LEGO – zabawa dla dzieci i dorosłych

Opublikowany : 2021-01-09 13:16:51
Kategorie : Bobas , Prezenty

LEGO – zabawa dla dzieci i dorosłych

Klocki LEGO – uwielbiane przez dzieci i dorosłych na całym świecie. Uniwersalna zabawka rozwijająca kreatywność nie traci na popularności. Jednak aby utrzymać to zainteresowanie, firma LEGO musi dbać o dużą różnorodność swoich produktów. I tak wśród klocków bez problemu znajdziemy wersje dla najmłodszych, 2-latków, 3-latków, 4-latków, 5-latków, czyli przedszkolaków, jak również dla starszych dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Wszystko to, aby trafić w gusta każdego, kto kocha budować, tworzyć, kreować. 

Rodzaje klocków LEGO

Obecnie rodzajów klocków LEGO jest aż tyle, że trudno czasami wybrać odpowiednią wersję wiekową. Zwykle ma się z tym problem, jeśli nasza pociecha interesuje się składaniem klocków i rodzice chcą zapewnić jej kreatywną zabawę na co dzień. Kłopot z doborem LEGO pojawia się również wtedy, gdy kupujemy je jako prezent dla dziecka. Warto więc przyjrzeć się rodzajom klocków w zależności od wieku, a także bajki, czy filmu, do jakiego zestaw nawiązuje. Które LEGO będą najlepsze dla maluchów? Jakie klocki pasują do przedszkolaka? Które LEGO są przeznaczone dla starszych dzieci? Jakie są najpopularniejsze zestawy?

LEGO DUPLO

Modele LEGO DUPLO doskonale sprawdzają się jako klocki dla najmłodszych. Idealne dla dzieci w przedziale wiekowym 1-2 lata. Rozbudowany zestaw Duplo będzie też odpowiedni dla trzylatków. Klocki tego typu są duże – w końcu mają się nimi bawić najmłodsi. Wśród produktów Duplo można znaleźć zestawy z kilkoma elementami lub większe, które obejmują figurki – ludziki lub zwierzątka, a także różnorodne rzeczy i obiekty. Są to przykładowo: ciasteczka, pociąg, łódka, motocykl policyjny, zwierzątka hodowlane, wóz strażacki, remiza, i wiele, wiele innych.

LEGO CLASSIC

Zestawy LEGO CLASSIC są odpowiednie dla dzieci od 4 lat. Znajdziemy w nich wiele pojedynczych elementów, które można układać wedle upodobań. Ta swoboda tworzenia świetnie rozwija wyobraźnię i pomysłowość. W zestawach LEGO CLASSIC znajdują się też klocki do układania konkretnych rzeczy, obiektów, czy postaci. Wiele rodzajów klocków, wiele kolorów, wiele możliwości.

LEGO FRIENDS

To bardzo różnorodna seria klocków. LEGO FRIENDS to mini zestawy (pudełko w kształcie serca lub kostka z kilkoma elementami i mini laleczką), większe obiekty typu samochody, statki z figurkami, a także rozbudowane wersje z dużymi budowlami (szpital, supermarket). Klocki LEGO FRIENDS przedstawiają mnóstwo miejsc np. plac zabaw, klinika weterynaryjna, salon fryzjerski, cukiernia i scen z życia typu konkurs talentów czy występ gimnastyczny. Ze względu na wiele modeli, LEGO FRIENDS ma wersje zarówno dla 3-5 latków, 6-8 latków, jak i 9-11 latków i starszych dzieci.

LEGO CITY

LEGO CITY to kolejna, bardzo różnorodna gama klocków zarówno dla młodszych dzieci w przedziale 3-5 lat, jak i dla 6-8 latków, 9-11 latków i starszych. Wiele zależy, od wielkości zestawu i stopnia trudności w jego składaniu. Zestawy, nawiązując do nazwy, zawierają wszystko to, co można spotkać w mieście: rzeczy, czyli helikopter strażacki, śmieciarka, zamiatarka, koparka, furgonetka z lodami, lub miejsca, takie jak stacja benzynowa, warsztat samochodowy, lotnisko, a także klocki ze scenami akcji typu pożar lasu, płonący grill, aresztowanie na autostradzie, pościg helikopterem i tym podobne.

LEGO JURASSIC WORLD

Kolekcja LEGO JURASSIC WORLD to prawdziwa gratka dla miłośników dinozaurów. Seria przeznaczona dla dzieci w wieku 4- 7 lat lub 6-12 lat. Zestawy LEGO JURASSIC WORLD są pełne nie tylko dinozaurów, ale także różnych pojazdów, bohaterów i budynków z filmu.

LEGO SUPER HEROES

Wersja LEGO SUPER HEROES, jak sama nazwa wskazuje, to seria klocków z superbohaterami. W tych zestawach można znaleźć postacie z filmu Avengers, jak również Batmana czy Spider-Mana. LEGO SUPER HEROES to zwykle sceny akcji z rozmaitych pościgów czy bitew. W zestawach znajdziemy także duże figurki. W zależności od stopnia trudności składanych elementów takie klocki są przeznaczone dla 4-latków i 6-7 latków.

LEGO MOVIE

Seria LEGO MOVIE nawiązuje do filmowych scen i postaci. W zestawach znajdziemy samochody, maszyny i bohaterów całej akcji. Modele przeznaczone są dla 4-5 latków lub starszych dzieci.

LEGO DISNEY PRINCESS

Wersja DISNEY PRINCESS jest idealna dla małych księżniczek. Obejmuje zestawy z zamkami, karetami, kosztownościami i wszystkim tym, o czym marzy przyszła królowa. LEGO z tej serii można spotkać najczęściej w kompletach dla 4, 5 i 6 latków.

LEGO STAR WARS

To kultowa seria, która w klockach LEGO jest bardzo rozbudowana. Mnóstwo charakterystycznych pojazdów i postaci sprawia, że sceny z filmu można odgrywać we własnym domu. LEGO STAR WARS są odpowiednie dla dzieci 6-8 lat, 9-11 lat i starszych, choć proste zestawy przeznaczone są również dla 4 latków.

LEGO NINJAGO

Seria LEGO NINJAGO jest oparta na przygodach postaci ninja, które walczą ze złem. Modele mniej skomplikowane (kilka elementów np. samochodzik i ludziki) są odpowiednie nawet dla 3-5 latków. Większe zestawy przeznaczone są dla 6-8 latków, 9-11 latków i starszych. W LEGO NINJAGO dziecko ma do wyboru awatary, roboty, smoki, wyścigowe samochody, latające maszyny, wiele obiektów z bajki i zestawów bojowych.

LEGO MINECRAFT

Klocki z LEGO MINECRAFT to charakterystyczne, oparte na kwadracie postacie i światy. Zestawy klocków nadają się zarówno dla dzieci w wieku 6-8 lat, jak i 9-11 lat oraz starszych. W serii z LEGO MINECRAFT znajdują proste modele z bohaterami gry, ale także większe wersje z miejscami, w których dzieje się akcja Minecrafta.

LEGO SPEED CHAMPIONS

Zestawy LEGO SPEED CHAMPIONS stworzono z myślą o małych kierowcach rajdowych i wyścigowych. Ta wersja LEGO jest pełna szybkich, profesjonalnie wykończonych samochodów. SPEED CHAMPIONS jest idealne dla 6-8 latków, 9-11 latków i starszych dzieci.

LEGO CREATOR

Seria LEGO CREATOR to klocki w formie konkretnych rzeczy – budynki, samochody, zwierzęta, samoloty i inne obiekty, które są dokładniejsze w szczegółach. Ze względu na większą trudność, LEGO CREATOR występują w wersji dla 6-8 latków, 9-11 latków, a nawet dla młodzieży powyżej 12 lat. Zestawy klocków tego typu cechują się dużą szczegółowością oraz mają wiele ruchomych elementów.

LEGO TECHNIC

Klocki LEGO TECHNIC stworzone są dla dzieci, które uwielbiają konstruować zaawansowane urządzenia i maszyny. Idealne dla dzieci w wieku 6-8 lat, 9-11 lat i starszych. Auto wyścigowe, monster truck, ciężarówka, motocykl, żuraw, helikopter, koparka – wszystkie elementy takich maszyn wyróżniają się dużą szczegółowością i idealnym odwzorowaniem w rzeczywistości.

LEGO czy Playmobil?

Niektórzy zastanawiają się, które z klocków są lepsze - LEGO czy Playmobil? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Obie marki cechuje duża różnorodność i dokładność względem szczegółów. Klocki LEGO są niewielkie, dlatego składanie zestawów jest czasochłonne. Z kolei Playmobil to nieco bardziej modułowe elementy – większe i prostsze w swojej budowie. Jeśli więc stoimy przed wyborem LEGO i Playmobil, należy je dostosować do predyspozycji pociechy. Jeżeli lubi ona samodzielnie łączyć i konstruować, lepsze będą LEGO, z kolei dla dziecka, które po prostu chce się bawić ludzikami w różnych miejscach i sytuacjach, warto też postawić na Playmobil.

Udostępnij