Najlepsze meble ogrodowe do wypoczynku

Opublikowany : 2022-06-03 12:35:51
Kategorie : Strefa relaksu , Urządzasz

Najlepsze meble ogrodowe do wypoczynku

Spis treści:

  1. Meble do ogrodu – wypoczynek idealny na lato

  2. Ogrodowe meble wypoczynkowe, czyli jakie?

  3. Rodzaje mebli ogrodowych przeznaczonych do wypoczynku

Meble do ogrodu – wypoczynek idealny na lato

Letnia pora sprzyja wypoczynkowi w ogrodzie. Idealnie jest zjeść śniadanie w promieniach słońca, pobawić się z dziećmi na trawie, czy odpocząć po ciężkim dniu na hamaku czy wiszącym fotelu. Właśnie takie meble ogrodowe ogrywają dużą rolę w urządzaniu przestrzeni wokół domu. Dzięki nim można w pełni zrelaksować się i wykorzystać spokój płynący z natury. To, jakie meble ogrodowe do wypoczynku wybrać, zależy przede wszystkim od własnych preferencji (relaks na leżąco lub siedząco) od wielkości, czy ceny. W niewielkim ogrodzie nie umieścimy przecież dużego, wiszącego fotela. Lepszym wyborem, również w przypadku balkonu, będzie wtedy zgrabny hamak.  

 

Ogrodowe meble wypoczynkowe, czyli jakie?

Meble wypoczynkowe do ogrodu, jak sama nazwa wskazuje, tworzą odpowiednie miejsce do codziennego relaksu. Zalicza się do nich najczęściej wszelkiego rodzaju kanapy, fotele, hamaki, huśtawki, wiszące siedziska. Występują w różnych kolorach, materiałach i formach. Ze względu na to, że mają zapewniać odpowiedni komfort wypoczynku, każdy z nich wyposażony jest w duże, miękkie poduszki na oparciu i siedzisku. Poza klasycznymi meblami ogrodowymi najczęściej można się na nich bujać i huśtać, dzięki czemu wypoczynek staje się jeszcze bardziej efektywniejszy. Ważne jest również to, że w przypadku większych huśtawek czy kilkuelementowego zestawu mebli może wypoczywać na nich kilka osób jednocześnie. To rozwiązanie idealne na spotkania w rodzinnym, bliskim gronie.

 

Rodzaje mebli ogrodowych przeznaczonych do wypoczynku

Meble ogrodowe, które idealnie nadają się do wypoczynku występują w wielu wersjach. Ta różnorodność ułatwia nie tylko dobranie produktu pod względem dostępnej przestrzeni, ale nawet dopasowanie go do innych elementów ogrodu pod względem kolorystycznym. Jeśli nie wiesz, który mebel wypoczynkowy do ogrodu kupić, sprawdź najpierw, który spełni Twoje oczekiwania:


Klasyczny zestaw mebli ogrodowych z kanapą i fotelami. To jeden z najpopularniejszych produktów w sezonie. Nie oznacza to jednak, że nie ma lepszych mebli gwarantujących wysoki komfort wypoczynku. W komplecie występuje kanapa lub narożnik, fotele mniej lub bardziej zabudowane oraz stolik. Całość tworzy miejsce do relaksu w większym gronie. Jeśli chodzi o wypoczynek jednej osoby, jest kilka modeli, które będą nieco lepszym rozwiązaniem.


Huśtawka ogrodowa. Podobnie jak zestawy mebli ogrodowych jest przeznaczona do wypoczynku kilku osób - maksymalnie 3 lub 4 osób. W niektórych modelach istnieje możliwość rozłożenia oparcia, tworząc wygodną leżankę.


Hamak. Może być klasyczny z materiału lub z siatki. Jeśli nie jest osadzony na stelażu, do montażu wymaga stabilnych dwóch płaszczyzn. Jednak hamak jest o tyle wygodny, że przystosowuje się do sylwetki, nigdzie nie uciska i nie wystaje żaden element z jego konstrukcji.


Krzesło brazylijskie. Jest podobne do hamaka, jednak różni się o niego kilkoma szczegółami. Takie krzesło jest osadzone na linkach i ma bardziej siedzącą formę.


Fotel wiszący. W formie bocianiego gniazda to hit ostatnich sezonów. Wykonany ze sznurków i bambusowego stelaża. To forma nowoczesnej huśtawki również dla dorosłych.


Fotel podwieszany / fotel bujany. Zwykle jego konstrukcja opiera się na koszu z poduszkami na siedzisku i oparciu lub na leżaku, które są podwieszane do masywnego stelaża. Można się w nich huśtać i bujać na siedząco czy wpółleżąco.

 

Jeśli planujesz kupić meble ogrodowe przeznaczone do wypoczynku, zapraszamy również do sklepu stacjonarnego Domers w Brzesku. Mamy wiele modeli mebli ogrodowych nie tylko klasycznych, ale również tych podwieszanych.  

Udostępnij