Kosze i wiadra - metalowe, plastikowe, ratanowe

Filtruj według

Cena

29 70

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Kuchnia i łazienka – najtrudniejsze do sprzątania

Sprzątanie pokoi wydaje się być mało skomplikowane. Wystarczy pościerać kurze, odkurzyć i zmyć podłogę, by było czysto. Trudniej utrzymać porządek w miejscach, gdzie naprawdę dużo się dzieje. Samo wytarcie kurzy i podłogi nie powoduje, że kuchnia będzie wyglądać perfekcyjnie. Z kolei w łazience jest mnóstwo zakamarków, w których trzeba walczyć z osadem i bakteriami. Nic dziwnego, że domowe porządki w przestrzeni kuchennej i łazienkowej są najbardziej czasochłonne.

 

Sprzątanie w kuchni

Piękna i zadbana kuchnia wymaga nierzadko sporego wysiłku. Dokładnie pozmywane talerze, pościerane kurze, umyta podłoga – to niestety nie wszystko, co zapewni nam czystość kuchennego wnętrza. Niezbędne jest też regularne przecieranie blatu i kuchenki (lub płyty indukcyjnej, elektrycznej czy gazowej). Koniecznie trzeba też wycierać fronty szafek a nawet kafelków na ścianie, ponieważ gromadzi się na nich duża ilość tłuszczu i brudu. Jedną z ważniejszych czynności w kuchni jest też segregacja śmieci. Do tego niezbędne są nam kosze. Ich ilość zależy od tego, czy segregujemy odpady. W szafce pod zlewem można umieścić ich nawet kilka, jeśli miejsce na to pozwoli. A jakie kosze na śmiecisą najlepsze? Niektóre mają zamykaną klapę – to rozwiązanie ma swoje plusy i minuty. Zaletą jest to, że nieprzyjemne zapachy trudniej wydostają się z kosza. Minusem jest fakt, że aby otworzyć klapę trzeba ją pchnąć ręką, co wydaje się mało higieniczne. Czasami lepsze są po prostu otwarte kosze na śmieci, gdzie odpady wystarczy wyrzucić bez konieczności uchylania pokrywy. Jeśli jednak wolisz, by brzydkie zapachy nie ogarnęły całego wnętrza szafki, warto wybierać kosze na śmieci z zamykaną klapą i dodatkowymi udogodnieniami np. tylnym haczykiem na zmiotkę i szufelkę. By zaoszczędzić miejsce, najlepiej za pomocą specjalnego wieszaka zamontować kosz na wewnętrznym froncie szafki kuchennej. Ułatwi to wyrzucanie odpadów oraz ogólne utrzymanie porządku. Ciekawym rozwiązaniem w kuchni, jeśli chodzi o pojemniki na odpady jest też system nablatowy. To forma małego kosza (mini pojemnika), który stoi cały czas na blacie i jest dla nas dostępny na wyciągnięcie ręki. Zaletą jest fakt, że wszystkie śmieci i odpady można szybko wyrzucić bez potrzeby otwierania szafki. Słabością tego produktu jest konieczność częstej wymiany worka (w koszu zmieści się niewielka ilość śmieci) i potrzeba posiadania wolnej przestrzeni na blacie, co nie zawsze sprawdzi się w małej kuchni. W przestrzeni kuchennej jak i w wielu innych pomieszczeniach kosze na śmieci, które widać od razu powinny mieć ciekawy wygląd czy kolor. Designerski styl lub kontrastowa barwa sprawią, że kosz nie będzie jedynie kłopotliwym dodatkiem, ale stanie się również ozdobnym dopełnieniem aranżacji wnętrza.

 

Sprzątanie w łazience

Miejsca, które trzeba dokładnie umyć, dbając o czystość w łazience to przede wszystkim umywalka, toaleta i prysznic bądź wanna. Nie obejdzie się też bez wycierania kurzu z szafek, parapetów lub pralki. Produktem, który bardzo przydaje się w porządkowaniu łazienki jest kosz na bieliznę. Jeśli tylko pozwoli na to przestrzeń, taki pojemnik warto mieć, gdyż ułatwi segregację brudnej odzieży a więc zaoszczędzi również Twój czas. Kolorowy kosz z pokrywą może nie tylko pełnić funkcję kosza na bieliznę, ale również pojemnika na zabawki czy inne akcesoria. W łazience przechowujemy często wanienki. Są one niezwykle praktyczne – służą do ręcznego prania, wyciągania mokrych ubrań z pralki czy mycia wielu innych rzeczy. Najlepsza wanienka do mycia będzie posiadać solidne uchwyty, które umożliwią jej wygodne przenoszenie. W dużej łazience można z powodzeniem przechowywać wiadro prostokątne – niezbędne do mycia podłóg. 

 

Sprzątanie - gadżety do małego domu

Gdy w Twoim domu jest mało miejsca na przechowywanie akcesoriów niezbędnych do prac domowych, na pomoc przychodzą pomysłowe gadżety. Ich idea opiera się głównie na tym, by zajmowały one niewiele przestrzeni, nie tracąc przy tym swojej funkcjonalności. I tak w wielu sklepach, również w internetowym sklepie Domers.pl, kupimy składane wiadra lub kosze. Są one wykonane z wysokiej jakości plastiku, który umożliwia złożenie boków w harmonijkę. Dzięki temu wiadro czy kosz może być płaskie a więc o wiele łatwiejsze w przechowywaniu. Wybór takiego modelu to oszczędność miejsca i pewność uzyskania praktycznego pomocnika, który przyda się podczas wielu prac czy zabaw w domu lub ogrodzie.