Modne akcesoria na Wielkanocny stół

Opublikowany : 2022-04-15 20:19:24
Kategorie : Dekoracje

Modne akcesoria na Wielkanocny stół

Wielkanoc to nadzieja płynąca ze Zmartwychwstania, a jednocześnie okres pełen kolorów i świeżości.

Do tego właśnie nawiązuje wystrój świątecznych stołów.

Znajdą się na nich akcesoria związane z Wielkanocą, dodatki ze świeżymi kwiatami, ale też drobne błyskotki, które podkreślają wyjątkowy charakter tej uroczystości.

Można więc postawić na prostotę, albo iść w błysk i ciekawy efekt.

Sprawdź, co warto tym razem wykorzystać na świątecznym stole – jakie dodatki wybrać?

Jakie akcesoria świąteczne będą najmodniejsze?

Naturalne dekoracje Wielkanocne

Wystrój stołu na uroczyste spotkanie w Wielkanoc niezaprzeczalnie kojarzy nam się z naturą budzącą się do życia. Obok zastawy nie może zabraknąć więc kwiatów, szczególnie świeżych, zaprezentowanych w różny sposób. Jakie naturalne akcenty są teraz modne na stole w Wielkanoc?

Dekoracje z mchu – może być on umieszczony w szklanym naczyniu jako pojedyncza dekoracja lub uzupełniać większą ozdobę złożoną z pisanek i bazi. Piękny kolor mchu idealnie oddaje charakter nadziei dla ludzi i świeżości wzrastającej przyrody. Modnie prezentują się wianki z mchu lub bukszpanu, które można zawiesić na drzwiach, w oknach lub po prostu położyć między innymi dekoracjami na stole.

  • Tulipany, żonkile i inne pojedyncze kwiaty wstaw do wysokich wazonów. Będą pojedynczymi dekoracjami, które razem stworzą spójną całość.
  • Wysokie gałązki lub bazie włożone do wazonu to idealna podpora dla pisanek. Wystarczy zawiesić je na wstążeczce i powiesić od góry na gałązkach.
  • Modne nakrycie lubi naturę, dlatego możemy udekorować je nawet listkiem eukaliptusa lub gałązką rozmarynu.
  • Warto też postawić na kwiaty cebulowe skomponowane w sposób dekoracyjny np. umieszczone w przeszklonym wazonie i otulone świąteczną wstążką.

 

dekoracje wielkanocne na stół


Jajeczne inspiracje na stół

Ciężko wyobrazić sobie Wielkanoc bez pisanek na stole. Jajka przedstawiamy w różny sposób, sprawiając, że dopasują się do każdego wystroju – od tego bogatego, po skromniejsze i prostsze dekoracje.

Modne pisanki to przede wszystkim te z pięknymi wzorami, ale również utrzymane w pastelowych kolorach. Dobrze jest więc je farbować naturalnie – róż dadzą nam gotowanie w płatkach róż, delikatny fiolet uzyskamy z fiołka, a odcień zółto-zieleni od rumianku. Warto też użyć do farbowania hibiskus. A które jajka najlepiej farbować? Wybierajmy te z białą skorupką, bez plamek i zgrubień. Ważne jest również to, że małe i średnie jajka mają mocniejszą skorupkę niż te duże, dlatego jest mniejsze prawdopodobieństwo ich pękania. Gdzie ustawić pisanki? Na dekoracyjnej paterze, w ozdobnej misie lub bardziej naturalnie – używając wytłaczanki po jajkach Wystarczy wsadzić je do miejsc i uzupełnić szczypiorkiem, mchem, baziami. Ewentualnie można też umieścić w wytłaczance skorupki, a w nich tealighty, tworząc przytulny nastrój. Oprócz tradycyjnych pisanek w dekoracjach dobrze jest używać małych, zgrabnych jajek przepiórczych.


dekoracje wielkanocne

 

Modne dodatki na stół w Wielkanoc

Mimo że wygląd stołu Wielkanocnego nie zmienia się znacząco z biegiem lat, warto wykorzystać dekoracje, które są aktualnie najmodniejsze. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • Wykręcone wazony lub świeczniki,
  • ażurowe dekoracje z porcelany,
  • ozdobny bieżnik w delikatnym fiolecie,
  • efektowna (np. złota) patera.

Można też postawić na skromny wystrój stołu z wiklinowymi podkładkami, na talerzach pisanki w towarzystwie gałązek i sianka, z boku materiałowe serwety, a na środku wazony z bukietem kwiatów, a także nastrojowe świece. Z drugiej strony można iść w bardziej wyraziste zestawienia, czyli przykładowo różowy obrus, biała, pozłacana porcelana uzupełniona złotymi detalami takimi jak sztućce i wazony.


modne akcesoria na wielkanoc

Udostępnij