Ręczniki łazienkowe, kąpielowe duży wybór w niskich cenach

Filtruj według

Cena

4 68

Producenci

więcej... mniej

Ręcznik – kosmetyczny niezbędnik

Używamy ich na co dzień w domu i poza nim. Jest podstawą wyposażenia każdej łazienki. Ręczniki są nam potrzebne do osuszenia w różnych sytuacjach. Najczęściej po myciu w łazience, kuchni a także poza domem – na plaży czy na basenie. Różni je wielkość, grubość i wygląd. Ta ostatnia cecha pozwala traktować ręczniki również jako element dekoracji. Wystarczy pobawić się kolorem lub wzorem, by nadać wnętrzu oczekiwany przez nas charakter. Ręczniki ozdobnie wykończone haftem czy koronką to także idealny pomysł na prezent.

 

Jak wybierać ręczniki?

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju ręczniki są nam potrzebne. 

Wielkość

Te najmniejsze idealnie sprawdzają się do wysuszania dłoni. Ręczniki średniej wielkości są najczęściej spotykane w łazience i najlepiej wyciera się nimi dłonie i twarz. Największe tzw. ręczniki plażowe są odpowiednie do osuszania po kąpieli w domu, na basenie czy jak sama nazwa wskazuje – na plaży. 

Materiał

Chcąc kupić w atrakcyjnej cenie dobrej jakości ręcznik najlepiej postawić na najpopularniejszą bawełnę. Jej cechą jest delikatna, przyjemna struktura a jednocześnie dobra chłonność. Bardziej luksusowe materiały to np. bawełna egipska, która odznacza się dużą wytrzymałością i elastycznością. Do jej zalet można zaliczyć zwarte sploty, dzięki czemu włosie nie pozostaje na ciele i nie unosi się w powietrzu.

Gramatura

Oznaczenie gramatury to informacja o tym, jak ciężka jest tkanina – liczba gramów na metr kwadratowy. Wśród ręczników różniących się pod względem gramatury można wyróżnić:

Ręczniki do 400 gramów – to rodzaj ręczników, które są lekkie i szybkoschnące. Możliwość szybkiego osuszenia sprawia, że są odpowiednie dla dzieci. Takie ręczniki zajmują także mniej miejsca, więc w szafie zmieści się ich więcej.

Ręczniki od 400 do 500 gramów – to najbardziej optymalne rozwiązanie. Ten typ ręcznika charakteryzuje się dobrą chłonnością a jednocześnie czas jego schnięcia jest dość krótki. 

Ręczniki powyżej 500 gramów – należą do ręczników wysokiej jakości. Duża gramatura sprawia, że są ciężkie oraz długo schną, jednak wyróżnia je niebywała miękkość i chłonność.  

Wykończenie

Ważny jest kolor ręcznika. Jeśli łazienka jest utrzymana w łagodnych kolorach, dobrze jest wybrać ręcznik o mocniejszej barwie, która przełamie monotonię i doda wnętrzu oryginalności. Geometryczne wzory czy efektowne hafty sprawiają, że ręczniki będą wyglądać też modnie i stylowo.

Wybierając ręczniki dla dzieci, trzeba kierować się ich zainteresowaniami. Najlepiej wybrać taki, na którym znajduje się nadruk ulubionego bohatera z bajki. Ręczniki dla najmłodszych, które wykończone są dziecięcą grafiką jest bardzo dużo, począwszy od tych najmniejszych rozmiarów aż po ręczniki plażowe dla dzieci

 

Jak dbać o ręczniki?

W ciągu dnia bardzo często używamy ręczników. Jest to zrozumiałe – częste mycie rąk czy ciała chroni nasze zdrowie. Jednak wiąże się to z nagromadzeniem na powierzchni ręcznika dużej liczby baterii czy alergenów. Ponadto mokry materiał sprzyja rozwijaniu drobnoustrojów. Jak dbać o ręcznik, by był dla nas bezpieczny? 

Czy to ręczniki do łazienkiczy ręczniki do kuchni ważne jest, by zmieniać je minimum raz lub dwa razy w tygodniu. Każda osoba z rodziny powinna mieć swój ręczniki. Jeden, wspólny do wycierania nie jest dobrym pomysłem, ponieważ na ręczniku nagromadza się mnóstwo drobnoustrojów, które sobie nieświadomie przekazujemy. Wyjątkiem może być niewielki ręcznik dla gości, jednak przy założeniu, że jest do prany bardzo często. Regularna wymiana oraz właściwy podział ręczników wśród domowników pozwoli zachować właściwą higienę, sprzyjającą naszemu zdrowiu.

Na ręczniku podobnie jak na pościeli, znajduje się mnóstwo ludzkiego naskórka, bakterii i innych szkodliwych zarazków. Aby je usunąć, ręczniki należy prać przynajmniej w 60 ˚C. Ta temperatura pozwoli usunąć z powierzchni materiału wszystkie drobnoustroje, w szczególności roztocza. Dla pewności po praniu dobrze jest też wyprasować ręczniki, by gorąca para żelazka mogła poradzić sobie z resztą pozostałych na tkaninie zarazków.