Narożnik czy sofa i fotele – co wybrać?

Opublikowany : 2020-07-14 10:32:17
Kategorie : Urządzasz

Narożnik czy sofa i fotele – co wybrać?

Poszukując idealnych mebli wypoczynkowych, często stajemy przed dylematem, co wybrać - narożnik, czy może komplet sofy z dwoma fotelami. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Poznaj cechy obu mebli, aby wybrać model, który lepiej spełni potrzeby Twojej rodziny!

Narożnik w salonie – duży i wygodny

Narożnik zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym wnętrzu odnajduje się idealnie. Cechuje się nieograniczonymi możliwościami pod względem koloru czy wykończenia, dlatego jest jednym z najchętniej kupowanych mebli tapicerowanych. Dzięki niemu można maksymalnie wykorzystać potencjał nawet niewielkiego wnętrza, tworząc wygodne miejsce do wypoczynku dla kilku gości. Przewagą narożnika nad sofą i fotelami jest również wymiar komfortu. Mebel w kształcie litery L lub U pozwala na swobodne położenie się z rozprostowanymi nogami, co dla niektórych domowników może być ważną cechą kącika wypoczynkowego. W przestronnych wnętrzach narożnik można uzupełnić pufami, zyskując miejsce dla dodatkowych gości. Zaletą tego mebla jest również fakt, że na ogół jest wyposażony w praktyczną funkcję spania, która przydaje się w wielu sytuacjach.

Słabością narożnika może być jednolitość bryły, która jest po prostu mniej ustawna. Mebel można postawić w rogu lub na środku pomieszczenia, ale zawsze trzeba dbać o to, by jego długie boki nie zawadzały o inne elementy aranżacji.

Sofa i dwa fotele – komfort w ponadczasowym stylu

Typowe dla czasów PRL-u ustawienie salonowe w postaci sofy i foteli również dzisiaj ma swoich zwolenników. To sprawdzone rozwiązanie dba o wygodę każdego gościa. W porównaniu do narożnika sofa i fotele oferują każdemu z nich swobodę wypoczynku, czyli zapewniają odpowiednio dużą ilość miejsca dla siebie. Ponadto jest to komplet bardziej mobilny – łatwiej zmienić jego ustawienie. Fotele można też chwilowo lub na stałe przenieść do innego pomieszczenia. Taki zestaw będzie odpowiedni również dla poszukujących oryginalnych pomysłów. Wystarczy połączyć sofę z pozoru niepasującymi do niej fotelami, tworząc ciekawą aranżację w stylu eklektycznym. 

Sofa i dwa fotele to już trzy meble, dlatego często zajmują więcej miejsca niż jedna bryła narożnika. Ponadto nie zawsze kanapa jest wyposażona w funkcję spania, która na przestrzeni lat okazuje się bardzo przydatną cechą. Gdy jej zabraknie, nie ma się do dyspozycji dodatkowego miejsca do przenocowania gości. Sofa bez funkcji spania nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli salon ma pełnić funkcję sypialni. 

Udostępnij