Leżaki do ogrodu, leżaki ogrodowe - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Cena

89 429

Producenci

więcej... mniej

Promocje

Jaki leżak do ogrodu wybrać?

Choć wydaje się, że zakup leżaków ogrodowych to prosta sprawa, może okazać się, że niekoniecznie tak jest! Jaki kupić, żeby na pewno być zadowolonym?

Jaki powinien być idealny leżak ogrodowy?

Zanim postanowimy, że naszą rodzinę trzeba zaopatrzyć w leżaki ogrodowe, koniecznie musimy zastanowić się nad tym, po co te leżaki nam będą i jak będą nam służyć. Czy będą służyć jedynie do opalania? Czy też będą służyć jako siedzisko do czytania? Zastanówmy się też nad tym, gdzie leżak będzie stał: na balkonie, na tarasie, obok ogrodowego basenu, czy też w jakimś zadaszonym miejscu? Wszystko to jest istotne, ponieważ w zależności od przeznaczenia i miejsca jego przechowywania, powinniśmy dobierać materiały, z jakich leżak będzie zrobiony. Dzięki temu, kupimy taki leżak, który będzie nam odpowiadać, który będzie wygodny i będzie faktycznie używany, a nie będzie stał i się kurzył, ponieważ jest nietrafionym zakupem.

Leżaki ogrodowe

Kiedy już wiemy, do czego będzie nam służyć leżak, poszukajmy odpowiedniego modelu. Rynek oferuje wiele rodzajów leżaków ogrodowych. Są leżaki, które mają opcję regulacji i możemy ustalić sobie kąt pochylenia, dzięki czemu możemy zarówno siedzieć, jak i leżeć, ale są też takie, które oferują tylko jedną pozycję – leżenie albo siedzenie. Leżak powinien być wyposażony także w podłokietniki i w podnóżek, dzięki czemu będzie można wygodnie oprzeć ręce i nogi, a także łatwiej będzie wstać. Pamiętajmy, aby przed zakupem leżaka, wypróbować każdy model – z pewnością będzie nam łatwiej wybrać model do nas pasujący. Ponadto, zwróćmy uwagę na długość i szerokość leżaka. Leżak powinien mieć szerokość co najmniej 50 cm, zaś długość to co najmniej 160 cm, jeśli jest przeznaczony do leżenia. Jeśli wiemy, że leżak będzie często przenoszony, poszukajmy takiego, który zrobiony jest z lekkiego materiału, albo ma dołączone kółeczka.

Materiały, z których wykonuje się leżaki ogrodowe

Jeśli wiemy już, do czego nam ma służyć leżak i jaki powinien być, czas zastanowić się nad materiałami, z których leżaki są wykonywane. Przeważnie leżaki ogrodowe wykonywane są z drewna, metalu (najczęściej aluminium), technorattanu, rattanu oraz z tkaniny. Oczywiście, niejednokrotnie jeden leżak wykonany jest z więcej niż jednego materiału; są to tzw. modele łączone.

Estetyczne leżaki drewniane

Leżaki ogrodowe wykonane z drewna to jedne z najpopularniejszych leżaków. Najczęściej jest to model łączony – stelaż wykonany jest z drewna, natomiast siedzisko i oparcie zrobione jest już z tkaniny. Bardzo rzadko siedziska wykonywane są z czegoś innego, niż drewno, ponieważ najwygodniej jest jednak wykonywanie siedziska z elastycznego i lekkiego materiału, jakim jest tkanina. Drewniany stelaż wykonywany jest najczęściej z drewna krajowego, ale czasem robi się go także z drewna egzotycznego. Drewno egzotyczne jest bardziej trwałe, ale je także warto raz w roku poolejować, dzięki czemu będzie nam dłużej służyło. Drewniane leżaki dobrze znoszą krótki kontakt z wodą, zatem mogą chwilę stać przy basenie, stawie, czy nieopodal brzegu morza. Na zimę ewentualnie można zostawiać drewniane leżaki w ogrodzie, ale koniecznie trzeba je przykrywać pokrowcem. Ponadto, drewniane leżaki są stosunkowo ciężkie, dlatego dobrze, jeśli mają kółeczka.

Leżaki ogrodowe z technorattanu

Technorattan, czyli syntetyczny odpowiednik rattanu to materiał, który zdobywa coraz większą popularność i podbija kolejne serca miłośników imitacji naturalnych produktów. Technorattanowe leżaki są wygodne, odporne na warunki atmosferyczne i trwałe. Dzięki temu, ludzie chętnie je kupują. Leżaki tego typu mogą zostawać w ogrodzie na zimę, wystarczy przykryć je pokrowcem i mamy pewność, że nic im się nie stanie. Ponadto, leżaki ogrodowe zrobione z technorattanu mają to do siebie, że są bardzo łatwe w utrzymywaniu ich w czystości. Wystarczy przemyć je gąbką i wodą z płynem, a odzyskają swój piękny wygląd. Warto zwrócić także uwagę na to, że leżaki z technorattanu także mogą mieć finezyjne kształty i pasują do każdego ogrodu. Jednym słowem mówiąc, leżaki z technorattanu są uniwersalne.

Leżaki zrobione z metalu i tkaniny

Kolejnym, bardzo popularnym modelem leżaków są leżaki stworzone z metalu i tkaniny. Ten typ leżaków również należy do top trzy najlepszych typów leżaków. Metal, jako z natury mocny materiał, oraz dobrze dobrana tkaniny tworzą zgraną parę, która może służyć lata, jeśli tylko jest dobrze przechowywana. Niestety, metal ma to do siebie, że przy dłuższym kontakcie z wodą, rdzewieje. Co gorsza, leżaki tego typu źle znoszą kontakt ze słoną wodą i co za tym idzie, leżaki metalowe nie powinny mieć kontaktu z morską wodą. Mimo tej wady, leżaki świetnie sprawdzają się jako leżaki na tarasie, czy w słońcu. Kolejną ogromną zaletą tych leżaków jest to, że przeważnie robione są z lekkiego aluminium, więc można je spokojnie przenosić z miejsca na miejsce, nie martwiąc się przy tym o obciążenie kręgosłupa. Dodatkowo, zwróćmy uwagę na to, z czego siedzisko leżaka jest zrobione. Unikajmy naturalnych plecionek, ponieważ te, niestety, szybko niszczeją i leżak będzie trzeba wymienić na nowy.