Dzbanki filtrujące - filtry do wody britta, dafi, aquaphor

Filtruj według

Kategorie

więcej... mniej

Cena

9 100

Producenci

więcej... mniej

Woda to zdrowie

Człowiek składa się z wody. W przypadku dorosłego jest to około 70% jego objętości. Ta ilość jest jeszcze większa, gdy mówimy o niemowlętach i małych dzieciach. Sam fakt, że woda jest głównym budulcem naszego działa i transportuje tlen czy minerały do komórek naszego ciała sprawia, że konieczność uzupełniania jej na co dzień powinna być dla każdego oczywista. Aby zapewnić sobie korzystny wpływ wody na kondycję organizmu (mózgu, mięśni, kości), należy pić przynajmniej 2-3 litry dziennie. Odpowiednie nawodnienie jest niezwykle ważne, ponieważ zbyt mała ilość przyjmowanych płynów może powodować bóle głowy, ogólne zmęczenie czy złe samopoczucie. Czysta woda powinna być spożywana często i w małych ilościach. Pozwoli to na lepsze nawodnienie każdej komórki i jednoczesne nie obciążanie nerek.   

 

Jaka woda jest najlepsza do picia?

Chcąc żyć zdrowo na co dzień, trzeba zadać sobie właśnie to pytanie. Jednak odpowiedź nie jest tu jednoznaczna. Wydaje się, że wody mineralne butelkowane są najbardziej zdrowe, ponieważ pozyskuje się je z naturalnych źródeł. Jednak picie takich produktów wiąże się z dodatkowym kosztem i generowaniem śmieci. Plastikowe butelki są z kolei niekorzystne dla środowiska (są nieekologiczne i nieekonomiczne) i tu koło się zamyka. Tą kwestię może rozwiązać fakt, że jakość wody z kranu określa polskie prawo i regulacje Unii Europejskiej. W związku z tym, musi ona spełniać wysokie wymagania, jest w pełni bezpieczna. Nierzadko woda wodociągowa jest o wiele lepszej jakości niż woda butelkowana. Jeśli ktoś nie jest do tego przekonany, może za pomocą różnych filtrów oczyszczać bądź wzbogacać ją w dodatkowe składniki mineralne.

 

Filtrowanie wody z kranu

Proces filtrowania wody może rozpocząć się już na etapie kranu. Montuje się w nim wkład węglowy, który pełni rolę filtra. Filtry do wody mogą mieć bardziej zaawansowaną postać. Przykładem takiego produktu jest podszafkowy system oczyszczania wody, działający na bazie m.in. podwójnych filtrów. Jest to jednak bardziej kosztowne i skomplikowane rozwiązanie.

 

Dzbanki filtrujące

Dzbanki do filtrowania wody- praktyczne, łatwo dostępne, skuteczne. Sprawdzą się w każdym domu. Powinien mieć je każdy, kto dba o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Wystarczy nalać do dzbanka wodę z kranu a umieszczony w nim filtr oczyści ją ze szkodliwych związków. Filtry posiadają np. węgiel aktywowany, usuwający chlor i inne składniki zmieniające smak wody czy żywicę jonowymienną, która niszczy metale ciężkie. Dzbanki filtrujące to idealny sposób na uzyskanie wysokiej jakości wody, co jest szczególnie ważne, gdy podajemy ją dzieciom. 

To, jaki filtr do wody kupić, zależy od rodzaju dzbanka filtrującego. Niektóre są wzbogacone w magnez, inne zmiękczają twardą wodę, dzięki czemu w czajniku nie pozostaje osad z kamienia. 

 

Jak wybrać dzbanek filtrujący?

Dzbanki filtrujące różnią się od siebie głównie wielkością, kolorem czy wkładem na filtr. Najpierw trzeba zastanowić się, jak duży powinien być dzbanek. Pojemność ogólna to nie jest najważniejsza informacja, należy zwrócić uwagę głównie na ilości przefiltrowanej wody. Np. dzbanek może mieć pojemność 3,5L, lecz oczyszczonej wody będzie już tylko 2,2L. Jeśli często pijemy wodę i mamy dużą rodzinę, lepszym rozwiązaniem będzie większy dzbanek. Mniejszy musielibyśmy napełniać wiele razy dziennie. Przydatną cechą tego produktu będzie też antypoślizgowa podstawa i duży, wygodny uchwyt. Dzbanki filtrujące są często wyposażone we wskaźniki np. z datą, dzięki czemu łatwo zapamiętać, kiedy należy wymienić filtr. Jak to określić, jeśli dzbanek nie ma takiej funkcji? Jeśli woda przepływa przez filtr coraz wolniej oznacza to, że jest on już zapełniony zanieczyszczeniami i trzeba koniecznie kupić nowy. 

 

Butelka z filtrem

Doskonała alternatywa dla dzbanków filtrujących. Działa na tej samej zasadzie – posiada wymienny filtr np. węglowy, który oczyszcza wodę a jednocześnie lekko zwiększa ph, co wpływa na jej lepszą jakość. Butelki z filtrem sprawiają, że wszędzie gdzie jesteśmy – w domu, w pracy, w szkole, na spacerze, w podróży czy podczas ćwiczeń, mamy pod ręką świeżą, bogatą w związki mineralne wodę. Wybierając taki produkt wielokrotnego użytku wspieramy środowisko i nie generujemy plastikowych śmieci. Niektóre butelki w wersji sportowej posiadają też wbudowany filtr (nie filtruje wody kranowej), zatrzymujący zioła lub kawałki owoców, które wpływają na lepszy smak napoju.