Huśtawki ogrodowe - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Cena

29 1200

Producenci

więcej... mniej

Jak urządzić ogród, żeby dobrze w nim odpocząć?

Jeśli mamy ogród bądź działkę, chętnie w nim wypoczywamy, zwłaszcza latem, kiedy roślinność jest w pełni rozkwitu i cieszy nasze oczy.

Zacznijmy od trendów

Skoro lato w pełni, to i targi związane z ogrodnictwem także odbywają się coraz częściej, gdzie prezentowane są wszystkie najmodniejsze trendy danego roku. Po RHS Chelsea Flower Show, który odbywa się w Londynie oraz Zieleń to Życie, odbywającym się w Warszawie, architekci i ogrodnicy oraz producenci doskonale wiedzą, co będzie się najlepiej sprzedawać w bieżącym roku. Okazuje się, że tegorocznym trendem będzie rdza, ale nie tylko. W dalszym ciągu moda na naturalny wygląd ogrodu jest w mocy i nie przemija, podobnie jak moda na fiolet i intensywne kolory. Jest to z pewnością gratka dla osób, które nie przepadają za geometrycznymi wzorami i idealnym układem.

Huśtawki ogrodowe a artystyczny nieład na podwórku

Skoro wiadomo, że to natura rządzi w ogrodzie, warto zastanowić się, co powinniśmy posadzić i jakie meble wybrać, żeby nasz ogród wyglądał dobrze i sprawiał, że czujemy się w nim wypoczęci i szczęśliwi. Zważywszy na modę, dobrze będzie postawić na artystyczny nieład. Zrezygnujmy z przycinania żywopłotu; pozwólmy, by jodły, tuje i bukszpan rosły tak, jak chcą, dając cień. Dzięki temu, znajdziemy idealne miejsce dla huśtawek ogrodowych, które najlepiej jest ustawić właśnie w cieniu. Duże huśtawki ogrodowe mają to do siebie, że ich zadaszenie, robione z materiału, oraz siedziska, także robione z materiału, mogą źle znosić prażące słońce i dłużej będą wytrzymywać, jeśli ustawimy je w zacienionym miejscu. Zresztą, jeśli huśtawki ogrodowe będą właśnie w takim miejscu, to możemy być pewni, że nam samym także będzie przyjemniej. Choć huśtawki ogrodowe często mają zadaszenie, to nie chroni ono w pełni od słońca, a jeśli umiejscowimy ją tam, gdzie rosną bujnie krzewy i drzewa, mamy większą szansę na cień i odpoczynek od palącego słońca, które z roku na rok przygrzewa mocniej.

Warzywniak w ogródku

Jeśli nie lubimy marnować miejsca w ogródku, który i tak już jest mały, albo po prostu lubimy łączyć przyjemne z pożytecznym, to nie zaszkodzi nam, jeśli w stu procentach postawimy na pożyteczność naszego ogrodu i zamiast roślin, które jedynie cieszą oko, posadzimy takie, które poza cieszeniem oka sprawdzają się w kuchni. Tegoroczne trendy stawiają więc na sadzenie drzew i krzewów owocowych, sianiu warzyw i ziół. Skorzystajmy z tego i zróbmy grządki, na których zasadzimy pomidory, paprykę i ziemniaki. Te ostatnie, poza tym, że dają smaczne ziemniaki, to naprawdę są piękną ozdobą ogrodu, ponieważ zaskakująco ładnie kwitną. Zresztą, patrząc na historię ziemniaków, to niegdyś sadzone były one nie ze względu na bulwę, a na fakt, że kwitły bardzo ładnie i były ozdobą ogrodów; sadzenie ich w tym celu będzie zatem powrotem do korzeni, czego nie powinniśmy się bać. W ogrodzie potrzebna jest czasem fantazja, dlatego do warzyw dodajmy także zioła, które są bardzo pożyteczne i także można wykorzystać je w kuchni. Ponadto, zważywszy na zwiększającą się liczbę komarów, poszukajmy takich roślin, które będą je odstraszać. Świetnym ziołem, które odstrasza komary jest kocimiętka, ale o tym zaraz.

Kolory, kolory i więcej kolorów

To, że rdza jest trendem roku nie wzięło się znikąd! Okazuje się bowiem, że już wcześniej intensywne kolory były popularne. Jak wiadomo, rdza wyróżnia się na tle zieleni, ale komponuje się z nią w cudowny, harmonijny sposób, ożywiając ogród ciepłymi kolorami. W rdzy nie musimy ograniczać się przecież do mebli i ozdób, możemy spokojnie sięgnąć po kwiaty, które kwitną na rdzawy kolor. Takimi kwiatami będą z pewnością dalie, irysy czy mieczyki. Ponadto, popularnym kolorem tego roku jest także fiolet. Jeśli nie chcemy, by nasz ogród był pełen jedynie jadalnych roślin, możemy spokojnie poszukać także tych, które będą jedynie ozdobą. Mimo to, warto poszukać takich roślin, które będą też pożyteczne. Mowa tutaj o kocimiętce. Jest ona nie tylko wabikiem na koty, które kocimiętkę kochają i chętnie wdychają jej zapach, ale ma także inne właściwości, dużo bardziej przydatne. Komary w 2019 roku są utrapieniem wszędzie, zarówno w miastach, jak i we wsiach, dlatego obsadzenie ogrodu kocimiętką będzie strzałem w dziesiątkę. Kocimiętka ma to do siebie, że jej zapach odstrasza komary i te małe, ale bardzo uciążliwe owady niechętnie odwiedzają miejsca, w których jest dużo kocimiętki. Ponadto, kocimiętka kwitnie na fioletowo, więc cudownie ożywia ogród. Jeśli chcemy obsadzić nasze zaciszne miejsce jeszcze innymi, kwitnącymi na fioletowo kwiatami, to możemy sięgnąć po lawendę i wrzosy. Pięknie prezentować się będzie także dalia z fioletowymi liśćmi, która nada ekskluzywnej nuty naszemu ogrodowi.

Owoce, które sprawiają, że ogród jest piękny od wiosny, do późnej jesieni

Jako, iż drzewa owocowe wracają do łask, warto się nad nimi pochylić i poszukać takich, które ozdobią nasz ogród na dłużej. Zastanówmy się także nad zakupem jabłoni, gruszy, wiśni oraz czereśni, a także aronii, truskawek i poziomek. Wszystkie te rośliny, choć różnej wielości, mają to do siebie, że pięknie kwitną i nadają naszemu ogrodowi niesamowitego uroku... Przez trzy pory roku! Wiosną, kiedy zaczynają rozkwitać, cieszą oko białymi kwiatami, latem zaś wiśnie, czereśnie oraz truskawki i poziomki dają czerwone owoce, które wyróżniają się na tle zielonych liści. Grusza i jabłoń owocują późnym latem i jesienią, więc to one w późniejszych miesiącach nadają ogrodowi pięknego wyglądu. Największym jednak plusem tych roślin jest to, że ich owoce można jeść, a także przerabiać na przetwory.