Parasole ogrodowe - szeroki wybór, niskie ceny

Filtruj według

Cena

7 379

Producenci

więcej... mniej

Ogród jak marzenie, czyli co zrobić, żeby latem znaleźć ukojenie w ogrodzie

Lata są coraz gorętsze, a więc wszyscy szukamy schronienia przed palącymi promieniami słońca. Co zrobić, żeby i nasz ogród był takim schronieniem?

Jak najwięcej roślinności

Po pierwsze, posadźmy jak najwięcej roślin, zwłaszcza tych, które mogą dać cień – drzew, krzewów, krzaków. Oczywiście, wszystko w miarę możliwości, bo jeśli mamy małą działkę, trudno będzie posadzić całe mnóstwo krzaków, krzewów i innych roślin, które mogą zająć dużo miejsca. Jeśli jednak mamy taką możliwość, nie krępujmy się i puśćmy wodzę fantazji. Do tego, jeśli pod drzewami zasadzimy bluszcz, który oplecie zarówno pień, jak i konary, otrzymamy wspaniałą, czarującą i przede wszystkim, naturalną ozdobę ogrodu. Korzystajmy także z tego, że 2019 rok jest rokiem naturalnych trendów i z pewnością drzewka owocowe zostaną dobrze odebrane w naszym ogródku. Posadźmy zatem jabłoń, agrest, brzoskwinię czy czereśnię. Pozwólmy im rosnąć, pozwólmy im się rozkrzewić tak, by dawały cień. Nie przejmujmy się tym, jeśli nasze rośliny naprawdę mocno się rozrosną. Ogród nie musi być symetryczny i wyglądać, jak od linijki.

Parasole ogrodowe i inne meble które zapewnią cień

Jeśli nie mamy ochoty na wybujałą roślinność w ogrodzie, co przecież nie jest zabronione, możemy poszukać czegoś, co uchroni nas przed słońcem w sklepie. Skorzystajmy z bogatej oferty produktów i poszukajmy idealnych na słońce parasoli ogrodowych. Parasole ogrodowe doskonale sprawdzą się jako zadaszenie przed słońcem, zwłaszcza takie, które będą miały np. filtr UV. Wybierając parasole ogrodowe, kierujmy się przede wszystkim tym, do czego będziemy go wybierać. Są różne rodzaje parasoli ogrodowych, więc zapoznajmy się dokładnie z ofertą, czy oferuje ona akurat taki parasol, jaki jest nam potrzebny. Są standardowe parasole z nóżką pośrodku, ale także łamane, które mają nóżkę jakby z boku, a także parasole w stylu żagla. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, każdy będzie pasować do innego ogrodu. Dlatego też, zanim zakupimy parasol, musimy zmierzyć, jaką powierzchnię ma on chronić przed słońcem. Jeśli parasol będzie zbyt mały, komuś zawsze słońce będzie świecić w oczy. Warto wybierać takie parasole, które mogą być regulowane, i które można w razie czego odpowiednio obrócić, tak, by faktycznie chronił przed słońcem.

Innym sposobem na ochronę przed słońcem będą huśtawki ogrodowe, które w zestawie mają zadaszenie. Choć to zadaszenie będzie działać tylko nad siedziskiem huśtawki, to w dalszym ciągu jest to jakaś ochrona przed słońcem i nadal będzie można wypocząć, uciekając tym samym od palącego słońca.

Altanka, która zapewni schronienie przed słońcem i deszczem

Jeśli mamy wystarczająco dużo funduszy oraz miejsca na ogródku, możemy pokusić się na wybudowanie altanki. Dzięki temu, będziemy mieć zapewnioną ochronę przed słońcem, ale i przed deszczem, a to oznacza, że nawet w niepogodę będziemy mogli siedzieć na zewnątrz. Oczywiście, są różne rodzaje altan i w zależności od zasobów pieniężnych, każda będzie spełniać nieco inne funkcje. Altanki, które mają zadaszenie, ale ściany altanki nie są w pełni zabudowane, niekoniecznie ochroni nas przed deszczem w pełni. Są jednak także takie altanki, które kuszą swoją nowoczesną formą. Mowa tutaj o altanach z przeszklonymi ścianami, które niejednokrotnie są przedłużeniem salonu, bądź, drugim salonem, stojącym na zewnątrz. Wypoczynek w tego typu altance nabiera nowego znaczenia, ponieważ będąc w takim miejscu, możemy być pewni, że żaden komar nie będzie nam przeszkadzać i nie spadnie nam na głowę ani jedna kropla deszczu. Niestety, przeszklone altany mogą się nagrzewać, więc zanim postanowimy, że chcemy taką altanę, musimy dogadać się z architektem, jak będzie rozwiązana kwestia nagrzewania się. Poza tym, nowoczesna altana ze szkła z pewnością doskonale spełni swoją funkcję i parasole ogrodowe pójdą w zapomnienie. Urokliwie wyglądać będzie także altana, która choć jedną ścianę będzie miała pokrytą bluszczem. Im bliżej natury, tym lepiej dla naszego zdrowia, dlatego nie powinniśmy stawiać w stu procentach na nowoczesność, która wyklucza wymykające się spod kontroli bluszcze.

Rady, pomocne w utrzymaniu ogrodu podczas suszy

Jeśli już mowa o tym, jak my sami mamy uchronić się przed upałem, i jak ma nam w tym pomóc ogród, to powinniśmy się także zastanowić nad tym, jak sam ogród przetrwa, kiedy słońce przygrzewa. Pamiętajmy zatem o podlewaniu roślin (ale róbmy to albo wczesnym rankiem, albo pod wieczór, ale zanim zajdzie słońce!), a także trawnika. Jeśli chodzi o trawnik, najlepiej będzie nie siec go podczas upałów. Upały, niestety, negatywnie wpływają na trawę i przeważnie po skoszeniu jej w złej porze, czyli podczas upałów, żółknie ona i schnie. Lepiej pozostawić ją bujną i zieloną, a skosić dopiero wtedy, kiedy będziemy mieli pewność, że słońce nie spali jej na wiór. Dobrym sposobem na zadbanie o nasz ogród będzie także łapanie deszczówki! Postawmy beczkę, do której woda po deszczu będzie mogła swobodnie spływać. Dzięki takiej wodzie, nasze rośliny będą rosły bujniej i ładniej.