Artykuły do sprzątania, vileda,yotta,brabantia - niskie ceny

Filtruj według

Cena

8 23

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Sprzątanie może być proste!

Czy znasz to uczucie, gdy po męczącym sprzątaniu porządek w domu (szczególnie, gdy mieszka w nim cała rodzina), utrzymuje się przez kilka chwil? Następnego dnia znowu zbiera się kurz, pojawiają się plamy, brudne ubrania, garnki w zlewie i tak w kółko. By nadążyć za tym bezlitosnym tempem tworzenia się bałaganu trzeba mieć naprawdę sporo siły i czasu. Dlatego producenci jak i same osoby sprzątające w domu starają sobie z tym poradzić na różne sposoby. Albo wymyślane są pomysły na wykorzystanie znanych już nam rzeczy, albo firmy wypuszczają na rynek akcesoria, które mają ułatwić nam radzenie sobie z domowymi obowiązkami. Ze wszystkich rad warto skorzystać, byleby sprzątanie stało się szybsze i efektywniejsze.

 

Akcesoria ułatwiające sprzątanie

Szukasz rozwiązań, które pomogą Ci szybciej usunąć wszelkie zabrudzenia? Pomysłów, dzięki którym nie wyczerpiesz swoich sił tuż po wytarciu kurzy z mebli? Te akcesoria powinny Ci w tym pomóc:

  •       Szczotki o nietypowych kształtach – kupując czy to małą szczotkę do mycia, czy szczotki do zamiatania warto zwracać uwagę na ich kształt. Im szczotka ma oryginalniejszy kształt, tym lepiej. Wyprofilowana forma ułatwi trzymanie w ręce a odpowiednio ścięte i dłuższe na krawędziach włosie szczotki pozwolą łatwiej dotrzeć do trudnodostępnych miejsc i kątów. 
  •       Gotowe ściereczki nasączone – dostępne są w wielu opcjach np. do ścierania kurzu, do mycia okien i luster czy do łazienek. Sprzątając takimi ściereczkami nie trzeba używać dodatkowych środków, co znacznie ułatwia i przyśpiesza sprzątanie. 
  •       Myjka do okien – to urządzenie, które doskonale ściąga wodę z czyszczonej powierzchni. Kilka ruchów myjką i zarówno okna jak i inne szklane powierzchnie są suche oraz niezwykle czyste. Jest to też sprawdzony patent na okna bez smug. 
  •       Mop ze spryskiwaczem – idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią męczyć się z namaczaniem i wyrzynaniem mopa. Umieszczony na rączce niewielki zbiornik na wodę lub detergent można w każdej chwili zaaplikować na podłogę za pomocą specjalnego przycisku. Zmywanie podłogi jest szybkie i przyjemne, bez obciążenia pleców. 
  •       Magiczna gąbka – jest bardzo pomocna w szybkim usuwaniu trudnych zabrudzeń. Gąbkę wystarczy zwilżyć wodą, by poradzić sobie z uciążliwymi plamami, mocnym brudem a nawet śladami z kredek (przydatne szczególnie wtedy, gdy w domu są dzieci). Mycie magiczną gąbką to szybsze sprzątanie i oszczędność pieniędzy – nie trzeba dodatkowych detergentów. 
  •       Rękawica do sierści / rolka do ubrań – oba produkty pokochają osoby, które mają w swoim domu futrzanego przyjaciela. Specjalne rękawice dostępne w sklepach lub po prostu zwykła rolka upora się szybko i dokładnie z sierścią pozostawioną na meblach tapicerowanych. 
  •       Folia w szafkach i lodówce – to bardziej patent na wykorzystanie znanego produktu niż nowy gadżet. Gdy półki w szafkach oraz w lodówce wyłożysz przeźroczystą folią, o wiele szybciej je posprzątasz. Nie trzeba męczyć się z usuwaniem plam i kurzu, bo wystarczy wymienić kawałek folii na nowy. 

Tanie i szybkie sprzątanie

Jeśli szukasz prostych rozwiązań za grosze, które pozwolą Ci nieco przyśpieszyć domowe porządki wystarczy, że kupisz te dwie rzeczy:

Miotełka do kurzu

Ten produkt znany jest już od dawna. Najprostszy a jednocześnie skuteczny. Lekka miotełka z włosiem o właściwościach elektrostatycznych przyciąga kurz i brud jak magnes. Zebrane zabrudzenia można usunąć z niej za pomocą wody z mydłem. Miotełki do kurzu są często dostępne w formie teleskopowej lub obrotowej. Ułatwia to dostęp to trudnodostępnych miejsc. Miotełka do kurzu osadzona na długim, giętkim kiju pozwoli uprzątnąć bez wysiłku górne części szaf i półek.

Ściągaczka do okien

Przykład produktu, który naprawdę ułatwia życie. Poręczna, mała i bardzo precyzyjna. Ściągaczka do okien jest zakończona silikonową krawędzią, która dokładnie zbiera wodę z powierzchni szyb czy luster. Mocną stroną tego gadżetu jest to, że nie rysuje i nie pozostawia smug. Używając ściągaczki, w kilka chwil mamy czyste i suche lustra, okna w domu czy szyby w samochodzie. W sklepach (również w internetowym sklepie Domers.pl), można kupić także bardziej rozbudowane modele tego produktu. Jest nim ściągaczka do okien wyposażona w długi kij ułatwiający mycie wysokich powierzchni. Inne posiadają z jednej strony silikonową krawędź a z drugiej gąbkę do usuwania trudniejszych zabrudzeń. Warte polecenia są też ściągaczki z gąbką i wygodnym spryskiwaczem (posiada pojemnik na preparat do czyszczenia).