Czego nie powinno zabraknąć w każdej łazience?

Opublikowany : 2021-08-19 15:27:09
Kategorie : Porządek w domu

Czego nie powinno zabraknąć w każdej łazience?

Mimo że łazienka służy głównie do utrzymania codziennej higieny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadbać o każdy jej walor zarówno wizualny, jak i użytkowy.

To pomieszczenie może przecież wyglądać pięknie, a jednocześnie być również maksymalnie funkcjonalne.

Zwykły koszyczek, a nawet mydelniczka potrafi szybko odmienić na lepsze.

Jeśli chcesz, aby Twoja łazienka była wygodna w użytkowaniu dla całej rodzinny, wykorzystaj akcesoria, które są praktyczne, a ich zakup wcale nie łączy się z dużymi kosztami.

Które z nich wybrać? Jakie elementy wyposażenia łazienkowego mogą wiele zmienić w aranżacji?

Sprawdź, które akcesoria pasują do Twojej łazienki!

   

   

Praktyczne akcesoria łazienkowe

 

Z pozoru drobne dodatki i akcesoria mogą sporo zmienić w wyglądzie i funkcjonalności łazienki. Mała zmiana kosztuje niewiele i można z niej skorzystać znacznie częściej niż urządzając generalny remont. Jakie akcesoria łazienkowe warto mieć? Które z nich to prawdziwe „must have” w łazience? 

 

 

Małe ręczniki w koszyczku. Ustawione na pralce czy półce są bardzo pomocne szczególnie podczas wizyty gości. Gdy z łazienki korzysta wiele osób, ręcznik do dłoni szybko robi się mokry. Umieszczone w koszyczku czy pudełku zapasowe ręczniki zapewnią komfort każdej osobie korzystającej z toalety. Warto też podkreślić, że ozdobnie wykończone, będą też mocnym akcentem dekoracyjnym, wprowadzającym do wnętrza nutę elegancji i luksusu.

 

Dozowniki, mydelniczki, kubki i dywaniki w tym samym kolorze. Dzięki ujednoliceniu barw tych akcesoriów łazienkowych, cała aranżacja stanie się harmonijna pod względem kolorystycznym. Jeśli łazienka jest jasna – biała czy kremowa, takie akcesoria świetnie przełamują jej minimalizm. Dozownik, mydelniczka, kubek i dywanik wprowadzą mocny akcent kolorystyczny, jednocześnie robiąc to z umiarem.

 

Maty antypoślizgowe do wanny lub prysznica. Nie jest to może jakiś specjalny dodatek dekoracyjny, ale z pewnością element, który zadba o bezpieczeństwo domowników, szczególnie dzieci. Mata zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się na mokrej powierzchni wanny lub prysznica. Trzeba jednak pamiętać, aby regularnie ją odklejać od dna i czyścić, ewentualnie wymienić na nową co jakiś czas.

 

Koszyki do przechowywania. Mnóstwo kosmetyków ustawionych w wielu miejscach w łazience – to standard w większości domów. Jeśli tylko znajdziemy odpowiedni kącik, warto jednak posegregować je do koszyczków – będzie to wyglądać znacznie bardziej estetycznie. Przy okazji w uporządkowanych akcesoriach szybciej niż w bałaganie znajdziemy kosmetyk, którego w danym momencie szukamy.

 

Stojący wieszak na ręczniki. Świetna alternatywa dla wieszaków montowanych na ścianie, prysznicu czy innych powierzchniach. Szeroka rama sprawi, że ręczniki będą dobrze wyeksponowane, łatwo dostępne, a przy okazji szybciej wyschną w porównaniu z zawieszeniem ich na zwykłym haczyku.

 

Lusterko kosmetyczne. Bardzo praktyczny dodatek, przydatny podczas codziennych czynności kosmetycznych. Zajmuje niewiele miejsca, warto też wybrać modele podświetlane LED, dzięki czemu dodatkowe źródło światła będzie sprzyjało jeszcze większej dokładności.

Udostępnij