Krzesła ogrodowe - Krzesła do ogrodu - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Cena

16 500

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Meble tarasowe na dłużej niż jeden sezon

Coraz chętniej spędzamy czas na zewnątrz, ciesząc się słońcem i pięknym widokiem ogrodu. Jakie meble wybrać, żeby służyły nam dłużej, niż jeden sezon?

Z czego najczęściej wykonane są dobre meble na taras?

Idąc do marketu budowlano-ogrodniczego i szukając w nim idealnych mebli na nasz taras, nie zawsze wiemy, czego konkretnie mamy się spodziewać i jakich materiałów unikać? Przyglądając się meblom, okazuje się, że wszystkie wykonywane są z podobnych materiałów: plastiku, rattanu, metalu, technorattanu bądź z drewna. Skąd mamy wiedzieć, który z tych produktów jest najlepszej jakości? Niestety, rozstrzygnięcie tego nie jest takie łatwe, dlatego właśnie warto jest oceniać „na oko”. Dlaczego? A no dlatego, że oceniając meble w ten sposób, widzimy, czy produkt wygląda solidnie, czy nie. Ponadto, często o jakości mebla świadczy jego cena. Im tańszy mebel, tym tańsze produkty (oraz koszty produkcji) zostały wykorzystane do stworzenia tej rzeczy, stąd też mniejsza wytrzymałość. Plastik, rattan czy drewno, którego używa się do tworzenia mebli ogrodowych powinien mieć swoją cenę, jeśli ma przetrwać dłużej, niż jeden sezon i być odporny na słońce. Inaczej sprawa ma się z metalem, ponieważ ten materiał z reguły jest wytrzymały i raczej trudno natrafić na tanie meble z metalu, które byłyby złej jakości.

Luksusowe meble, czyli jakie?

Jeśli dobrze wiemy, że chcemy zakupić na nasz taras meble drogie i luksusowe, to musimy wiedzieć, jakie firmy należą do tych luksusowych. Poza tym, jak inaczej rozpoznać, czy meble, które sobie upatrzyliśmy, na pewno należą do luksusowych? Okazuje się, że nie jest to aż tak trudne. Podobnie jak w przypadku mebli dobrej jakości, tak i tutaj warto skorzystać ze swojej intuicji. Meble luksusowe w dużej mierze są warte swojej ceny. Co to znaczy? To znaczy, że luksusowe meble, nawet z plastiku czy rattanu, będą wykonane w doskonały, niemalże perfekcyjny sposób, co widać na pierwszy rzut oka. Jeśli meble są ekskluzywne i luksusowe, to widać to od razu i mamy gwarancję jakości. Wiemy, że produkt, na który chcemy się zdecydować, z cała pewnością wytrzyma dłużej niż jeden sezon. Czasem warto jest zainwestować w coś droższego i ekskluzywnego, ponieważ mamy wtedy pewność, że produkt kupiliśmy raz, ale porządnie i wystarczy on na dłużej. Ponadto, często luksusowe meble mają oryginalny design, czyli po prostu nie spotkamy zbyt wiele takich samych modeli. To uczyni nasz taras wyjątkowym i z pewnością będzie czym pochwalić się przed znajomymi.

Krzesła ogrodowe – krzesła do ogrodu

Chcąc kupić meble, zastanówmy się od razu, czy potrzebujemy całego zestawu, czy chcemy kupować meble pojedynczo? Rodzajów mebli ogrodowych nie jest zbyt dużo, a składają się na nie: krzesła i fotele, stoły i stoliki kawowe, leżaki, sofy technorattanowe, huśtawki oraz dodatki, takie jak donice i parasole. Wszystko to jest dostępne zarówno w zestawach, jak i osobno, pojedynczo. Nie zawsze przecież potrzebujemy całego zestawu, bo przecież może się zdarzyć, że tylko jedno krzesło jest uszkodzone i trzeba je wymienić, aby znowu był komplet. Warto poszukać wtedy ofert w internecie, wpisując frazę krzesła ogrodowe – krzesła do ogrodu. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić pieniądze i zamiast kupować nowy zestaw, kupimy jedynie dodatkowe krzesło.

Drewno, rattan czy technorattan?

Drewno, rattan i technorattan to trzy, najpopularniejsze i chyba najładniejsze surowce, z których wytwarza się meble. Rattan i drewno są pochodzenia naturalnego, natomiast technorattan jest już syntetycznym odpowiednikiem rattanu. Który z tych trzech surowców wybrać? Cóż, każdy ma swoje wady i zalety. Jeśli lubimy drewno i jego naturalny wygląd, możemy znaleźć meble wykonane właśnie z niego. Nie są to jednak meble zbyt odporne na czynniki zewnętrzne, zwłaszcza te, które wykonane są z miękkiego drewna, jak np. sosna. Warto więc raz do roku impregnować meble z drewna, aby przedłużyć ich żywotność, i mogły posłużyć nam dłużej, niż jeden sezon.

Z kolei meble z rattanu mają niejednokrotnie finezyjny wygląd, ponieważ rattan jest giętki i formuje się go pod wpływem pary wodnej. Niestety, rattan ma to do siebie, że jeszcze gorzej od drewna znosi wpływ warunków atmosferycznych, może się wysuszać i łamać, dlatego najlepiej będzie chować je po sezonie do domu. Z całej trójki, najbardziej odporny na warunki atmosferyczne jest technorattan. Ten ostatni surowiec, choć jest syntetyczny, to nie jest mniej ekologiczny od wyżej wymienionych, ponieważ w przeciwieństwie do rattanu i drewna, jest bardziej wytrzymały, przez co może dłużej nam służyć i nie wyrzucimy go tak prędko, jak mebli z drewna czy rattanu. Ponadto, technorattan, podobnie jak jego naturalny odpowiednik, jest doskonałym materiałem do formowania, więc można stworzyć z niego ciekawe kształty, które nadadzą tarasowi ekskluzywnego wyglądu.

Warto jest zwrócić uwagę na cenę produktów, które chcemy zakupić. Jeśli meble, które sobie upatrzyliśmy, są podejrzanie tanie, zrezygnujmy z nich – możliwe, że jakość ich wykonania będzie marna i nieważnie, czy to rattan, drewno, technorattan czy metal, ich żywotność może okazać się zaskakująco krótka, przez co na następny sezon będziemy musieli kupić nowe meble na taras.