Sklep z kawą online - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

5 142

Producenci

więcej... mniej

Kawa – aromatyczny napój pobudzający zmysły

Nic nie aktywizuje do działania tak jak filiżanka gorącej kawy. Jej mocny zapach unosi się jeszcze na długo po zaparzeniu, wypełniając subtelną wonią cały dom. Dla wielu ludzi sklep z kawą to swoisty raj na ziemi – mogą oni godzinami błądzić między półkami i wybierać ulubione jej rodzaje. Pijemy kawę na wiele sposobów – rankiem w pośpiechu bierzemy kilka jej łyków, pędząc do obowiązków codziennego życia lub spokojnie delektujemy się jej niepowtarzalnym smakiem, czyniąc z jej picia prawdziwy rytuał. W każdym przypadku jednak kawa zachowuje swoje wyjątkowe właściwości i niezmiennie zadowala nasze kubki smakowe.

Etiopska geneza kawy

Kawa prawdopodobnie odkryta została w Etiopii. Tam najwcześniej zaczęto spożywać jej owoce, zauważając jednocześnie ich pobudzające cechy. Obecnie istnieją nawet legendy dotyczące odkrycia kawy przez pewnego etiopskiego pasterza. Dopiero po jakimś czasie poddawano ziarna kawy obróbce, polegającej na ich prażeniu, a następnie parzeniu. Zwyczaj ten zyskał uznanie również w krajach arabskich, a następnie także w Europie. Europejską stolicą kawy są dziś zdecydowanie Włochy. W ten sposób powstał napój, który możemy spożywać do dzisiaj i który cieszy się niesłabnącą popularnością już od kilkuset lat.

Jaką kawę wybrać?

Bardzo często ulubiony rodzaj kawy zmienia się na przestrzeni naszego życia. Obecnie możemy wybierać w całym ich bogatym wachlarzu. Najbardziej popularne to z pewnością espresso, latte macchiato, cappuccino, americano czy cafe au lait. Jaka będzie najbardziej odpowiednia? Osoby, dla których kawa powinna mieć mocny, bardzo intensywny smak i przede wszystkim dać potężny zastrzyk energii wybiorą espresso. Z kolei dla tych lubiących delikatny, mleczny posmak i dla których picie kawy jest prawdziwym rytuałem bez konieczności jej ponadprzeciętnych właściwości pobudzających idealne będzie latte macchiato. W lecie ogromną popularnością cieszy się kawa mrożona, czyli tak zwana frappe. Zwyczaj picia kawy na zimno został przejęty na całym świecie od Greków. Najczęściej dodaje się do niej gałkę lodów, natomiast w wersji bardziej bogatej opatrzona jest ona takimi dodatkami jak na przykład bardzo słodkie syropy. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które kochają smak kawy, ale jednocześnie nie wyobrażają sobie picia jej w gorącej wersji podczas upalnych dni.

Mielona czy ziarnista?

Jedna i druga ma swoje zalety. Przyjmuje się, że kawa ziarnista lepiej zachowuje aromat i dzięki temu jest po prostu smaczniejsza. Jednak aby przyrządzić napój z ziaren musimy zakupić młynek. Dla posiadaczy ekspresów do kawy problem nie istnieje – większość z nich jest w niego wyposażone. Nasz sklep z kawą online oferuje zarówno kawę mieloną, jak i ziarnistą. Na domers.pl znajdziecie Państwo różne marki – między innymi Jacobs, Tchibo czy LavAzza, zarówno w wersjach mielonych, jak i ziarnistych.

Pozytywny wpływ na nasz organizm

Czy rzeczywiście kawa ma, jak się to powszechnie utarło, zły wpływ na nasze zdrowie? Chyba każdy z nas, odwiedzając po raz kolejny sklep z kawą obiecywał sobie, że przy tym opakowaniu kawy ograniczy znacznie jej spożywanie. Oczywiście - kawa w zbyt dużych ilościach nie będzie dobrze wpływać na nasz organizm. Ta reguła jednak dotyczy praktycznie wszystkiego. Istotą spożywania kawy jest więc umiar – jeśli będziemy go zachowywać może ona wręcz poprawić stan naszego zdrowia. Przede wszystkim działa ona stymulująco i pobudza do działania. Dlatego kiedy zdecydujemy się na jej wypicie na przykład przed wykonaniem treningu, mamy szansę na zwiększenie wydolności organizmu. Bardzo mało osób jest świadomych, że może ona wpłynąć również na zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby Parkinsona, chorób serca, czy cukrzycy. Od teraz wypijając dwie filiżanki kawy dziennie nie musimy mieć już wyrzutów sumienia. Poza wszystkimi fachowymi informacjami na ten temat – kawa jest po prostu pyszna…

Najlepszy sklep z kawą online

Jak wybrać sklep z kawą, który będzie oferował jednocześnie najwyższej jakości produkty, jak i nie narazi na nieproporcjonalnie wysokie koszty? Wszystko to znaleźć można na domers.pl. Jesteśmy marką przyjazną klientowi i otwartą na kontakt z nim. Bez żadnych wątpliwości możemy zapewnić najlepszą jakość oferowanych przez nas towarów, a także bardzo szeroki ich wybór. Proponujemy klientom kawy pochodzące od znanych i cenionych na rynku producentów. Oferujemy wygodne zakupy – sklep z kawą online pozwala bowiem na zaoszczędzenie czasu przez pozyskanie szukanych produktów zza ekranu własnego komputera. To świetne rozwiązanie dla konsumentów, którzy nie mają wystarczająco czasu aby poświęcić długie godziny na wizyty w stacjonarnych sklepach. Zakupy na domers.pl to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Oferujemy uznane i cenione produkty w atrakcyjnych cenach. Nasi klienci mają gwarancję udanych zakupów, a następnie mogą cieszyć się smakiem swojej ulubionej kawy, bez zmartwień o koszty czy uciążliwy proces kupna w stacjonarnych sklepach.