Meble ogrodowe - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

2 1200

Producenci

więcej... mniej

Trendy w ogrodzie

Lato w pełni, więc czas na sadzenie i sianie roślin w ogrodzie mija, ale zawsze jest dobry moment na to, by upiększyć ogród meblami i ozdobami!

Wystawy ogrodnicze, które wyznaczają trendy

Najpopularniejszą wystawą ogrodniczą jest chyba RHS Chelsea Flower Show, która odbywa się każdego roku w Londynie. Ten ogromny pokaz roślin przyciąga mnóstwo sławnych osób i cenionych osób: architektów, ogrodników oraz producentów z różnych zakątków świata. To właśnie te osoby wyznaczają nowe trendy w ogrodnictwie i to oni decydują, co będzie modne w tym roku, a co nie. Kwiaty czy meble ogrodowe – szeroki wybór, jaki po RHS Chelsea Flower Show oferują producenci może przywrócić nas o zawrót głowy, ale spokojnie! Pomimo ogromnego wyboru, możemy wyłonić kilka nurtów, które będą na topie przez najbliższy rok. Na szeroki wybór mebli ogrodowych w Polsce wpłynie nie tylko zagraniczny rynek, ale także nasz, polski, ponieważ w Warszawie również odbywają się targi ogrodnicze – Zieleń to Życie. Po tych targach, wybór mebli i roślin będzie jeszcze większy, a trendy mogą okazać się zaskakujące.

Rdzawy ogród

To, co jest najpopularniejsze w 2019 roku, w roku 2018 było zaledwie raczkującym trendem. Mowa tutaj, oczywiście, o rdzy. Nie chodzi tylko o meble, ale i o rośliny! Jeśli potrzebujemy nowych mebli ogrodowych – szeroki wybór z pewnością zaoferują nam sklepy z akcesoriami do ogrodów, a najpopularniejsze będą z całą pewnością te, które będą miały rdzawy kolor, bądź będą pokryte rdzą. Choć rdza może kojarzyć się negatywnie, to w ogrodzie nadaje ona rustykalnego, eleganckiego wyglądu i sprawia, że nasze zaciszne miejsce zdaje się być znacznie bardziej luksusowe. Mimo elegancji, rdza nie sprawia, że ogród jest nieprzyjemny w odbiorze i trudno w nim wypoczywać, ponieważ nadal jest w niej rys natury! Przecież rdzewienie przedmiotów jest w pełni naturalnym procesem. Poza tym, nie chodzi tylko o rdzawe meble, ale także o rośliny. W sezonie letnim 2019 roku popularne w takim razie będą również irysy, dalie czy mieczyki, które mają rdzawy, czy brązowy odcień kwiatów. Rdza cudownie komponuje się z zielenią, dlatego nie ograniczajmy się tylko do drewnianych mebli i ozdób; postawmy na metal pokryty rdzą, który swoją ciepłą barwą będzie cieszyć nasze oczy.

Postawmy na naturę

Poza rdzą w ogrodzie, nadal niesamowicie popularne jest utrzymywanie ogrodu w naturalnym „nieładzie”. Niegdyś bardzo popularne były idealnie wystrzyżone trawniki, żywopłoty przycięte jak od linijki, szachownice z klombów i wysypane kamieniem ścieżki. Obecnie, moda na tego typu ogrody odchodzi w niepamięć. Jeśli nasz trawnik nie jest idealnie przycięty, nie musimy się martwić. Podobnie w przypadku żywopłotów i klombów. Puszczone wolno krzaki mogą się dowolnie rozrastać, tworząc cieniste miejsca, co w przypadku coraz wyższych temperatur latem może okazać się zbawiennie. Jeśli chodzi o trawniki, to trend na naturalność także im sprzyja w przypadku wysokich temperatur, bowiem zbyt częste koszenie trawy, zwłaszcza w upalną pogodę, może skończyć się tym, że niestety, ale nasz trawnik wyschnie na słońcu do takiego stanu, że zamiast soczyście zielonej trawy będziemy mieć spalone na słomę źdźbła.

Przyjemne z pożytecznym

Jeśli jesteśmy pragmatyczni i lubimy łączyć przyjemne z pożytecznym, to ten rok w ogrodzie będzie naszym rokiem. Dlaczego? A no dlatego, że ten rok wspiera łączenie tego, co pożyteczne, z tym, co piękne. Ogrodnicy wreszcie docenili piękno drzew i krzewów owocowych, ale także warzyw, dlatego też jeśli chcemy mieć warzywniak, a nie mamy zbyt wiele miejsca, nie szkodzi. To właśnie warzywa mogą być ozdobą naszego ogrodu, zwłaszcza pomidory czy pięknie kwitnące ziemniaki. Również drzewa owocowe mają swoją chwilę chwały – jabłonki, czereśnie i wiśnie oraz grusze dodają ogrodowi uroku swoimi białymi kwiatami wiosną, zaś latem i jesienią dają owoce, które także można traktować jako ozdobę, do tego jadalną. Świetnym sposobem na zagospodarowanie miejsca w ogrodzie tak, by był on i ozdobny, i przydatny, jest sadzenie krzewów owocowych, takich ja agrest czy aronia, a tuż obok sadzenie poziomek i truskawek, które dobrze czują się w towarzystwie innych owoców. Ponadto, poziomki nadadzą naszemu ogrodowi lekko leśnego klimatu, dzięki czemu będziemy czuć się w nim jeszcze swobodniej.

Meble ogrodowe – szeroki wybór, z którego coś trzeba wybrać

Jeśli mamy już ogród, to poza zbieraniem jego plonów, chcemy także wykorzystać go jako miejsce do wypoczynku. Żeby tak się stało, niezbędne są meble. Idąc do sklepu, okazuje się, że wybór jest tak wielki, że trudno się na coś zdecydować. Zważywszy na to, że trendem tego roku jest rdza, to można iść tym tropem i kupić meble właśnie w tym stylu. Jednak jeśli nie mamy ochoty na rdzawe meble, możemy poszukać czegoś innego. Choć znawcy mody ogrodowej mówią, że meble z palet przestają być modne, nie musimy się tym przejmować. Ich plusem jest to, że możemy zrobić je sami z zakupionych palet i samodzielnie je pomalować, na przykład na biało. Drewniane palety nadal zresztą wpisywać się będą w naturalny trend, więc tym bardziej nie musimy rezygnować z tego typu mebli. Z kolei, jeśli chodzi o oświetlenie ogrodu, darujmy sobie lampki solarne wbijane w ziemię, a postawmy na lampiony i świece (zwłaszcza na te świece, które odstraszają komary).