Grille ogrodowe i akcesoria do grilla - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

1 349

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Grille ogrodowe i akcesoria do grilla – jakie będą najlepsze dla naszych potraw?

Początek lata już był, więc sezon grillowy jest w pełni, a co za tym idzie, najwyższy czas, by wybrać grille ogrodowe i akcesoria do grilla.

Jakie są rodzaje grillów ogrodowych?

Jeśli sądzisz, że jest tylko jeden rodzaj grillów ogrodowych i akcesoriów do grilla, to oczywiście, że jesteś w błędzie. Grille ogrodowe i akcesoria do grilla mają mnóstwo rodzajów i designów. Nic dziwnego, wszakże ile użytkowników grilla, tyle preferencji, a rynek musi sprostać im wszystkim. Na początek zajmijmy się jednak tym, jakie są rodzaje grillów ogrodowych. Można wymienić ich aż cztery! Grille ogrodowe dzielą się na: węglowe, gazowe, elektryczne oraz węglowo-gazowe. Każdy z tych grillów ma swoje wady i zalety, każdy znajdzie swoich wielbicieli jak i osoby, które nigdy w życiu go nie wybiorą.

Grille węglowe to takie grille, które mają specjalne miejsce, do którego wsypujemy węgiel drzewny i rozpalamy go. Jest to chyba najpopularniejszy ze wszystkich grillów. Nic dziwnego – potrawy z niego z pewnością smakują inaczej, w zależności od tego, jakiego drzewa dodamy do ognia. Ponadto, możemy także dodawać do ognia aromatyczne zioła, co nadaje naszym potrawom inny smak i aromat. Minusem grilla węglowego z pewnością jest to, że jesteśmy uzależnieni od pogody: jeśli pada deszcz, nie ma opcji, żeby grill się udał. Ponadto, grill ten wymaga rozpalania, co zajmuje mniej wprawnym użytkownikom grilla sporo czasu. Jeśli ktoś jest jednak wprawiony i po prostu lubi aromat i smak potraw z grilla węglowego, to czasochłonność i wymagania co do pogody nie powinny być problemem.

Grill gazowy z kolei ma to do siebie, że nie wymaga rozpałki ani prądu, jak grill elektryczny, ale bez butli z gazem nie uda nam się go rozpalić. Pamiętajmy, że żeby podpiąć butlę gazową, potrzeba odpowiednich umiejętności – bez nich użytkowanie takiego typu grilla może być niebezpieczne, dlatego istotne jest, by butlę z gazem podpinał ktoś, kto dobrze się na tym zna. Poza tym, grill ten jest prosty w obsłudze i nadaje się na kemping.

Grille elektryczne mają to do siebie, że bez dostępu do prądu, nie będziemy w stanie ich używać. Są jednak idealnym rozwiązaniem na niepogodę, ponieważ takiego typu grille mogą być używane także w domowym zaciszu, a co za tym idzie, również zimą, kiedy sezon na grilla jest tylko przyjemnym, letnim wspomnieniem! Nie znaczy to jednak, że grilla elektrycznego nie można używać w ogrodzie, wręcz przeciwnie. Jeśli mamy dostęp do prądu, grill ten świetnie sprawdzi się podczas garden party.

Jakie akcesoria do grilla będą najprzydatniejsze?

Kiedy wiemy już, że najwyższy czas rozpocząć grillowanie i dobraliśmy odpowiedni grill, dobierzmy do niego idealne akcesoria. Grille ogrodowe i akcesoria do grilla to coś, czego w sklepach z wyposażeniem ogrodów na pewno nie zabraknie, zwłaszcza podczas sezonu na tego typu produkty. Zastanówmy się jednak, jakie akcesoria do grilla będą najprzydatniejsze? Po pierwsze, sztućce grillowe. Nie chodzi tutaj oczywiście o zwykły nóż i widelec, a specjalne sztućce przeznaczone do używania ich podczas grillowania. W zestawie sztućców grillowych najczęściej znajdują się: szpatułka, szczypce oraz widelec. Każdy z tych sztućców ma dłuższą rączkę i specjalny uchwyt, dzięki czemu, używając tych narzędzi, nie poparzymy się, a przewracanie kiełbasek i mięsa z pewnością będzie bezpieczniejsze, niż gdybyśmy używali zwykłych sztućców.

Ponadto, warto zaopatrzyć się w dodatkowy ruszt, dzięki czemu będzie można jednocześnie upiec więcej jedzenia – idealne rozwiązanie, jeśli organizujemy większą imprezę.

Akcesoria do grilla to nie tylko to, co pomaga nam w pieczeniu, ale także te produkty, które wspomogą nas w rozpalaniu grilla czy, później, czyszczeniu go. Warto zaopatrzyć się w miech, dzięki któremu nie będziemy musieli dmuchać w żar, by rozpalić ogień. Dobrym produktem, który ułatwi nam później czyszczenie rusztu, będzie specjalna szczotka do grilla. Jest ona tak skonstruowana, że szorowanie rusztu nie będzie aż tak uciążliwa: przeważnie zrobiona jest z bardzo twardego włosia, a do tego ma skrobaczkę, która ułatwia zeskrobywanie przypalonych fragmentów. Dzięki temu, możemy wyczyścić ruszt, co jest ważne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy, że nie zachowanie higieny może zaszkodzić naszemu zdrowiu!

Jeśli chcemy zminimalizować problemy związane z myciem rusztu, warto zaopatrzyć się w tacki aluminiowe, na których będziemy opiekać nasze ulubione, grillowe potrawy: tłuszcz nie będzie skapywać bezpośrednio do ognia, a więc nie będą wydzielać się szkodliwe substancje. Dzięki temu, jedzenie z grilla będzie nie tylko zdrowsze, ale i smaczniejsze.

Jakie powinny być materiały, z których nasze grille ogrodowe i akcesoria do grilla będą wykonane?

Kupując grill i akcesoria do niego, nie powinniśmy oszczędzać. Ostatecznie, chodzi tu o nasze zdrowie. Nie jest to przesada: choć jedzenie z grilla może być zdrowe, to jest tak tylko w przypadku, jeśli nasz grill i akcesoria do niego są dobrej jakości. Jeśli ruszt czy szczypce są wykonane ze słabej jakości stali, bądź, co gorsza, z tworzywa sztucznego, możemy spodziewać się, że w naszym jedzeniu pojawią się niepożądane substancje, ponieważ wytopią się one z akcesoriów, których używamy. Choć brzmi to abstrakcyjnie, to warto pamiętać, że najtańsze grille mogą być zrobione z tworzywa sztucznego, które po kilku użyciach nie będzie nadawało się do niczego i będziemy musieli sprawić sobie nowego grilla. Dlatego właśnie warto zainwestować: jeśli raz kupimy porządnego grilla i akcesoria do niego, to będą one służyły nam przez długie lata.