Dekoracje urodzinowe, akcesoria party, duży wybór - niskie ceny

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

2 24

Producenci

więcej... mniej

Dekoracje urodzinowe

Jeśli myślisz o organizacji przyjęcia urodzinowego, czeka Cię wiele pracy. Dekoracja domu, poczęstunek, atrakcje. wszystko trzeba mieć dobrze przemyślane i zorganizowane, by impreza w pełni się udała. Gości można zająć grami, jest też mnóstwo pomysłów na serwowanie pysznych dań, ale co z oprawą stołu i ozdobieniem domu? Tu potrzebna jest duża wyobraźnia, by dopasować dekoracje do stylu, w jakim utrzymane ma być party

 

Pomysły na dekoracje urodzinowe

Na urodzinowy wystrój domu składa się mnóstwo elementów. To nie tylko dekorowanie stołu, ale też ozdoby wokół niego. Obie te przestrzenie muszą się uzupełniać i tworzyć zgraną całość. Jeśli na stole jest kolorowo, musisz zadbać, by wnętrze było równie wielobarwne. Poznaj pomysły, które mogą przydać Ci się podczas organizacji przyjęcia. Oto najciekawsze dekoracje urodzinowe:

Największą rolę odgrywają dekoracje urodzinowe na stół, ponieważ to właśnie przy nim gromadzą się wszyscy goście wraz z solenizantem. Kubki i talerze powinny być utrzymane w tym samym stylu – najlepiej z motywem urodzinowym (dla dzieci z obrazkami bajek, dla dorosłych z prostym wzorem). Ciasta i ciasteczka powinny być wyłożone na paterze (najlepiej dwóch lub więcej), by każdy mógł swobodnie po nie sięgnąć. Na stole dobrze też umieścić dekorację z liczbą urodzin, którą solenizant właśnie obchodzi. Serwetki mogą być złożone w ciekawy wzór a między zastawą postaw klimatyczne lampiony. Przygotuj też karteczki z imionami, które ręcznie ozdobisz, gdy chcesz zadecydować o miejscach dla gości. Obrus na urodzinowym stole powinien być plamoodporny, by ułatwić późniejsze sprzątanie. Najważniejszym elementem urodzin jest oczywiście tort. Świeczki urodzinowe w kształcie literek oraz efektowne fontanny tortowe koniecznie powinny się na nim znaleźć. 

Dekoracje urodzinowe na salę są bardzo różne. Ozdobić można wszystko – od ścian i drzwi, po krzesła czy podłogę. Wszystko zależy od rodzaju przyjęcia. Gdy to dziecko obchodzi urodziny, na ścianach i drzwiach można umieścić specjalne, tymczasowe folie z ulubionym motywem malucha - bohaterem z bajek czy urodzinowym napisem. W drzwiach można zamontować także kurtynę – metaliczną lub w bardziej dziecięcym stylu. Na sali nie może zabraknąć balonów. Oprócz tradycyjnych okrągłych, coraz popularniejsze stają się balony w kształcie literek i cyferek. 

Do dekoracji miejsca na urodziny koniecznie użyj elementów wiszących. Najlepsze będą girlandy, serpentyny, rozety, pompony, lampiony, świderki, banery z napisem i inne ozdoby, które można zamocować na sznurku i powiesić nad głową gości. Takie dekoracje mogą być po prostu kolorowe lub być wykończone określonym motywem np. dziecięcym. Dla dorosłych wszelkie zawieszki mogą nawiązywać do liczby urodzin solenizanta. 

 

Przyjęcie urodzinowe dziecka

Urodzinowa impreza dziecka to gra kolorów i bajkowej tematyki. Dekoracje, wiszące ozdoby a nawet poczęstunek powinien mieć motyw przewodni np. ulubionego bohatera malucha. Najlepiej wybierać też kolory, które najbardziej trafiają w gust dziecka. Jakie pomysły na dekoracje urodzinowe warto wykorzystać podczas dziecięcego przyjęcia?

 

  •       Balony – im więcej balonów, tym lepiej. Każdy z nich – okrągły czy w bardziej oryginalnym kształcie sprawią dużo radości każdemu dziecku. Można też kupić duże balony, wrzucając do środka konfetti czy cukierki. Wystarczy, że maluchy przebiją balon, by słodkości trafiły w ich ręce.
  •       Podobne efekt uzyskamy urozmaicając dziecięcą zabawę piniatą. To masa ozdobiona bibułą w różnych kształtach, z ukrytymi w środku smakołykami. Dzieci uderzają w piniatę, by dostać się do cukierków i słodyczy.
  •       Dzieci będą dobrze się bawić, gdy na przyjęcie będzie można przyjść w przebraniu. Coraz popularniejsze stają się też elementy ubioru podobne do tych z fotobudek. Peruki, kolorowe okulary czy kapelusze – daj je dzieciom i zrób ciekawe zdjęcia.
  •       Nad stołem i miejscem zabaw zawieś kolorowe girlandy, serpentyny, pompony i zawieszki, które spodobają się dzieciom. 
  •       Na stole nie powinno zabraknąć słomek, czapeczek, bajkowych sztućców. Na tort najlepiej wybrać do zdmuchnięcia kolorowe cyferki lub grające świeczki urodzinowe.
  •       Podczas dziecięcej imprezy najlepiej sprawdzi się obrus foliowy. Przyjemny kolor będzie pasować do innych dekoracji a po przyjęciu nie trzema zawracać sobie głowy usuwaniem trudnych plam.

 

Przyjęcie urodzinowe dorosłego

Inaczej będzie wyglądać wystrój urodzinowy dla dziecka a inaczej dla osoby dorosłej, to oczywiste. Tutaj bajkowe motywy zastępowane są przez proste kolory i wzory. 

  •       Obecnie na topie są balony foliowe w postaci pojedynczych napisów, liter lub bardziej tematycznych z nadrukiem czy w oryginalnych kształtach. Złoty napis balonowy z pewnością spodoba się dorosłym.
  •       Talerzyki, kubeczki i inne elementy na stole najlepiej, gdy mają jeden kolor. Wszelkie inne dekoracje na stole lub zawieszone w powietrzu są najciekawsze, kiedy są ozdobione wybranym motywem np. liczbą urodzin solenizanta.
  •       Motyw fotobudki lub ubierania akcesoriów (typu peruka czy maska) do zdjęć, to świetna zabawa dla osób w każdym wieku. 
  •       Na stole rozłóż serwetki a na nich umieść własnoręcznie przygotowane karteczki z imionami.  

 

Wybierając dekoracje urodzinowe dla dziecka czy dorosłego, warto trochę zaszaleć. Przyjęcie na tą wyjątkową okazję musi być przecież niezapomniane dla gości, jak i samego jubilata.