien mieć otwory, które umożliwiają właściwy przepływ powietrza i ułatwiają odprowadzanie śliny.
  •       Tarcza smoczka najlepiej, gdy ma wyprofilowany kształt. Nie może być zbyt duża, by nie dotykała noska dziecka i nie przeszkadzała w      oddychaniu. Na plastikowej tarczy smoczka ważne są otwory, które pozwalają dotlenić naskórek, zapobiegając tym samym podrażnieniom    wrażliwej skóry dziecka. 
  •       Kształt silikonowej końcówki smoczka powinien jak najbardziej odwzorowywać kobiecą brodawkę. 

 

Rodzaje smoczków

W sklepach mamy do wyboru mnóstwo różnorodnych smoczków. Jedne różnią się od siebie formą wykonania, inne wielkością, która jest dostosowana do wieku dziecka. Smoczki uspokajające powinny być dobierane przede wszystkim według miesięcy życia dziecka. Podstawowy podział według wieku to: 0-3 miesiące, 0-6 miesięcy, 3-6 miesięcy, 6-18 miesięcy, 18 miesięcy i więcej. Koniec przygody ze smoczkiem według specjalistów powinien zacząć się jeszcze przed ukończeniem pierwszego roku życia. Oczywiście są i takie dzieci, którym trudno się z nim rozstać nawet na 18 miesięcy, ale ważne, żeby co jakiś czas podejmować delikatne próby ograniczenia smoczka. 

Najpopularniejsze rodzaje smoczków:

Smoczki silikonowe– wykonane z różnej grubości silikonu. W niektórych powierzchnia jest gładka a w innych niejednorodna. Silikon jest materiałem wykorzystywanym do produkcji smoczków, ponieważ nie ma zapachu i smaku. Przy wyborze smoczka silikonowego bardzo ważne jest, by w opisie produktu była umieszczona informacja, że nie zawiera on szkodliwego dla zdrowia maluchów bisfenolu A (BPA).

Smoczki kauczukowe– mają sporo zalet, ale i kilka wad. Są delikatnym, naturalnym materiałem. Bardzo elastyczne. Zarówno strukturą jak i kolorem przypominają dziecku pierś mamy, dlatego są często lubiane przez maluchy. Jednak kauczuk ulega deformacji, dlatego gdy pojawią się pierwsze ślady zniekształceń, trzeba wymienić smoczek. 

Smoczki ortodontyczne– mają specjalny kształt, czyli płaską szyjkę zaokrągloną na końcu. Taka budowa pozwala na zachowanie optymalnego ułożenia języka (dobra wymowa) oraz prawidłowy rozwój uzębienia.  

Smoczki o wyjątkowych właściwościach– można do nich zaliczyć smoczek świecący w nocy (łatwiej go znaleźć) czy smoczek gryzak (wyprofilowana, twarda i chropowata powierzchnia jest odpowiednia dla wrażliwych dziąseł maluszka podczas ząbkowania). 

 

Akcesoria do smoczków

Najpopularniejsze akcesoria do smoczków to przede wszystkim praktyczne klipsy. Łańcuszek z jednej strony ma kółko do zawieszenia na smoczku a z drugiej klips do przypięcia do jakiegoś materiału. Inne, bardzo przydatne akcesoria do smoczków to pojemniczki. Pozwalają one na higieniczne przechowywanie smoczka w domu oraz poza nim.