Jaki prezent będzie odpowiedni dla przyszłej mamy?

Opublikowany : 2019-10-15 20:26:10
Kategorie : Bobas , Prezenty

Jaki prezent będzie odpowiedni dla przyszłej mamy?

Jaki prezent będzie odpowiedni dla przyszłej mamy?

Jeśli zastanawiasz się nad upominkiem dla przyszłej mamy, do wyboru masz nie tylko akcesoria stworzone z myślą o nich, ale także prezenty idealne dla niemowląt, które przydają się już od samego początku. Podpowiadamy, jaki podarunek będzie naprawdę praktyczny!

Akcesoria dla mamy

Upominek dla przyszłej mamy powinien zadbać o jej wygodę, ułatwić opiekę nad maleństwem i być dostosowany do różnych sytuacji. Warto sięgnąć po sprawdzone akcesoria, czy praktyczne gadżety spełniające potrzeby mamy przed lub po porodzie. Oto ciekawe pomysły na prezenty tego typu:

Zestaw kosmetyków. Wszelkie balsamy, olejki, antyperspiranty, mydła czy szampony są niezbędne w utrzymaniu codziennej higieny, dlatego z pewnością zostaną wykorzystane przez przyszłą mamę.

Koszule nocne. Przydają się zarówno w ciąży, jak i w trakcie porodu, czy zaraz po nim. 

Torby spacerowe. Pojemne i praktyczne. Przyszła mama potrzebuje torby z rzeczami do szpitala, ale może ją również wykorzystać podczas podróży i spacerów z maluszkiem.

Poduszki ciążowe. To gadżety wielofunkcyjne. Przede wszystkim sprawiają, że w czasie ciąży kobieta może zyskać lepszy komfort snu. Ponadto poduszki można wykorzystać podczas karmienia dziecka oraz do podparcia w kolejnych miesiącach życia.

Akcesoria dla niemowląt

Prezent dla przyszłej mamy może mieć również formę rzeczy, która dedykowana jest dla niemowląt. Oczywiście zabawki nie będą tu dobrą propozycją. Najlepiej wybrać akcesoria, które sprawiają, że pielęgnacja maluszka, jak i opieka nad nim jest zdecydowanie łatwiejsza. Co warto kupić dla niemowląt

Kosmetyki dla niemowląt.Wszelkie kremy, zasypki, balsamy czy przypory kosmetyczne typu nożyczki i gruszki są niezbędne w prawidłowej pielęgnacji dziecka już w pierwszych miesiącach życia.

Ubranka dla niemowląt. Ważne, aby były łatwo rozpinane i wykonane z naturalnych materiałów. 

Pampersy. Zapas pieluch przydaje się już od samego początku. Wybierając odpowiedni rozmiar, lepiej wybrać nieco większe, ponieważ dziecko szybko wyrasta z najmniejszych modeli.

Przewijak lub mata do przewijania.Niezbędne do przebierania maluszka w różnych miejscach. Przewijak najczęściej umieszczany jest na komodzie lub łóżeczku. Mata to z kolei świetny gadżet podczas podróży i przebywania z dzieckiem poza domem.

Kocyk lub ręcznik. W opiece nad maluchem zawsze przydaje się ciepły kocyk oraz praktyczny ręcznik (najlepiej w wersji z kapturkiem na główkę).

Smoczek uspokajający. Nie wszystkie dzieci go używają, ale w domu zawsze warto mieć kilka sztuk, na wypadek, gdyby któryś z nich się zgubi lub zniszczył.

Niania elektroniczna. Pomaga w opiece nad maluszkiem. Młoda mama może mieć na oku swojego maluszka podczas wykonywania innych zajęć w domu.

Pojemnik na pieluchy. Świetny gadżet, który ułatwia higieniczne przechowywanie zużytych pieluszek. Dzięki specjalnemu, wewnętrznemu systemowi z kosza nie wydostają się nieprzyjemne zapachy. Całość prezentuje się też bardzo estetycznie.

Udostępnij